KULTURA

„Lenka Dusilová & Band Live“ živě v Mašině

18. května 2005, 21:34, dark
Šumperk - Zpívala s Lucií, Čechomorem i Danielem Landou. Po  úspěšném „snowboarďáckém turné“ s Danem Bártou, Jamesem Harriesem a dalšími navštíví v tomto týdnu pouze dva moravské kluby, jednímž z nich je i šumperský MusicMachine. Získala v minulosti ocenění Zpěvačka roku, sama však říká, že stojí nohama pevně na zemi.
Šumperk - Zpívala s Lucií, Čechomorem i Danielem Landou. Po úspěšném „snowboarďáckém turné“ s Danem Bártou, Jamesem Harriesem a dalšími navštíví v tomto týdnu pouze dva moravské kluby, jednímž z nich je i šumperský MusicMachine.

Získala v minulosti ocenění Zpěvačka roku, sama však říká, že stojí nohama pevně na zemi. Narodila se v roce 1975 v Karlových Varech a její styl života i hudby všem okolo připomíná rebelii. Sama se za rebelku nepovažuje, prý žije jen obyčejný život tak, jak jí byl rozdán v kartách. Všichni skalní fanoušci skupiny Čechomor dodnes vzpomínají na její spolupráci s touto kapelou. Jmenuje se Lenka Dusilová a ve čtvrtek 19.května se od 20. hodiny spolu se svým novým projektem „Lenka Dusilová & Band Live“ utká o přízeň diváků v MusicMachine. Za zády jí přitom budou stát neméně slavní hudebníci: Martin Ledvina (kytara), Jan Jakubec (baskytara) a Štěpán Smetáček (bicí).

Se svou hudební kariérou začala oproti jiným českým hvězdám hudební scény záhy, když v 10 letech na folklorním festivalu Jiřího Wolkera představila svou vlastní zhudebněnou báseň. Prošla i slavným obdbobím dnes již zatracovaného pěveckého souboru Bambini di Praga.

V letech 1991 až 1995 byla frontmanka pražské rockové skupiny Sluníčko. Životním setkáním hudební kritici označují práci s Davidem Kollerem a tříleté zpívání ve skupině Lucie v letech 1994-97. Životní obbdobí s Kollerem jí přeneslo i skupinu Pusa, aby se ale po letech opět octla sama na začátku. Podařilo se, po skupinách Čechomor, Lucie a Secret Service se objevuje znova s jiná.

Ke skupině Čechomor se ovšem Lenka neustále vrací. Důkazem toho je i jejich letní turné, během kterého se 29.května v Banské Bystrici, 30.května v Bratislavě, 1.června v Brně a 2.června v Praze ukáže na Čechomor Krušovice 2005 Tour.

Přezdívají jí všelijak. Rocková básnířka holka magor, drsňačka. Zpěvačka Lenka Dusilová se hudebnímu publiku připomněla na počátku roku ambiciózním projektem, když jako jedna z mnoha procestovala šest měst se soundtrackem k filmu Snowboarďáci. Po pár týdnech promítání filmu se hity jako Czech Disident, Vannily Car, Don ´t Pinch Me nebo Only Lonly , které nazpívala Lenka Dusilová s Otou Klempířem z JAR a Matějem Ruppertem z Mokey Business, dostaly na špičky hitparád. Album z roku 2003, Spatřit světlo světa, jí představilo jako mnohem vyzrálejší osobnost, o čemž přesvědčí i posluchače v Šumperku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.