KULTURA

Zábřežské Welzlování ukončila recese - FOTOREPORTÁŽ

16. února 2005, 21:50, -vavka-
Zábřeh- Druhý ročník recesistického závodu zakončil v  Zábřehu měsíc akcí věnovaných zábřežskému rodákovi J.E.Welzlovi.

Zábřeh- Druhý ročník recesistického závodu zakončil v Zábřehu měsíc akcí věnovaných zábřežskému rodákovi J.E.Welzlovi.

Pravé yukonské počasí vítalo v neděli 13. února všechny posádky, které se dostavily na start závodu čtyřspřeží s lidskou posádkou.Trať otevřely (i symbolicky uzavřely) posádky sibiřských psů Jiřího Sochora z Neratovic. Přivezl s sebou dvě čtyřspřeží i se saněmi - tažní psi se na závodění eminentně těšili.
S důstojností sobě vlastní a s nezbytným viržínkem, které ochotně půjčoval svým o půlstoletí starším imitátorům, sledoval Welzl recesistické bláznovství s blahosklonným úsměvem a z pravé sibiřské zimy měl opravdovou radost.
Startovalo celkem pět posádek. Někteří se do popruhů jak náleží opřeli – šlo totiž o čest rodin. Proto osádky neváhaly angažovat i nejmladší ze svých rodů…. KRAŤAS TÝMu se to vyplatilo – s časem 1,26 skončil jako druhý.
Nováček v soutěži - FOFR TÝM – hned napoprvé zabodoval. Vytyčenou trať zdolal za 1,08 min. a vyfoukl tak zlato loňským „Bezejmenným“. Loňský rekord (0,58 min) se jim ale překonat nepodařilo.
Loňské družstvo WELZL HANES změnilo název i image a bylo i letos vděčným fotografickým objektem. Jako jediné také důsledně dodržovalo „Welzlův pitný režim“. Ikdyž EUROPOTAH(u) „chcípl“ na trati, díky zásobám v záchranném soudku se podařilo tahouny vzkřísit a do cíle dojet. Vlivem sobotního „tahu“, po kterém se závodníci EURA k absolvování soutěže dostavili, si posádka svůj traťový rekord proti loňsku prodloužila na dvojnásobek (2,42 min).
Družstvo FRYŠTENŠTÍ, které při startu prohlašovalo, že v případě neumístění se sní své psy, skončilo třetí. Po naplnění jejich původního záměru jsme raději nepátrali….
Posádka SRP, jejíž lidští tahouni imitovali psy, odmítala bez řádného „napojení“ nastoupit ke startu. Hlavní motivací k výkonu jim byla pravá Welzlova cestovatelská, ze které si notně přihýbali i během cesty. Poté, co touto slivovicí „odrovnali“ své hlavní konkurenty z EUROPOTAHu, dojeli jako čtvrtí (2,03 min).
Na všechny soutěžící čekaly pamětní listy a závěrečné focení s J.E.WELZLEM. Ceny dodala keramická dílna Domu dětí a mládeže ze zábřežského KLUBu, který byl hlavním garantem letošního festivalu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.