SPORT

Boulder Cup přivítá lezeckou špičku

2. března 2005, 22:28, Ny
Šumperk-V sobotu 5. března se ve fitcentru Korzo v Šumperku sjedou nejlepší lezci České i Slovenské boulderingové špičky, aby si tu již v  6. ročníku Českého poháru poměřili své síly v lezení na umělou stěnu.V soutěži nebudou chybět ani úřadující mistr České republiky Jan Zbranek, stejně jako řada předešlých mistrů.
Šumperk-V sobotu 5. března se ve fitcentru Korzo v Šumperku sjedou nejlepší lezci České i Slovenské boulderingové špičky, aby si tu již v 6. ročníku Českého poháru poměřili své síly v lezení na umělé stěně.V soutěži nebudou chybět ani úřadující mistr České republiky Jan Zbranek, stejně jako řada předešlých mistrů.

Bouldering je jakousi hravou odnoží lezení, kde se klade důraz především na výbušnost a pohyb vyžadující maximální sílu a soustředění, ale také schopnost sladěnosti se skálou. Bez použití lana či karabin jej lze provozovat na skalách a kamenech či na umělé stěně. Potřebné jsou pouze boty na lezení, pytlík s magneziem a boulderovací matrace, neboť se leze na skalní bloky do výšky 5m.

Soutěžit se sice začne kolem desáté dopolední, divácky nejzajímavější finále však začne až tak kolem druhé až třetí hodiny odpolední. Nejdříve se do finálového klání pustí ženy a závěr bude patřit mužům. “ Mezi jednotlivými koly v třičtvrtěhodinových pauzách bude probíhat diashow se záběry prostějovského fotografa Davida Kolby z boulderingu v Indii a se záběry z Fontain Bleu,francouzké boulderingové mekky. „ slibuje Tomáš Doubravský, který má celý závod, včetně stavění cest na starosti. „Cesty promýšlím tak týden dopředu, přesto vždy přímo na závodech nějaký ten detail změním. Jde o momentální nápad a taky se snažím cesty vždy přizpůsobit momentální kondici závodníků.“

KDY A KDE

FOTOREPORTÁŽ Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU


Fotografie z Indie Davida Kolby budou doprovázet celý závod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO


Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou animovanou komedii EMOJI VE FILMU, kterou promítá šumperské kino OKO až do 23. srpna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří šťastlivců, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kde se odehrává děj animované komedie Emoji ve filmu?

A) uvnitř mobilního telefonu
B) uvnitř mrazáku na zmrzlinu
C) uvnitř lidského těla

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební přehlídku REVIVAL INVAZE, která se uskuteční v pátek 25. srpna v Pavlínině dvoře v Šumperku, vyhráli Pavlína Lešovská ze Šumperka, Martina Hejduková z Velkých Losin, Radka Pospíšilová z Kolšova, Petr Fišer ze Šumperka a Edita Mederová z Rejhotic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.