SPORT

Michal Strapek absolutním vítězem Mistrovství Moravy a Slezska v kulturistice !

11. května 2005, 21:54, teta
Bohumín/Šumperk - V sobotu 7. května proběhlo v Domu kultury ŽDB v Bohumíně Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a juniorek v kulturistice, fitness a bodyfitness. O titul vítěze se utkalo na čtyřicet závodníků z Moravy a Slezska. Soutěž je součástí mistrovství ČR.
Bohumín/Šumperk - V sobotu 7. května proběhlo v Domu kultury ŽDB v Bohumíně Mistrovství Moravy a Slezska juniorů a juniorek v kulturistice, fitness a bodyfitness. O titul vítěze se utkalo na čtyřicet závodníků z Moravy a Slezska. Soutěž je součástí mistrovství ČR.

Mistrem Moravy a Slezska v kategorii do 80kg a zároveň absolutním vítězem mistrovství juniorů do 21 let se stal Michal Strapek, který závodil za Fitness Korzo Šumperk.

Junioři a juniorky do 21 let mezi sebou soutěžili v osmi kategoriích. Jejich výkony posuzovalo sedm rozhodčích, které nominoval Svaz kulturistiky a fitness České republiky. „Rozhodčí hodnotili především propracovanost, velikost, vyrýsovanost a ostrost svalstva závodníků, ale i úpravu pokožky a osobitý projev soutěžících na pódiu,“ Tak zní stanovy svazku kulturistiky a fitness ČR.

Z každé kategorie v kulturistice se do finále probojovalo maximálně šest nejlepších účastníků, kteří zápolili o medailové pozice. První tři vítězové přitom automaticky postupují na mistrovství České republiky v kulturistice, které se uskuteční 28. května v Blansku.

Vítězové si odnášeli nejen diplomy a poháry, ale také věcné ceny, jako například doplňky výživy, opasky a rukavice.

Na svém prvním závodě taktéž v kategorii do 80kg závodil Petr Vojáček, který se umístil na krásném 4. místě, a probojoval se do finále. Petr závodí za TJ Sokol Šumperk, v současné době cvičí ve Fitness Korzo.

Rozhovor s absolutním vítězem mistrovství Moravy a Slezska pro rok 2005:

Jaké byli tvé prvotní pocity?
Víš, člověk si uvědomí, že se mu zúročila všechna ta snaha, čas a úsilí které tomu věnuje. Tak nějak to zahřeje na srdci.

Mohu se zeptat? čekal jsi to?
Samozřejmě že nečekal, i když jsem se připravoval jak nejlépe to šlo, vítězství nemůžeš čekat, ve vítězství můžeš jenom doufat... Konkurence byla veliká a já jsem opravdu rád, že jsem se prosadil

Jak dlouho cvičíš?
„ Zajímal jsem se vždy o celou řadu sportů. Hrál jsem fotbal, i dnes si rekreačně kopnu do míče. Cvičím zhruba pět let a závodím druhým rokem, v současné době za Fitness Korzo.

(Michal je také držitelem titulu juniorského mistra světa v kulturistice z roku 2004 - pozn. redakce) Čtenáře jistě zajímají tvé maximální silové výkony...
Dle mého názoru silové výkony v kulturistice nejsou až tak důležité. Důležité je podle mě správné správné procítění svalu a provedení cviku. Pokud vás ale zajímají mé maximální výkony, tak dřep s činkou zvládnu s 210kg, mrtvý tah se 240 kg a bench press se 140kg.

Komu by jsi chtěl poděkovat?
Chci poděkovat v první řadě firmě X-iont, která mi dodává špičkové doplňky výživy, dále Fitness Korzu Šumperk, kteří mi poskytlo skvělé zázemí k tréninku. Firmě Mad - Max za tréninkové vybavení. Rodičům za finanční podporu a morální podporu, přítelkyni Lucii za trpělivost a pochopení v předsoutěžním období, Monice Dočkalové která nade mnou držela trenérský dohled a všem přátelům kteří mě drželi palce.

Děkuji ti za rozhovor Michale a za Rej přeji hodně úspěchů na nacházejícím Mistrovství České Republiky...


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 21.12.2005 13:04
Titulek: hraz
Autor: Simona
118
Miso si nejlepsi sem zdenka pořizka segra a jarka taky pozdravuj tvyho brachu Tomase a napis mi jo a tvoje cislo----
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.