SPORT

Michal Strapek absolutním vítězem Mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice !

11. května 2005, 21:54, teta
Bohumín/Šumperk - V sobotu 7. května proběhlo v Domu kultury ŽDB v Bohumíně Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a juniorek v kulturistice, fitness a bodyfitness. O titul vítěze se utkalo na čtyřicet závodníků z Moravy a Slezska. Soutěž je součástí mistrovství ČR.
Bohumín/Šumperk - V sobotu 7. května proběhlo v Domu kultury ŽDB v Bohumíně Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a juniorek v kulturistice, fitness a bodyfitness. O titul vítěze se utkalo na čtyřicet závodníků z Moravy a Slezska. Soutěž je součástí mistrovství ČR.

Mistrem Moravy a Slezska v kategorii do 80kg a zároveň absolutním vítězem mistrovství juniorů do 21 let se stal Michal Strapek, který závodil za Fitness Korzo Šumperk.

Junioři a juniorky do 21 let mezi sebou soutěžili v osmi kategoriích. Jejich výkony posuzovalo sedm rozhodčích, které nominoval Svaz kulturistiky a fitness České republiky. „Rozhodčí hodnotili především propracovanost, velikost, vyrýsovanost a ostrost svalstva závodníků, ale i úpravu pokožky a osobitý projev soutěžících na pódiu,“ Tak zní stanovy svazku kulturistiky a fitness ČR.

Z každé kategorie v kulturistice se do finále probojovalo maximálně šest nejlepších účastníků, kteří zápolili o medailové pozice. První tři vítězové přitom automaticky postupují na mistrovství České republiky v kulturistice, které se uskuteční 28. května v Blansku.

Vítězové si odnášeli nejen diplomy a poháry, ale také věcné ceny, jako například doplňky výživy, opasky a rukavice.

Na svém prvním závodě taktéž v kategorii do 80kg závodil Petr Vojáček, který se umístil na krásném 4. místě, a probojoval se do finále. Petr závodí za TJ Sokol Šumperk, v současné době cvičí ve Fitness Korzo.

Rozhovor s absolutním vítězem mistrovství Moravy a Slezska pro rok 2005:

Jaké byli tvé prvotní pocity?
Víš, člověk si uvědomí, že se mu zúročila všechna ta snaha, čas a úsilí které tomu věnuje. Tak nějak to zahřeje na srdci.

Mohu se zeptat? čekal jsi to?
Samozřejmě že nečekal, i když jsem se připravoval jak nejlépe to šlo, vítězství nemůžeš čekat, ve vítězství můžeš jenom doufat... Konkurence byla veliká a já jsem opravdu rád, že jsem se prosadil

Jak dlouho cvičíš?
„ Zajímal jsem se vždy o celou řadu sportů. Hrál jsem fotbal, i dnes si rekreačně kopnu do míče. Cvičím zhruba pět let a závodím druhým rokem, v současné době za Fitness Korzo.

(Michal je také držitelem titulu juniorského mistra světa v kulturistice z roku 2004 - pozn. redakce) Čtenáře jistě zajímají tvé maximální silové výkony...
Dle mého názoru silové výkony v kulturistice nejsou až tak důležité. Důležité je podle mě správné správné procítění svalu a provedení cviku. Pokud vás ale zajímají mé maximální výkony, tak dřep s činkou zvládnu s 210kg, mrtvý tah se 240 kg a bench press se 140kg.

Komu by jsi chtěl poděkovat?
Chci poděkovat v první řadě firmě X-iont, která mi dodává špičkové doplňky výživy, dále Fitness Korzu Šumperk, kteří mi poskytlo skvělé zázemí k tréninku. Firmě Mad - Max za tréninkové vybavení. Rodičům za finanční podporu a morální podporu, přítelkyni Lucii za trpělivost a pochopení v předsoutěžním období, Monice Dočkalové která nade mnou držela trenérský dohled a všem přátelům kteří mě drželi palce.

Děkuji ti za rozhovor Michale a za Rej přeji hodně úspěchů na nacházejícím Mistrovství České Republiky...


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.12.2005 13:04
Titulek: hraz
Autor: Simona
101
Miso si nejlepsi sem zdenka pořizka segra a jarka taky pozdravuj tvyho brachu Tomase a napis mi jo a tvoje cislo----
Reagovat