KULTURA

"Monogamny vzťah" Richarda Müllera v Šumperku

11. května 2005, 21:55, dark
Šumperk - Všichni dobří holubi se vracejí. Richard Müller není vyjímkou. Po roce, takřka na den přesně, opět zavítá na své pouti s novým CD plným písní a neutuchajícím sebeironickým humorem zpátky mezi nás.
Šumperk - Všichni dobří holubi se vracejí. Richard Müller není vyjímkou. Po roce, takřka na den přesně, opět zavítá na své pouti s novým CD plným písní a neutuchajícím sebeironickým humorem zpátky mezi nás.

Co se za tu dobu změnilo? Vloni vydal Richard své zatím poslední CD pod slibným názvem „Monogamny vzťah“. Znamená to snad, že skončí rušná léta československého bouřliváka, za níž se stejně libě jako melodie jeho písní nesou i neutuchající skandály? Jak to bude dál s kolegyní zpěvačkou Ivou Bittovou? Kde a s kým zakotví Richar Müller? Mohou se posluchači a diváci těšit na další pikantérie ze života snad posledního československého mistra ironie, arogance a sebevtipu? Nevíme, ale rozhodně se těšte na to, na co se při minulém koncertu nedostalo - na Richardům první "monagamny vzťah".

Ze zkušeností z loňského koncertu, kdy sál praskal ve švech a i zanícení fanoušci brali poslední místa takřka na chodbě útokem, si své lístky zajistěte včas. Čeká vás totiž seznámení s novinkou Richardova života. S jeho novým, vše říkajícím a nadmíru vypovídajícím CD.

"Americké" album "Monogamný vzťah" natočil Richar Müller na sklonku léta 2003 v newyorském studiu Monster Island za asistence renomovaných anglických i amerických hudebníků zvučných jmen jako je S Holley z bývalé skupiny Paula McCartneyho -Wings-

„Monogamný vzťah se stal nejočekávanější československým album, o kterém si jako velké události šuškají už vrabci na střeše. Na toto album, které sám označuje za své nejosobnější, si poprvé ve své kariéře písně složil i otextoval. Vše je navíc bez využití syntezátorů.

Pilotní singl "Asi to tak musí byť" zazní i v Šumperku 18.května od půl osmé v rámci již tradičního koncertu HOLBA SESSION v hlavním sále Domu kultury. Jak již dnes hlásají plakáty, bude se jednat o komorní recitál rebela, jenž umí překvapit.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.