SPORT

Memoriál Evy Bosákové nebyl jedinou zastávkou gymnastek

15. dubna 2005, 13:00, pp
Praha/ Prostějov – Šumperské gymnastky na svých toulkách za pohárem vyrazily i do Prahy. Druhý dubnový den zde proběhl 1.závod Českého poháru. Šumperský gymnastický klub vezl do Prahy šest závodnic.
Praha/ Prostějov – Šumperské gymnastky na svých toulkách za pohárem vyrazily i do Prahy. Druhý dubnový den zde proběhl 1.závod Českého poháru. Šumperský gymnastický klub vezl do Prahy šest závodnic.

V kategorii „Evičky“ – nejmladší závodnice, vybojovala Viktorie Harásková cennou bronzovou medaili. Žákyně už musely předvést obtížné sestavy na kladině i v prostných. Protože v závodech Českého poháru mají povinnou účast závodnice zařazené do žákovského výběru, byla konkurence opravdu těžká. O to více radosti udělala všem Kateřina Drenková, která přesvědčivým výkonem dokázala zvítězit. Dobrou úroveň šumperských gymnastek ukazuje i 4. místo Ivony Hrivánkové a 13.místo Pavlíny Březinové. V juniorské kategorii už se děvčata nevyvarovala chyb. Dominika Harásková si v Praze vybojovala 9.místo a Jarka Langerová 24.

Vyvrcholením celého závodu bylo finále na kladině – královském nářadí ženské gymnastiky. Do tohoto finále postoupilo 10 závodnic s nejvyšší známkou z hlavního závodu ze všech kategorií. Katka Drenková se tak ve finálovém boji utkala se seniorskými i juniorskými reprezentantkami ČR a v tomto závodě obsadila 7.místo. Rovnou z Prahy cestovaly gymnastky do Prostějova, aby zde v neděli 3.dubna absolvovaly závod dvojic společně se svými chlapeckými protějšky. Závod probíhal formou postupu od základního kola až do finále, kam se probojovalo 6 nejlepších dvojic. Z Gymnastického klubu Šumperk to byly tyto dvojice: Dominika Harásková – Antonín Vu a Kateřina Drenková – Leon Vaculík. Nakonec vítězství putovalo do Banské Bystřice. Harásková – Vu obsadili 2.místo a náš druhý pár skončil na nevděčném 4.místě. Kromě již vyspělých závodníků mohli diváci v Prostějově vidět i závod nejmenších gymnastek, nazvaný trefně Prostějovská mimina. I v Gymnastickém klubu se pracuje s malými dětmi a jak je vidět z výsledků, úspěšně. Simona Kozáková nechala za sebou všechny soupeřky ve finále na kladině. Svůj první závod absolvovaly i Ivetka Luběnová a Kristina Máchová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).