KULTURA

Den Zěme si Vila Doris užila i s rekordem + foto

27. dubna 2005, 18:52, dark
Den Zěme si Vila Doris užila i s rekordem + foto Šumperk - Jedenáctý ročník Dne Země odstartoval v pátek 22.dubna u parku u Vily Doris. Ekologická akce pro děti různého věku měla ukázat, že Země není popelnice. Jako každý rok se děti učily třídit odpad, poznat přírodu a pomáhat jí, čekala na ně řada akcí a zapojili se i do rukodělných řemesel.
Šumperk - Jedenáctý ročník Dne Země odstartoval v pátek 22.dubna u parku u Vily Doris. Ekologická akce pro děti různého věku měla ukázat, že Země není popelnice. Jako každý rok se děti učily třídit odpad, poznat přírodu a pomáhat jí, čekala na ně řada akcí a zapojili se i do rukodělných řemesel.

Novinkou byla přehlídka žáků V.základní školy, kterou připravila učitelka výtvarné výchovy Jana Jarkovská. Děti v oblečení z recyklovatelného materiálu se prošly jako manekýni a manekýnky po pomyslném předváděcím molu.

Snaha pořadatelů o pokoření rekordu v počtu recyklovaných lahví, vhozených do připraveného kontejneru, tentokrát nevyšla. Ne proto, že by aktéři z pořádající Vily Doris měli nachystáno málo PET lahví, ty si ostatně podle slov Petra Šaje schovávali dlouho dopředu, ani malou účastí dětí, kterých také přišlo během dne hodně. Na vinně byli zapisovatelé rekordů, kteří zapsání šumperského rekordu podmínili finanční částkou, která se zdála být Vile Doris oprávněně vysoká. I bez rekordu se však sešlapávání PET lahví setkalo u dětí s velkým úspěchem. Předcházela jim totiž pořádné bitky, kdy vzduchem látala jedna láhev za druhou. "Děti sešláply 269 lahví a to je šumperský rekord," řekl Petr Šaj z Vily Doris.

Jednou z dvou desítek atrakcí byla i skákací trampolína, kterou milují především menší děti.

Poměrně nově vzniklá skupina ZBOŘEC zahrála během dne malým návštěvníkům v několika vstupech na pódiu letního divadla.

Pořadatelům se opět s úspěchem podařilo postavit indiánské tépé, kde si děti vyzkoušely, jaké by to bylo bydlet jako indián.

Spousta akcí měla za úkol dětem ukázat, jak se mají chovat k přírodě. Studentky středních škol s dětmi malovaly i zpívaly.

Další zábavnou akcí pro děti bylo lovení plastových lahví z okrasného jezírka u Koně. Lovení lahví pak odstartovalo šumperský rekord v sešlápnutých lahvích.

Pátá základní škola se na Dni Země blýskla s atraktivní módní přehlídkou svých žáčků, které již skoro desátým rokem ve výtvarné výchově vyučuje Jaroslava Jarkovská. Její neotřelé nápady nadchnou dospělé i děti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.