KULTURA

Tainted s novou tváří?? + FOTO

23. února 2005, 23:36, dark
Šumperk - O  hlavním majálesovém večeru se šušká, že mimo volbu královny krásy bude hostit i spoustu kapel. Mimo jiné i místní Tainted.
Šumperk - O hlavním majálesovém večeru se šušká, že mimo volbu královny krásy bude hostit i spoustu kapel. Mimo jiné i místní Tainted.

Když jsem zjišťovala, kdy a jak vznikla dnešní formace Tainted, narazila jsem jako první na jejich úžasné nové webové stránky,za kterými stojí umělec Baza. Dnešní sedmičlenná skupinka se počátkem roku rozrostla o nového, doposud však utajeného člena. Jakub Nimmrichter, nadějný osmnáctiletý zpěvák musí podle sourozeneckého dua bratří Kalbáčů, kteří mají ostatně celou skupina tvrdě pod palcem, pochytit texty. „Stejně brzo skončí v lidušce a pak už bude mít čas jen pro nás,“ plánuje si Wendee. Právě nový zpěvák má být tím pravým ořechovým, co skupinu oživí. I když se zatím jeho podoba úzkostlivě tají, nebyl dokonce přítomen ani na únorové zkoušce kapely, což ostatní omlouvali skutečností, že stejně jako vokalistka Andrejka ulehl v posteli, nejspíše s chřipkou, jsou z něj členové kapely přinejmenším nadšení.

„S naším starým křiklounem jsme se rozloučili dá se říct po vzájemné dohodě,“ mlží zpočátku nenadálý odchod zpěváka. Později z kluků vyleze, že hlavním problémem byla jeho neochota na sobě pracovat. „Písničky máme v angličtině. Líp to zní a lépe se vychytá i ten podtext.Snažíme se tady všichni, abychom se postupně dostávali dál. Učíme se nové věci a pracujeme na sobě. Habeshovi jsme museli texty přepisovat foneticky, ale stejně mu nikdo nerozuměl,“ přiznal Martini.

Kluci se zdají v pohodě. V pětičlenné sestavě jsme se s nimi sešli v jejich zkušebně, kterou mají kupodivu, a snad i natruc všem sousedům, v rodinném domku v Rapotíně. Zřetelně je znát, kdo je nejpohodovějším členem kapely. Bubeník Wendee si totiž v klidu místo metronomu při zkoušce poslouchá Wabiho Daňka, zatímco slepovanou paličkou a s nezaměnitelnou grimasou naprosté zuřivosti mlátí na bicí. Když zmateně koukám a troufnu se ve své neznalosti zeptat, zjistím o co ve skutečnosti jde. "Paličky mám přelepený protože se pak míň lámou," zdůrazňuje Wendee. Když si všimne mé poznámky o slepených paličkách, trošku ho to rozhodí. "To s tou slepenou paličkou raděj vyhoď, určitě by to pár joudu nepochopilo. Už tak nechápou, proč mám sluchátka na uších," povzdychne si.

Věkový průměr celé kapely zvyšuje jen Kobbe. Jen skalní přívrženci kapely a studenti šumperské průmyslovky ví, že právě při hraní zcela ničím nezaujatý Kobbe, je učitelem. Jeho dva žáčci ostatně také hrají v kapele. Mladší ročníky Kuba a Twiggy ho znají i z poza žákovských lavic.

„Mají pak vůbec před tebou ještě respekt“? rýpeme do nebohého Kobylky, který se stejně jako něžná součást skupiny Twiggy snaží být při našem rozhovoru co nejméně nápadný. „No ani ne, ale vždycky se to nějak srovná,“ ?broukne a dál vehementně leští svou kytaru.

Tainted se začínají se svými dravými dráty zasekávat stále víc. Na březen plánují nahrát demíčko, které si vymluvili již předem u svého známého Kuby Hlavsy z Fontis TV . S ambicemi sobě vlastními hodlají pokořit všechny možné a civilistům dostupné kulturní scény. V nejbližší době se chystají zahrát na šumperském Majálesu. Za sebou toho už mají také hodně. Pod laskavým svolením kamarádů z Jolly Joker & P.B.U. si zahráli třeba i v pražském Rock Café „Většina našich koncertů je zatím jen předběžně domluvená,“ říká Martini. Mezi takovéto předdomluvené koncerty patří i akce v Příbrami s kapelou The.Switch, v Českych Budějovicích s kapelou Satisfucktion a opět v Losinách a na Kotelně.

