KULTURA

Majáles je za rohem. Víme, jak bude probíhat…

20. dubna 2005, 20:12, tech
Šumperk - Květen klepe na dveře a s ním již tradiční studentské oslavy. Studenti šumperských středních škol, společně s další řadou lidí připravili pro Šumperk několikadenní kulturně-zábavní využití na kvalitní úrovni.
Šumperk - Květen klepe na dveře a s ním již tradiční studentské oslavy. Studenti šumperských středních škol, společně s další řadou lidí připravili pro Šumperk několikadenní kulturně-zábavní využití na kvalitní úrovni.

Celý Majáles započne již v pátek 29.4. a to akcí s názvem BEFORE PARTY. Tento zahajující koncert zorganizovala kapela O5&Radeček, která v rámci vystoupení pokřtí svůj nový singl a představí zbrusu nový repertoár. Jako další a vůbec poprvé v České Republice vystoupí Kanmantu, neboli „Coldplay z Mnichova,“ jak jsou s oblibou nazýváni. Vyvrcholení celého večera měli být Ahoy, crazy pánský pop, ovšem po obhlédnutí klubu kapela zjistila, že pro jejich vystoupení by bylo místní podium příliš malé.

Jak tuto situaci budete řešit?
„V případě, že by na podiu byl umístěn zvukový a světelný aparát, prostor bude radikálně omezen. Zbude cca metr volného prostoru a kapela tudíž není schopna vystoupit a podat výkon, jaký by chtěla. Ahoy se všem divákům omlouvají, ale slibují, že 7.5 na After party vystoupí naplno a se vším všudy,“
sdělil Reji Břetislav Strnad. To všechno máte možnost vidět v pátek 29.4. od 20 hodin na Kotelně.

Od pondělí 2.5. do pátku 6.5. bude na letním divadle probíhat takzvaný MAJÁLESOVÝ TÝDEN. Denně od 16ti do 19ti hodin můžete shlédnout programy připravené právě studenty středních škol a to od Slavnostního zahájení a průvodu, přes Velké filmové tajemství, Představení amatérských kapel až k samotné volbě Krále Majálesu nebo Kamarádčů Majálesu.

Co přesně znamená název pátečního programu – Kamarádči Majálesu?
„Sám nevím, studentům jsme při přípravě programů nechali zcela volnou ruku, proto i já sám jsem zvědavý. Myslím, že v tomto případě jde o zpestření slova >kamarádi<, ale nechám se překvapit,“
řekl Břetislav Strnad.

Velký dík údajně patří Václavu Baženovi, který sestavil celý hudební program těchto dní. „Namátkově jde o kapely jako Pán a Pán, Feedback, Regres, No Pop, Dying Passion, Punk Floid a další a další…, “ tvrdí Strnad. V sobotu 7.5. od tří odpoledne proběhne volba Miss Majáles, a to v šumperském kulturním domě.

Kdo bude letos volbu Miss Majáles uvádět? Prozradíte nám některé ceny, která vítězky obdrží? „Organizaci Miss Majáles a tedy i moderování soutěže si vzala na starost Bára Kubišová. Vzala si na pomoc i jednoho zástupce z řad mužů. Ceny pro vítězky jsou opravdu lákavé: zájezd od cestovní kanceláře Hornet tour v hodnotě 10.000,- Kč, mobilní telefon on Tintily mobily, stříbro věnované Lecombem, slevy na autoškoly od Horníčkovy autoškoly, ceny od Relaxačního centra Barborka, kurzy vodního lyžování na Nákle… Kurzy vodního lyžování obdrží vítězka, první i druhá vicemiss a také Miss sympatie a Miss media, a samozřejmě další zajímavé ceny.“ Budou mít dívky na tuto soutěž nějakou památku? „Nejen k Miss, ale k celému projektu budeme natáčet Making of.“

Hlavním a závěrečným večerem s názvem AFTER PARTY vás bude provázet nejen směsice hudebních žánrů v podání několika kapel, ale hlavně Marek Zahradníček, který již dříve uváděl například Koncert pro Asii. Již ve 20 hodin na podiu kulturního domu v rámci velkého turné Pop Pop Pop vystoupí pražští Mig 21, o kterých vás Rej informoval už dříve. Pro příznivce funky zahrají Šufunky gang, vystoupí také špičkoví Gang-ala-basta, šumperští Tainted a Ahoy, Satisfucktion /mimo jiné výherci „Rock made in Gambrinus“/ a konečně Magma Hotel.

„Složení kapel hrajících na závěrečném koncertu je pestré, doufám, že zaujme co nejširší okruh potencionálních příchozích,“ řekl Strnad. Koncertem v kulturním domě však zábava končit nebude: „OVER PARTY, tedy ukončení Majálesu, proběhne po třetí hodině noční v HClubu, kde zahrají DJ Gregor a DJ Cmeen.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Reagovat na příspěvek:
Datum: 22.4.2005 14:51
Titulek: !!!!POZOR!!!!
Autor: Mar.tini
Myslim,ze by stalo za zkouknout Guestbook na kotelna.info, kde se tenhle zdanlive inteligentni Boris(Anybody) vyjadruje k Majalesu.Jen proto, abyste si udelali obrazek o tomhle uvedomelem kritikovi.
Redakce serveru nenese odpovědnost za obsah diskuzí a vyhrazuje si právo mazat nevhodné příspěvky.

Jméno:

E-mail:

Titulek:

Text:
 

Zadejte, prosím, aktuální rok (4 číslice):

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.