KULTURA

Dům kultury ožije nejen jazzem!

13. dubna 2005, 20:00, tech
Šumperk - V úterý 19. dubna zavítá do domu kultury v Šumperku jedna z našich nejkvalitnějších hudebních značek – Druhá Tráva v čele s Robertem Křesťanem. O několik dní později, tedy v pátek 22. dubna přivítáme legendu českého bigbeatu, skupinu Katapult, která zde v rámci svého turné oslaví neuvěřitelných 30 let fungování.
Šumperk - V úterý 19. dubna zavítá do domu kultury v Šumperku jedna z našich nejkvalitnějších hudebních značek – Druhá Tráva v čele s Robertem Křesťanem. O několik dní později, tedy v pátek 22. dubna přivítáme legendu českého bigbeatu, skupinu Katapult, která zde v rámci svého turné oslaví neuvěřitelných 30 let fungování.

Druhá tráva sice své počátky datuje v roce 1991, je tedy téměř o polovinu mladší, než Katapult, nicméně jejich hudba není o nic míň kvalitní. V nové sestavě Druhé trávy se sešli vynikající muzikanti. Oba zakládající členové – hráč na dobro Luboš Novotný a kapelník Luboš Malina vždy především v instrumentálních skladbách dokazují, že patří ke skutečné špičce ve svém oboru. Kytarista Emil Formánek bývá na pódiu možná tím méně nápadným, jeho přednosti jsou však v přesné a velice nápadité doprovodné hře. Zkušeným a vyhledávaným hráčem je i kontrabasista Petr Surý, jehož hra je naprosto suverénní a dokonalá, není se proto co divit, že Druhá tráva opět po letech sáhla po jeho schopnostech. Působivost nástrojového provedení umocňuje zpěv Roberta Křesťana, který vykřikuje svoje verše, jako když se láme skála.

Jejich nové album s názvem Good Morning, Friend už za oceánem vydobylo Robertu Křesťanovi slušnou reputaci. Nepřekvapí ani nezastraší tedy, že češtinu tentokrát neuslyšíte. Stoprocentně si však české písně budete moci poslechnout v úterý, 19. dubna v domě kultury.

Již druhého března odstartovalo velké výroční turné skupiny Katapult a Šumperk samozřejmě patří mezi vybraných 40 koncertních měst. Aby toho nebylo ještě málo, přijedou v původní sestavě, což je v jejich letech obdivuhodný výkon! Na jednom jevišti se sejdou všichni tři členové, kteří v roce 1975 skupinu založili. V průběhu výročního roku přichystal Katapult vydání nového CD, které je natočeno ve stylu šedesátých let, a z nichž dodnes čerpá inspiraci. Vedle úplně nových písní na něm budou dvě cover verze slavných hitů z tohoto období. Které to budou, leader skupiny Olda Říha zatím tají.

„Nechte se překvapit, v květnu bude tajemství odhaleno“ říká. „Jsem hrdý na to, že i v nastávajícím výročním roce 2005 budeme hrát v původní, originální sestavě. Na celém širém světe jsou již jenom dvě kapely, které hrají po takové době v původním obsazení - američtí ZZ Top a Katapult,“ tvrdí Olda Říha

Přijďte si poslechnout pravdivé příběhy jejich doslova zlidovělých písniček jako Hlupák váha nebo Půlnoční závodní dráha. V pátek, 22. dubna v Kulturním domě v Šumperku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.