KULTURA

Magma Hotel přijedou zahrát na Majáles

16. března 2005, 20:34, tech
Magma Hotel přijedou zahrát na Majáles Další perlou z našeho seriálu o Majálesových koncertních skupinách je šestice ze Štětí.
Další perlou z našeho seriálu o Majálesových koncertních skupinách je šestice ze Štětí.

O poznání tvrdší styl hudby, než-li předvedou Mig 21, uspokojí příznivce především nu-metalu. Jiným vlivům se však také kapela nebrání a dokáže je přetavit do svého soundu tak, že tvoří velmi příjemné zpestření. Prvoplánové nu metalové hřmění se tu totiž nekoná. Evidentní je spřízněnost s hard corem i crossoverem, ale třeba též výtečné spojení s názvuky reggae. Další silnou zbraní Magma Hotel je schopnost udělat v rámci žánru hitový refrén či nějakým způsobem skladbu ozvláštnit.

Jak dlouho už vlastně fungujte? Vydali jste před aktuálním počinem „Deja vu“ ještě třeba nějaké demo? Čím to, že jste si poslední album vydali vlastním nákladem?
5-6 let, my to nějak nepočítáme. Před „Deja-vu“ jsme natočili ještě dvě dema: „Shoal Pain“ a „Escape From Psychomeatpark“. Snaha o vydání našeho alba přes label byla, ale při práci ve studiu jsme se rozhodli jít touhle cestou. Sice trnitou, jelikož je to svým způsobem album na leasing, ale přes všechny překážky se povedlo.

Na desce Deja vu jsou až na jednu výjimku všechny skladby v angličtině. Proč jen jedna? V bookletu alba ani na vašich internetových stránkách jsem nenašla texty, o čem vypovídá lyrika skladeb?
Písničky v češtině nás rozhodně neminou, ale určitě to není priorita. Anglina je takovej prima hravej a ohebnej jazyk. Naše texty jsou do určitý míry abstraktní a každej si v nich může najít, co chce. Je to spíš vyslovenej momentální pocit. Každej člověk vnímá věci jinak.

Jak jste vlastně přišli na tenhle dost originální název? Opravdu se váš název váže k fotografii, která je na obalu desky?
No, původně jsme ani nechtěli založit kapelu, ale veřejný doom při cestě na hraniční přechod Cínovec. Samozřejmě s názvem MAGMA HOTEL. Na jednom společným večírku nás napadlo, že budeme mít větší budoucnost jako kapela.

Ještě taková maličkost – ve vašem seznamu koncertů máte vždy Šumperk uveden jako „Shoomperk“, jak jste na to přišli?
S tím přišel Jarda Jurníček, který s náma hrával. Dřív hrál u Jolly Joker a tam to společně s šumperskými Tainted vymysleli. Mimochodem ta nová deska je z části nahraná na Jardové kytaře, protože žádna taková kytara tady v ČR není.

V Šumperku měli Magma Hotel hrát už dvakrát a ani jednou to nevyšlo. Poprvé byl koncert zrušen přímo pořadatelem, podruhé onemocněl zpěvák. Tak snad do třetice všeho dobrého…


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 23.3.2005 07:45
Titulek: magma
Autor: Wendee
180
215
rulllleeeezzzz!!!
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.