KULTURA

Z policejní linky

9. února 2005, 22:08, téma Z POLICEJNÍ LINKY, sem
Z policejní linky
 • Expedoval neexistující dřevo
 • Vnutila se stařence do bytu
 • Půlmilionovou splátku neuhradil
 • Najedl se, nakoupil a odešel
 • Omamné látky na silnici

 • Expedoval neexistující dřevo
  Šumperk –
  Pohodlně se podařilo vylákat 50 tisíc na šestapadesátiletém muži ze Šumperka podvodníkovi, který sliboval vyexpedovat dva kamiony plné dřeva. Ty měly dle jeho slov stát na Slovensku a jejich náklad podvodník udával v řádu desetitisíců. Staršímu muži nabídl odkup tohoto dřeva na firmu, protože jak uvedl, nevlastnil potřebnou hotovost. Zamýšlená transakce se měla uskutečnit v Itálii, kde podvodník plánoval dřevo prodat a hotovost co nejrychleji vrátit. Do současné doby však nedodal doklady od provedené transakce a uvedenou částku nevrátil.


  Vnutila se stařence do bytu
  Mohelnice -
  Pětaosmdesátiletá žena z Mohelnice se totiž stala další z řady oloupených důvěřivých stařenek poté, co pustila do svého bytu neznámou ženu. Ta se ke staré paní vloudila pod záminkou prodeje dek. V bytě se sice zdržela podle slov okradené jen pár minut, stačila ovšem odnést peníze i hotovost. Staré paní se zdálo podezřelé, že se jí žena chce za všemožných okolností zbavit. I když se snažila být ostražitá, zlodějka dosud nezjištěným způsobem vyhmátla v uzamčeném nočním stolku deset tisíc i šperky ve skoro stejné hodnotě.


  Půlmilionovou splátku neuhradil
  Zábřeh – Úvěrovým podvodem si zřejmě zavařil dvaapadesátiletý muž ze Zábřeha, který v červnu uzavřel s Českou spořitelnou smlouvu na leasing vozidla. Podle této smlouvy byl nájemce povinen od následujícího kalendářního měsíce hradit měsíční splátky po dobu 36 měsíců. Muž však měsíční splátky splatné od září 2004 neuhradil.Opoměl vrátit i samotné auto.


  Najedl se, nakoupil a odešel
  Zvole -
  Rekreační objekt v obci Zvole navštívil mezi 9. lednem a 6. únorem zloděj. Po té co rozbil okno poblíž nalezenou sekerou si zde uvařil, pohodlně se najedl a napil. Při odchodu si s sebou odnesl celou lyžařskou výstroj, porcelánové drobnosti a 5 litrů slivovice.


  Omamné látky na silnici
  Zábřeh -
  20.ledna kolem třetí hodiny ráno chytla hlídka policie mladého řidiče, který se zjevně řítil po zábřežských silnicích značně opilý. Lékařským vyšetřením bylo zjištěno, že hladina alkoholu v krvi v době odběru byla 1.86 g/kg. Mladík je svým sklonem k omamným látkám, alkoholu i řízením vozidla pod vlivem těchto látek policii již dobře znám.


  Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 10.2.2005 07:42
  Titulek: češtin
  Autor: Libor
  217
  200
  Teda ten češtin to je ale potvora. Tolik hrubek na jedné stránce jsem ještě neviděl. Když už píšu do novin (i Internetových), tak to dělám pořádně
  Reagovat
  Datum: 10.2.2005 13:50
  Titulek: Opilý mladík za volantem
  Autor: Jitka
  378
  168
  Mladík se opil zřejmě jen měkkým alkoholem.
  Reagovat

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Ve kterém roce vydala kapela Turbo první album?

  A) 1981
  B) 1987
  C) 1984

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
  BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na beznadějně vyprodaný festival DŽEMFEST, který se uskuteční v pátek 19. října v Domě kultury Šumperk, vyhráli Mirka Jílková z Libiny a Vladimír Urbanec ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.