KULTURA

Klasika Viva začíná Swingem

9. března 2005, 23:31, téma KLASIKA VIVA, dark
Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva slaví v letošním roce své jubileum. Po pěti letech systematické práce se jeho organizátorům podařilo vytvořit životaschopný projekt, který nabízí příznivcům klasické hudby v Šumperku sólové recitály, komorní, sakrální i orchestrální koncerty.
Šumperk - Cyklus koncertů Klasika Viva slaví v letošním roce své jubileum. Po pěti letech systematické práce se jeho organizátorům podařilo vytvořit životaschopný projekt, který nabízí příznivcům klasické hudby v Šumperku sólové recitály, komorní, sakrální i orchestrální koncerty.

Pro sezónu 2005/2006 je již dnes připraveno několik výjimečných koncertů nejen umělců z českých luhů a hájů, ale i renomovaných cizích stálic hudebního nebe. Šňůra jedenácti koncertů se tento rok nezastaví ani o prázdninách.

První a zároveň slavnostně zahajovací koncert nové sezóny se uskuteční v úterý 15. března. Seskupení mladých nadšených muzikantů známých pod jménem Dr.Swing, dá všem posluchačům vzpomenou na staré hity třicátých a čtyřicátých let. Tehdejší pecky jako : Slunečnice, Jen pro ten dnešní den, Oči čokoládové zazněly v pamětnických filmech oné doby. Slavné barrandovské hvězdy předválečné kinematografie se ještě dnes při zaznění ústředních melodií vlnou před přivřenými víčky ve vzpomínkách posluchačů všech generací. Swing si totiž našel cestu staletími Důkazem je toho skupina Dr.Swing, seskupení devíti muzikantů, kteří se již v roce 1998 rozhodli založit svou vlastní swingovou kapela. Z hudby, která nadchne pozorné posluchače je cítit úcta i obdiv k hudebníkům takových jmen jako byli Voskovec, Werich a Ježek. Nejen české melodie rozezní sál, do mysli se vám vloudí i George Gershwine se svými muzikálovými hity. „Je to nezapomenutelný zážitek, protože poznáte mladé lidi, kteří dávají této muzice novou energii a svá srdce,“ říkají posluchači, kteří se s Dr.Swingem setkali.

Přehled dalších koncertů prvního pololetí Klasiky Viva:

l6.4.2005 – výstavní síň VM/ Jean Pierre Armengaud – klavír (Francie)

26.4.2005 – klášterní kostel/ Quattro – komorní orchestr

17.5.2005 – výstavní síň VM/ Artemiss – klavírní trio

14.6.2005 – klášterní kostel/ Linha singers


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

A) 1981
B) 1987
C) 1984

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.