SPORT

Boulder Cup přivítá lezeckou špičku

2. března 2005, 22:28, Ny
Šumperk-V sobotu 5. března se ve fitcentru Korzo v Šumperku sjedou nejlepší lezci České i Slovenské boulderingové špičky, aby si tu již v  6. ročníku Českého poháru poměřili své síly v lezení na umělou stěnu.V soutěži nebudou chybět ani úřadující mistr České republiky Jan Zbranek, stejně jako řada předešlých mistrů.
Šumperk-V sobotu 5. března se ve fitcentru Korzo v Šumperku sjedou nejlepší lezci České i Slovenské boulderingové špičky, aby si tu již v 6. ročníku Českého poháru poměřili své síly v lezení na umělé stěně.V soutěži nebudou chybět ani úřadující mistr České republiky Jan Zbranek, stejně jako řada předešlých mistrů.

Bouldering je jakousi hravou odnoží lezení, kde se klade důraz především na výbušnost a pohyb vyžadující maximální sílu a soustředění, ale také schopnost sladěnosti se skálou. Bez použití lana či karabin jej lze provozovat na skalách a kamenech či na umělé stěně. Potřebné jsou pouze boty na lezení, pytlík s magneziem a boulderovací matrace, neboť se leze na skalní bloky do výšky 5m.

Soutěžit se sice začne kolem desáté dopolední, divácky nejzajímavější finále však začne až tak kolem druhé až třetí hodiny odpolední. Nejdříve se do finálového klání pustí ženy a závěr bude patřit mužům. “ Mezi jednotlivými koly v třičtvrtěhodinových pauzách bude probíhat diashow se záběry prostějovského fotografa Davida Kolby z boulderingu v Indii a se záběry z Fontain Bleu,francouzké boulderingové mekky. „ slibuje Tomáš Doubravský, který má celý závod, včetně stavění cest na starosti. „Cesty promýšlím tak týden dopředu, přesto vždy přímo na závodech nějaký ten detail změním. Jde o momentální nápad a taky se snažím cesty vždy přizpůsobit momentální kondici závodníků.“

KDY A KDE

FOTOREPORTÁŽ Z LOŇSKÉHO ROČNÍKU


Fotografie z Indie Davida Kolby budou doprovázet celý závod.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.