KULTURA

Dům kultury ožije nejen jazzem!

13. dubna 2005, 20:00, tech
Šumperk - V úterý 19. dubna zavítá do domu kultury v Šumperku jedna z našich nejkvalitnějších hudebních značek – Druhá Tráva v čele s Robertem Křesťanem. O několik dní později, tedy v pátek 22. dubna přivítáme legendu českého bigbeatu, skupinu Katapult, která zde v rámci svého turné oslaví neuvěřitelných 30 let fungování.
Šumperk - V úterý 19. dubna zavítá do domu kultury v Šumperku jedna z našich nejkvalitnějších hudebních značek – Druhá Tráva v čele s Robertem Křesťanem. O několik dní později, tedy v pátek 22. dubna přivítáme legendu českého bigbeatu, skupinu Katapult, která zde v rámci svého turné oslaví neuvěřitelných 30 let fungování.

Druhá tráva sice své počátky datuje v roce 1991, je tedy téměř o polovinu mladší, než Katapult, nicméně jejich hudba není o nic míň kvalitní. V nové sestavě Druhé trávy se sešli vynikající muzikanti. Oba zakládající členové – hráč na dobro Luboš Novotný a kapelník Luboš Malina vždy především v instrumentálních skladbách dokazují, že patří ke skutečné špičce ve svém oboru. Kytarista Emil Formánek bývá na pódiu možná tím méně nápadným, jeho přednosti jsou však v přesné a velice nápadité doprovodné hře. Zkušeným a vyhledávaným hráčem je i kontrabasista Petr Surý, jehož hra je naprosto suverénní a dokonalá, není se proto co divit, že Druhá tráva opět po letech sáhla po jeho schopnostech. Působivost nástrojového provedení umocňuje zpěv Roberta Křesťana, který vykřikuje svoje verše, jako když se láme skála.

Jejich nové album s názvem Good Morning, Friend už za oceánem vydobylo Robertu Křesťanovi slušnou reputaci. Nepřekvapí ani nezastraší tedy, že češtinu tentokrát neuslyšíte. Stoprocentně si však české písně budete moci poslechnout v úterý, 19. dubna v domě kultury.

Již druhého března odstartovalo velké výroční turné skupiny Katapult a Šumperk samozřejmě patří mezi vybraných 40 koncertních měst. Aby toho nebylo ještě málo, přijedou v původní sestavě, což je v jejich letech obdivuhodný výkon! Na jednom jevišti se sejdou všichni tři členové, kteří v roce 1975 skupinu založili. V průběhu výročního roku přichystal Katapult vydání nového CD, které je natočeno ve stylu šedesátých let, a z nichž dodnes čerpá inspiraci. Vedle úplně nových písní na něm budou dvě cover verze slavných hitů z tohoto období. Které to budou, leader skupiny Olda Říha zatím tají.

„Nechte se překvapit, v květnu bude tajemství odhaleno“ říká. „Jsem hrdý na to, že i v nastávajícím výročním roce 2005 budeme hrát v původní, originální sestavě. Na celém širém světe jsou již jenom dvě kapely, které hrají po takové době v původním obsazení - američtí ZZ Top a Katapult,“ tvrdí Olda Říha

Přijďte si poslechnout pravdivé příběhy jejich doslova zlidovělých písniček jako Hlupák váha nebo Půlnoční závodní dráha. V pátek, 22. dubna v Kulturním domě v Šumperku.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.