KULTURA

V. Maškarní ples v Divadle Šumperk - FOTOREPORTÁŽ

16. února 2005, 21:51, mar
Šumperk - V pátek 11.ledna se ve všech prostorách Divadla Šumperk setkali milovníci taškařice a dobré zábavy. Veselilo se až do ranních hodin a i zavilí morousi byli nuceni se pod tíhou všeobecného veselí bavit.
Šumperk - V pátek 11.ledna se ve všech prostorách Divadla Šumperk setkali milovníci taškařice a dobré zábavy. Veselilo se až do ranních hodin a i zavilí morousi byli nuceni se pod tíhou všeobecného veselí bavit.

V.divadelní ples byl ve znamení maškar. Kdo žádnou nevlastní, či si ji obratně nevyrobí, je odkázán na zdařilé ruce paní kostimérky z divadla. Kdo však zaváhá, ať už s maskou či zakoupeník lístku, má opět smůlu. Letošní maškarní ples byl vyprodán již v lednu .

Pátý ročník divadelního plesu je vždy radostnou událostí pro všemožné potvůrky, historické divy, odvážné a hrdinné muže i pro samotné herce divadla. Jsou totiž jedni z mála, kdo nosí rozličné masky po celý rok.
Mimo klasický bar byla tentoktrát nachystána i vepřová žranice. Na stojáka jste si mohli dát kus prasátka s hořčicí, křenem a kyselým okurkem. Řada se zde netrhla, nepohrdl ani zdatný africký lovec.
Ohnivá show Akády a jeho kluků na jevišti divadla způsobila před půlnocí menší kolabs pracovníkům divadla. V jednu chvíli totiž louče dopadla na zem a všem se rázem vybavil vše zničující požár před lety.
Jednou z kolektivních masek, které aspirovaly na vítězství, bylo domino. Nakonec zaslouženě vyhrálo.
Svedlo ovšem tvrdý a rovný boj se zástupem jeptišek. Ctihodné sestry v hábitech si na tanečním parketu v ničem nezadali s ostatními tanečníky. Naopak jejich taneční kreace byli často velmi netradiční.
Bez šance na prvenství nebyla ani skupinka Machů a Šebestových. Čtyři páry se dokonale sladili. Jen přihlížejícím maskám déle trvalo, než přiřadili správné dvojice. Mnozí uvažovali i o "swingers".
Nejkrásnější čarodějnice s největším nosem vyhrála tajuplná dáma, ve které nikdo nehádal známou novinářku.
Po půlnoci již taneční parket řádně prořídl, většina na nohou stojících se totiž vydala zavzpomínat věrna historii, na staré známé Voskovce,Wericha a Ježka.
Nadějný šumperský paraolympionista a snad i budoucí politik Dušan Ščambura byl často v družném rozhovoru se sličnou dámou. Při bližším pohledu, či spíše dolním pohmatu, byste ovšem rychle poznali svůj omyl.
V masce Fantomase se po celý večer skrýval a tajně hodnotil všechny kolem jeden z místních divadelníků. Překvapením pro mnohé dámy, na než tajemný Fantomas mnohokráte vyznamně mrkal, bylo jeho půlnoční odhalení. Pod maskou se totiž skrýval šarmantní Vladimír T. Gotwald.

Páteční večer oživily masky všeho druhu. V setmělém podvečeru jste mohli potkat směle kráčejícího rytíře či dámuv dlouhých historických šatech. Nechyběly ani čarodějnice, které ovšem svá košťata nechala stát před vchodem.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 16.2.2005 20:32
Titulek: novináři jsou jen lidé
Autor: Press
187
198
Vidět na plese zástupce všech místních tiskovin je zážitek. Zvláště, když jsou všichni v rozverné náladě a živě komunikují s velice rozvernou a veselou tiskovou mluvčí našeho města. Panu Kastnerovi to jako pirátovi slušelo, je vidět, že se alespň takhle hlásí ke svému. Překvapení večera, když nejlepší masku vyhrála novinářka radničního plátku, bylo snad v režii samotného života.
Reagovat
Datum: 17.2.2005 16:39
Titulek: maškarní
Autor: tarzan
208
189
masky byly dobré, jídlo a pití taky, nálada v pohodě,jen ta hudba by příště mohla být lepší... I když, pak už to většině bylo jedno...
Reagovat
Datum: 18.2.2005 13:54
Titulek: M.P.
Autor: Jří Boři
141
196
Bezvadné.Přeji i nadále optimistickou náladu.Je toho zapotřebí.
Reagovat