KULTURA

Klasika Viva začíná Swingem

9. března 2005, 23:31, téma KLASIKA VIVA, dark
Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva slaví v letošním roce své jubileum. Po pěti letech systematické práce se jeho organizátorům podařilo vytvořit životaschopný projekt, který nabízí příznivcům klasické hudby v Šumperku sólové recitály, komorní, sakrální i orchestrální koncerty.
Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva slaví v letošním roce své jubileum. Po pěti letech systematické práce se jeho organizátorům podařilo vytvořit životaschopný projekt, který nabízí příznivcům klasické hudby v Šumperku sólové recitály, komorní, sakrální i orchestrální koncerty.

Pro sezónu 2005/2006 je již dnes připraveno několik výjimečných koncertů nejen umělců z českých luhů a hájů, ale i renomovaných cizích stálic hudebního nebe. Šňůra jedenácti koncertů se tento rok nezastaví ani o prázdninách.

První a zároveň slavnostně zahajovací koncert nové sezóny se uskuteční v úterý 15. března. Seskupení mladých nadšených muzikantů známých pod jménem Dr.Swing, dá všem posluchačům vzpomenou na staré hity třicátých a čtyřicátých let. Tehdejší pecky jako : Slunečnice, Jen pro ten dnešní den, Oči čokoládové zazněly v pamětnických filmech oné doby. Slavné barrandovské hvězdy předválečné kinematografie se ještě dnes při zaznění ústředních melodií vlnou před přivřenými víčky ve vzpomínkách posluchačů všech generací. Swing si totiž našel cestu staletími Důkazem je toho skupina Dr.Swing, seskupení devíti muzikantů, kteří se již v roce 1998 rozhodli založit svou vlastní swingovou kapela. Z hudby, která nadchne pozorné posluchače je cítit úcta i obdiv k hudebníkům takových jmen jako byli Voskovec, Werich a Ježek. Nejen české melodie rozezní sál, do mysli se vám vloudí i George Gershwine se svými muzikálovými hity. „Je to nezapomenutelný zážitek, protože poznáte mladé lidi, kteří dávají této muzice novou energii a svá srdce,“ říkají posluchači, kteří se s Dr.Swingem setkali.

Přehled dalších koncertů prvního pololetí Klasiky Viva:

l6.4.2005 – výstavní síň VM/ Jean Pierre Armengaud – klavír (Francie)

26.4.2005 – klášterní kostel/ Quattro – komorní orchestr

17.5.2005 – výstavní síň VM/ Artemiss – klavírní trio

14.6.2005 – klášterní kostel/ Linha singers


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.