KULTURA

Gang-ala-basta

30. března 2005, 18:04, tech
Téměř s pravidelností Vám u nás na Reji.cz přinášíme rozhovor s kapelou, která nám, Šumperkům, přijede zahrát na letošní Majáles. Ani dnes tomu nebude jinak.
Téměř s pravidelností Vám u nás na Reji.cz přinášíme rozhovor s kapelou, která nám, Šumperkům, přijede zahrát na letošní Majáles. Ani dnes tomu nebude jinak.

Tahle sedmičlenná partička existuje již od roku 1998 a sešli se zde synové slavných českých rockerů Michala Pavlíčka a Milana Brouma. To ale zdaleka není na téhle kapele jediná zajímavá věc.

Dvěma hlavami jsou pětadvacetiletý bubeník Michal Pavlíček mladší a dvaadvacetiletý Lukáš Máchal, který obsluhuje syntezátor, ale hrával i na klavír, kostelní varhany či pozoun. Kromě nich tvoří jádro skupiny kytarista Milan Broum ml., pro změnu syn člena Olympiku, a basák Lukáš Poláček. „Že jsme se takhle sešli, to je náhoda. Jediné, v čem nám tatínkové pomohli, bylo to, že jsme po nich zdědili nějaké vybavení a mohli si tak zařídit vlastní studio,“ vysvětluje Michal.

V téhle sestavě hrají asi dva roky, zlomové bylo údajně setkání s Nicole Chybovou, nynější výbornou vokalistkou. Mezi další členy kapely patří Markéta Foukalová /zpěv/, Jana Bidrmanová /baskytara/, a zvukař Andrej Lažo.

Jak jste vůbec přišli na název kapely?
„Měli jsme ideu, že název by mohl obsahovat slovo ganga. To se nám líbilo pro jeho dvojsmysl – indická řeka a gang. Padla věta BUDEME SE JEMNOVAT GANGA A BASTA! a z toho to pak vzniklo.“

Zpíváte anglicky, proč? Jak moc se Vás, jako spíše klubové kapely týkají open air festivaly?
Angličtina je použita hlavně z estetických důvodů. Naše hudba je hodně soustředěná a do jisté míry hypnotická, na koncertech pak taková dravější a energičtější, než když posloucháš desku. Co se koncertů týče, zdejší festivaly na tuhle muziku moc dělané nejsou, ale když přijdou lidi, které to zajímá, je to fajn. Neřekl bych, že jsme striktně klubová kapela, venku se nám hraje nejlíp.

Teď se zatím muzikou neživíte. Chtěli byste, aby to tak bylo?
„Určitě by to bylo skvělý živit se tím, co nás baví. Jenže bychom se báli, že by to pro nás ztratilo to kouzlo. Prvoplánovitě k tomu nesměřujeme. Živit se hudbou bude čím dál obtížnější.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 6.4.2005 10:37
Titulek: ... otaz ?
Autor: Boris
95
110
No pokud jde o ,,GaB,, tak nemam nic proti tomu, ze hraji na majalesu. Myslim, ze jejich styl hudby koncepcne naprosto zapada do profilu majalesu, ktery si majales za dobu sve existence vytvoril. Mam na srdci ale jinou vec... doslechl jsem se totiz, ze pry by letos majales nemeli organizovat studenti (jak tomu bylo doposud) ale nejaka ,,agentura(?),, Pokud se tohoto zhosti nekdo, kdo bude chtit vyrejzovat na studentech (kteri tvori majoritu navstevniku), tak jako to byva v jinych mestech, tak je to konec!!! Vim jak vypadaji majalesy v jinych mestech, treba i v Brne! a muzu rict, ze takovej males, jako se tady porada nemaji nikde... i v Brne totiz trva majales jen 2 dny a ne tyden jako tomu byva u nas. Navic tim ze je v Brne poradan se zjevnou snahou vydelat nekomu prachy, tak uroven odpovida zameru... Pokud se agentura pouze spoji se studenty a vypomuze jim s organizaci (to se v minulosti take stalo) pak neni problem a kouzlo majalesu zustane v opacnem pripade.... :(
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.