SPORT

Valenta plánuje skákat dál

6. dubna 2005, 19:06, sem
Šumperk - Před čtyřmi dny byl v neděli 3.dubna v Praze v nemocnici Na Homolce operován náš olympijský rodák Aleš Valenta. Lékaři mu při dvouhodinovém zákroku odstranili kostní nárůstek.Ten se měl podle operujícího lékaře Jiřího Chroboka nacházet v zúženém páteřním kanále.
Šumperk - Před čtyřmi dny byl v neděli 3.dubna v Praze v nemocnici Na Homolce operován náš olympijský rodák Aleš Valenta. Lékaři mu při dvouhodinovém zákroku odstranili kostní nárůstek.Ten se měl podle operujícího lékaře Jiřího Chroboka nacházet v zúženém páteřním kanále.

Právě nárůstek zúžení způsobil a již řadu týdnů Valentu trápil. Lékaři ho zjistili letos před březnovým mistrovstvím světa.Aleš Valenta tehdy dopadl po svém trojitém saltu těsně za můstek. Jeho riskantní skok se tehdy obešel bez zlomenin, ale Aleš si začal stále více stěžovat na bolest v bedrech.

Aleš Valenta bude muset po operaci páteře, při níž mu neurochirurg Chrobok titanovým plátem zpevnil k sobě dva krční obratle. "Aleš se už má dobře.Má na krku límec a je převezen zpátky do Motola, kde ho čeká rehabilitace," popsal současný zdravotní stav Alešův tatínek, Vojtěch Valenta starší. "Syn říkál, že když má teď tu vyztuženou páteř, bude se mu lépe skákat," dodává se smíchem. Dodal, že jeho olympijský syn určitě se svou kariérou akrobatického lyžaře nepřestane. "Pustí se i do salta se šesti vruty. Na vodě mu to už jde," dodal.

Celková rekonvalescence by sice měla trvat od šesti do devíti týdnů,ale na opětovné trénování si však olympionik ještě počká. Lékaři odhadují, že nejméně tři měsíce. Pooperační trable pomáhá Alešovi v Praze snášet i jeho žena Elena. Obě děti si na tátu musí ještě počkat.

Jak dlouho se Aleš Valenta v Praze po své rekonvalescenci zdrží, není jisté. Jeho otec ale věří, že stihne chystané změny, které jejich akrobatpark čekají. "Už v červnu se první novinky ukáží," řekl Vojtěch Valenta starší.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.