KULTURA

Klasika Viva začíná Swingem

9. března 2005, 23:31, téma KLASIKA VIVA, dark
Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva slaví v letošním roce své jubileum. Po pěti letech systematické práce se jeho organizátorům podařilo vytvořit životaschopný projekt, který nabízí příznivcům klasické hudby v Šumperku sólové recitály, komorní, sakrální i orchestrální koncerty.
Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva slaví v letošním roce své jubileum. Po pěti letech systematické práce se jeho organizátorům podařilo vytvořit životaschopný projekt, který nabízí příznivcům klasické hudby v Šumperku sólové recitály, komorní, sakrální i orchestrální koncerty.

Pro sezónu 2005/2006 je již dnes připraveno několik výjimečných koncertů nejen umělců z českých luhů a hájů, ale i renomovaných cizích stálic hudebního nebe. Šňůra jedenácti koncertů se tento rok nezastaví ani o prázdninách.

První a zároveň slavnostně zahajovací koncert nové sezóny se uskuteční v úterý 15. března. Seskupení mladých nadšených muzikantů známých pod jménem Dr.Swing, dá všem posluchačům vzpomenou na staré hity třicátých a čtyřicátých let. Tehdejší pecky jako : Slunečnice, Jen pro ten dnešní den, Oči čokoládové zazněly v pamětnických filmech oné doby. Slavné barrandovské hvězdy předválečné kinematografie se ještě dnes při zaznění ústředních melodií vlnou před přivřenými víčky ve vzpomínkách posluchačů všech generací. Swing si totiž našel cestu staletími Důkazem je toho skupina Dr.Swing, seskupení devíti muzikantů, kteří se již v roce 1998 rozhodli založit svou vlastní swingovou kapela. Z hudby, která nadchne pozorné posluchače je cítit úcta i obdiv k hudebníkům takových jmen jako byli Voskovec, Werich a Ježek. Nejen české melodie rozezní sál, do mysli se vám vloudí i George Gershwine se svými muzikálovými hity. „Je to nezapomenutelný zážitek, protože poznáte mladé lidi, kteří dávají této muzice novou energii a svá srdce,“ říkají posluchači, kteří se s Dr.Swingem setkali.

Přehled dalších koncertů prvního pololetí Klasiky Viva:

l6.4.2005 – výstavní síň VM/ Jean Pierre Armengaud – klavír (Francie)

26.4.2005 – klášterní kostel/ Quattro – komorní orchestr

17.5.2005 – výstavní síň VM/ Artemiss – klavírní trio

14.6.2005 – klášterní kostel/ Linha singers


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na nové české drama JAN PALACH, které promítá šumperské kino Oko od 21. do 29. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce se Jan Palach rozhodl přinést nejvyšší oběť jako protest proti sovětské invazi do Československa?

A) 1968
B) 1969
C) 1971

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební festival REVIVAL INVAZE, který se uskuteční v pátek 24. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Šárka Trundová ze Šumperka, Marta Pudilová z Loštic, Michal Všetíček ze Šumperka, Lada Řezníčková z Mohelnice a Libor Nekola z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk (po – pá, 14 – 17 h).