KULTURA

„Lenka Dusilová & Band Live“ živě v Mašině

18. května 2005, 21:34, dark
Šumperk - Zpívala s Lucií, Čechomorem i Danielem Landou. Po  úspěšném „snowboarďáckém turné“ s Danem Bártou, Jamesem Harriesem a dalšími navštíví v tomto týdnu pouze dva moravské kluby, jednímž z nich je i šumperský MusicMachine. Získala v minulosti ocenění Zpěvačka roku, sama však říká, že stojí nohama pevně na zemi.
Šumperk - Zpívala s Lucií, Čechomorem i Danielem Landou. Po úspěšném „snowboarďáckém turné“ s Danem Bártou, Jamesem Harriesem a dalšími navštíví v tomto týdnu pouze dva moravské kluby, jednímž z nich je i šumperský MusicMachine.

Získala v minulosti ocenění Zpěvačka roku, sama však říká, že stojí nohama pevně na zemi. Narodila se v roce 1975 v Karlových Varech a její styl života i hudby všem okolo připomíná rebelii. Sama se za rebelku nepovažuje, prý žije jen obyčejný život tak, jak jí byl rozdán v kartách. Všichni skalní fanoušci skupiny Čechomor dodnes vzpomínají na její spolupráci s touto kapelou. Jmenuje se Lenka Dusilová a ve čtvrtek 19.května se od 20. hodiny spolu se svým novým projektem „Lenka Dusilová & Band Live“ utká o přízeň diváků v MusicMachine. Za zády jí přitom budou stát neméně slavní hudebníci: Martin Ledvina (kytara), Jan Jakubec (baskytara) a Štěpán Smetáček (bicí).

Se svou hudební kariérou začala oproti jiným českým hvězdám hudební scény záhy, když v 10 letech na folklorním festivalu Jiřího Wolkera představila svou vlastní zhudebněnou báseň. Prošla i slavným obdbobím dnes již zatracovaného pěveckého souboru Bambini di Praga.

V letech 1991 až 1995 byla frontmanka pražské rockové skupiny Sluníčko. Životním setkáním hudební kritici označují práci s Davidem Kollerem a tříleté zpívání ve skupině Lucie v letech 1994-97. Životní obbdobí s Kollerem jí přeneslo i skupinu Pusa, aby se ale po letech opět octla sama na začátku. Podařilo se, po skupinách Čechomor, Lucie a Secret Service se objevuje znova s jiná.

Ke skupině Čechomor se ovšem Lenka neustále vrací. Důkazem toho je i jejich letní turné, během kterého se 29.května v Banské Bystrici, 30.května v Bratislavě, 1.června v Brně a 2.června v Praze ukáže na Čechomor Krušovice 2005 Tour.

Přezdívají jí všelijak. Rocková básnířka holka magor, drsňačka. Zpěvačka Lenka Dusilová se hudebnímu publiku připomněla na počátku roku ambiciózním projektem, když jako jedna z mnoha procestovala šest měst se soundtrackem k filmu Snowboarďáci. Po pár týdnech promítání filmu se hity jako Czech Disident, Vannily Car, Don ´t Pinch Me nebo Only Lonly , které nazpívala Lenka Dusilová s Otou Klempířem z JAR a Matějem Ruppertem z Mokey Business, dostaly na špičky hitparád. Album z roku 2003, Spatřit světlo světa, jí představilo jako mnohem vyzrálejší osobnost, o čemž přesvědčí i posluchače v Šumperku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.