KULTURA

Sokoli se chtějí do haly vrátit co nejdříve.

9. února 2005, 22:13, sem
Zábřeh - Co nejdříve se chtějí vrátit do své tenisové haly v Zábřehu členové místní TJ Sokol. V noci z pátku na  sobotu totiž část haly shořela. Spojovací koridor a části vedlejších přístaveb hal lehly popelem k ránu kolem šesté hodiny ranní. Jen včasný zásah hasičů zabránil větší a rozsáhlejší zkáze, jakou by představovalo shoření krytých tenisových dvorců.
Zábřeh - Co nejdříve se chtějí vrátit do své tenisové haly v Zábřehu členové místní TJ Sokol. V noci z pátku na sobotu totiž část haly shořela. Spojovací koridor a části vedlejších přístaveb hal lehly popelem k ránu kolem šesté hodiny ranní. Jen včasný zásah hasičů zabránil větší a rozsáhlejší zkáze, jakou by představovalo shoření krytých tenisových dvorců.

„Nahlásil to prý nějaký kolemjdoucí,“ vykládá starší žena, která si stejně jako ostatní smutní zvědavci, prohlížela zkázu místní haly. Štěstí stálo při hasičích, kterým se podařilo odklonit a zlikvidovat oheň dřív, než se dostal na samotnou střechu kurtů a na dřevěnou část budovy.

Starosta TJ Sokol i ostatní členové doufají v rychlé opravení zničených částí. Budou se ovšem na čas muset vypořádat s organizačními nedostatky. Za své totiž vzala nejen společenská místnost a bufet, ale i kuchyňka, sauna, bazén se sociálním zařízením i posilovna. „Jedná se vlastně o celé vnitřní vybavení,“ potvrdila tisková mluvčí policie Dagmar Bednarčíková, která škodu odhaduje na jeden milion korun. Poničen však měl být i koberec na kurtech, který utrpěl zejména nutným zásahem hasičů.

Tělovýchovná jednota má v Zábřehu již tradici, dosvědčují tomu i pořádané zápasy, jejichž rozpis je stanoven vždy na rok dopředu. Jedním z nich je i turnaj starších žáků, plánovaný na víkend 12. a 13.února. „Turnaj určitě bude,“ uvedl starosta TJ Sokol Zábřeh ing. Krátký. "Nebudou sice k dispozici všechny prostory co byly, ale určitě zprovozníme sociální zařízení." “Dříve se to také tak dělalo. , vzpomínají členové Sokola na doby, než se postavil tzv. krček, jehož realizace přinesla diváků možnost sledovat mnohdy zdlouhavý turnaj v příjemném prostředí.

Jako předběžná příčina byla stanovena závada na televizoru, případně jiné nedbalostní jednání. Policejní mluvčí připouští, že prozatím není motiv i provedení činu zcela jasné. „Bude přibrán soudní znalec z oboru elektrotechniky,“ dodává proto.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.