„Nespoléháte na akce jako byla v Losinách, která vás ostatně taky proslavila?“ Narážíme na jejich nekřesťanské hraní na ryze křesťanské akci, kam je zřejmě omylem, pozvali sami pořadatelé. „Náhodou, zas tak špatně to nedopadlo,“ směje se Martini, „důchodci se pak šli opít, tak efekt přece jen byl.“. Ostatně na letošní rok je pozvali zase.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.2.2005 12:17
Titulek: No konečně
Autor: Hoblík
30
vás kluci zase buide někde vidět. Bude aspoň pořádněj odvaz.
Reagovat
Datum: 25.2.2005 11:44
Titulek: RE: No konečně
Autor: martini
77
Hrali bychom uz driv, jenze bez zpevaka to neslo.
Reagovat
Datum: 10.5.2005 15:08
Titulek: RE: RE: No konečně
Autor: Shanti
52
Jo je fajn že jste na tom Mayálesu hráli. Bylo to super! Těšila jsem se na to už pěkně dlouho a nezklamali jste... Akorát mně trochu mrzí, že jste se nějak zasekli ve skládání dalších songů. Co říkáte na ty kretény z MIG 21??? Nějak přetáhli a celkově mi tak změnili můj do té doby neutrální až kldný názor na ně...
Reagovat
Datum: 26.2.2005 10:49
Titulek: ???
Autor: Kuň
32
Proč vlastně odešel váš zpevák? Asi ho to vaše brnkaí už přestalo bavit ne??? hahahaha Stejně dopadnete jak ten slavnej koncert v Losinách:)
Reagovat
Datum: 26.2.2005 10:51
Titulek: ????
Autor: kuň
28
Jo a nejlíp stejně hraje ta Twiggy. Aspoň nedělá, že to umí:)
Reagovat
Datum: 26.2.2005 12:22
Titulek: RE: ????
Autor: martini
60
100
A co umis ty konu?:-)))
Reagovat
Datum: 26.2.2005 11:13
Titulek: no nevím
Autor: sonnyboy
43
no nevím:( jsem z toho nějak rozpačitý,že by se další maloměstské kapela ze šumperka podařilo proniknout na hudební scénu? snad jen radečkům ne, ale vám...
Reagovat
Datum: 8.3.2005 08:34
Titulek: RE: no nevím
Autor: Wendee
43
prosim o cesky nebo aspon simultani preklad do znakove reci :o)
Reagovat
Datum: 26.2.2005 16:50
Titulek: nechte toho
Autor: Helena
52
nechte toho, myslím si,že je to nemísná diskuze. Já mám náhodou hudbu jakou hrají kluci z Taintedu ráda. A je i na co koukat, to se v jiných kapelách hned tak nevidí. Jsou super, už se těším na Majáles.Jen tak dál kluci a holky.
Reagovat
Datum: 27.2.2005 15:29
Titulek: RE: nechte toho
Autor: Enti
108
Heleno, vy tady a na stroji? :) (sorry za off-topic :)
Reagovat
Datum: 27.2.2005 13:58
Titulek: blbečci
Autor: Tom
127
máte v šumperku konečne pořádnou kapelu a nevážíte si ji? Na koncertě v Losinách jsem byl a kluci byli skvělí. Když nemáš co říct ty koni tak radši mlč nebo běž na jedničku tam ti pustí Šárku Vaňkovou. Už se těším až zase budou na kotelně a hlavně jsem zvědavej na nového zpěváka. Habeš byla vaše jediná vada na kráse. Držím vám palce, ještě o vás doufám hodně uslyšíme.
Reagovat
Datum: 28.2.2005 12:48
Titulek: ????
Autor: Braxa
32
Asi má každý z nás rád něco jiného, já nezatracuji ty lidi, co chodí na kapely s jiným žánrem. Mě se kluci líbí, hlavně to co hrají. Tak si nechejme každý své, nebo ne ?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.