SPORT

Memoriál Petry Urbáškové FOTOREPORTÁŽ

4. května 2005, 19:14, pp
Šumperk -Jedenáctý ročník mezinárodních závodů ve sportovní gymnastice, věnovavý památce gymnastky Petry Urbáškové, se odehrál v sobotu 30.dubna v tělocvičně IV.základní školy.
Šumperk -Jedenáctý ročník mezinárodních závodů ve sportovní gymnastice, věnovavý památce gymnastky Petry Urbáškové, se odehrál v sobotu 30.dubna v tělocvičně IV.základní školy.

Hostil i delegaci z ciziny. Mimo obou šumperských klubů se závodů účastnili i kluby gymnastky ze Slovenska - SG GY - TA Poprad,OŠG - Športvýroba Košice, holandského Ultrechtu, gymnastky z Maďarska i české kluby z Sokol Brno I, GK Vítkovice a SG Sokol Kolín.

Výsledková listina ze tří soutěžních disciplín, bradla - kladina - prostná, ukázala, že nejlépe si vede jeden ze dvou šumperských gymnastických oddílů. V kategorii žákyň totiž Drenková Kateřina ročník 94 z Gymnastického klubu Šumperk obsadila první místo. Její staší kolegyně, naděje Gymnastického klubu Šumperk, Harásková Dominika, obsadila v kategorii juniorky a ženy druhé místo. V pozadu nezůstala ani TJ SG Šumperk. Její zástupkyně Pukyšová Adéla se umístila v žákyních na 3.místě, její spoluzávodnice Karolina Truksová a Terezie Švédová pak na 11. a 12.místě.

Výsledková listina prvních pěti míst:

Kategorie žákyně
1.Drenková Kateřina roč. 94 GK Šumperk 26,975
2.Coritarová Lucie roč. 93 GK Vítkovice 26,325
3.Pukyšová Adéla roč. 93 TJ SG Šumperk 26,313
4.Hrivnáková Ivona roč. 93 GK Šumperk 26,025
5.Březinová Pavlína roč. 94 GK Šumperk 25,750

Kategorie juniorky a ženy
1.Kinclová Tereza roč. 89 GK Vítkovice 27,225
2.Harásková Dominika roč. 91 GK Šumperk 26,050
3.Řeholová Vendula roč. 88 Sokol Brno I 25,975
4.Andrássyová Katarína roč. 91 OŠG Športvýroba Košice 25,725
5.Nohelová Veronika roč. 86 Sokol Brno I 25,575

I letos byly hosty rodinní příslušníci gymnastky Petry Urbáškové, na jejíž počest se memoriál koná. V popředí maminka a sestra.
Gymnastický klub Šumperk a jeho nadějné starší závodnice. Harásková Dominika, na fotce úplně vzadu v bílomodrém dresu, se letos umístila na krásném druhém místě.
Všechny tři soutěžní disciplíny, bradla, kladina i prostná, dívky se ctí zvládly. Ve vduchu otáčela vypracovaná dívčí těla v pestrobarevných dresech.
Pořádné rozcvičení nikdo nezanedbal. Pozvaní hosté, mezi nimiž byli místostarosta Marek Zapletal či poslanec Petr Krill, žasli nad ohebností dívek.
Mladší gymnastky Gymnastického klubu Šumperk o nic za svými staršími kolegyněmi nezaostaly. Vybojovaly dokonce vítězství v kategorii žákyň, kde se Drenková Kateřina s výsledkem 26,975 umístila daleko ve předu před svými soupeřkami.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).