KULTURA

1.máj byl ve znamení silných vozů i krásných mažoretek FOTOREPORTÁŽ

4. května 2005, 23:29, dark foto:sem, Martin Polách
Šumperk - Letošní čtvrtý ročník májových oslav přilákal do města na dvacet tisíc návštěvníků. Celá plejáda akcí 4.ročníku autosalónu totiž slibovala příjemné vyžití všem členům rodiny. Radost měli i političtí nadšenci dvou levicových stran, kteří se setkali se svými představiteli.
Šumperk - Letošní čtvrtý ročník májových oslav přilákal do města na dvacet tisíc návštěvníků. Celá plejáda akcí 4.ročníku autosalónu totiž slibovala příjemné vyžití všem členům rodiny. Radost měli i političtí nadšenci dvou levicových stran, kteří se setkali se svými představiteli.

"Letošní účast byla nad očekávání," pochvaloval si organizátor autosalonu Daniel Čada. Pestrý program nabízel nejen líčení a úpravu vlasů pro maminky, nablýskaná auta jako pastvu pro oči tatínků, ale i sportovní vyřádění mladších ratolestí. Několik skákacích hradů, skluzavka, vláček pro nejmenší, horolezecká stěna, minikáry i malé motorky nadchly nejednoho kluka či holku.

"Děti měly možnost seznámit se s různými atrakcemi i v tradičním Hradu skřítka Čikiho, " smál se Dan Čada, zatímco odrážel zvědavé zájemce, kterým se zalíbilo jeho praktické vozítko. Mnozí vystavovatelé i organizace už dnes počítají s účastí v příštím roce. "Určitě přijedeme zase," přitakával pán v saku, který i přes nepříznivé horko neslevil nic ze svého image prodejce. O 5.ročníku autosalonu ostatně již dnes uvažují i sami pořadatelé.

Májové počasí si sice s lidmi zahrálo. Vystrašilo i mladé slečny, které měly hned po ránu své vystoupení jen v odvážných vrchních dílech, které lahodily zejména očím okolo stojících mužů.
Atrakce 4.ročníku oslav, pravá formule 1 West McLaren Mercedes světoznámého jezdce Mika Hakkinena. Tlačící dav si mohl prstem sáhnout na stroj, který sice málokdy dohonil jedničku světového šampionátu Michaela Schumachera, ale i tak to byl pro mnohé zážitek.
Sličné mažoretky si sice na svůj progam musely nějakou dobu počkat, když jim moderátor na poslední chvíli jejich chystané vystoupení o pár minut posunul, ale nakonec dostaly možnost ukázat, co v nich je.
Černá limuzína sice nepatřila k největším atrakcím dne, ale zvědavě jí okukovaly všechny věkové kategorie. Limuzína i s řidičem je prý k pronajmutí na denní vyjížďky.
Pán s poníkem si v parném dni užil své. Černý koník vozil děti, našli se však i tací malí rozumbradové, kteří jízdu na poníkovi odmítali se slovy „mně je toho koníčka líto“
Závody v minikárách si užívaly zejména starší, nevybouřené ročníky. Malá dráha jim však nedávala moc možností si zařádit.
Divokou ukázkou svých jezdeckých schopností okouzlil malé kluky jejich vrstevník, který se celý den proháněl na dětské motorce.
Mladé dívky to pod rytmem hudby několikrát ze den roztančily a ukázaly i prvky stepaerobiku.
Akrobacie na kolech odvážných mladíků patřila do skupinky atrakcí, která zůstala v obležení po celý den.
Pořadatel celé akce, Daniel Čada, všek kontroloval ze svého pojízdného pohybovátka, které budilo zájem zejména u nejmenších dětí, které odmítají v dnešním moderním světě zašlou verzi nohama poháněné koloběžky.
1.máj však nebyl jen různými zastávkami po lákajících atrakcích. Řádně ho oslavili i zástupci komunistické strany, kteří do Šumperka přivezli hrdinu minulých let, československého kosmonauta a současného europoslance Vladimíra Remka. Jednou ze zastávek byla i návštěva radnice, kde se setkal se starostou města Zdeňkem Brožem. Kosmonaut Remek je na fotografii uprostřed, třetím mužem je jeho asistent, JUDr.Josef Holouš, rodák z Hrabišína.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.