KULTURA

Humanitární koncert v Zábřehu zažehl světlo pro Asii + FOTOREPORTÁŽ

2. února 2005, 21:13, -vavka-
Zábřeh - Dvě hodiny před pondělní půlnocí rozsvítily tři stovky převážně mladých lidí světlo pro Asii. Stalo se tak v rámci humanitárního koncertu 31. ledna v KVDC v Zábřehu. Svíčky pro tuto akci dodala charitní Chráněná dílna v Paloníně.
Zábřeh - Dvě hodiny před pondělní půlnocí rozsvítily tři stovky převážně mladých lidí světlo pro Asii. Stalo se tak v rámci humanitárního koncertu 31. ledna v KVDC v Zábřehu. Svíčky pro tuto akci dodala charitní Chráněná dílna v Paloníně.

Z plánovaných deseti kapel se během koncertu představilo osm, převážně místních amatérských seskupení. Mezičas vyplňovaly filmové internetové sekvence z vánočního řádění Tsunami a vystoupení zájmových tanečních kroužků DDM. Devítihodinovým maratonem hudby a tance provázel místní student Tomáš Tempír.

Iniciátorem koncertu byli studenti Střední odborné školy sociální péče, které následovali provozovatelé Klubu Ve Zdi; pomocnou ruku podalo vedení města a KVDC. Všechny vedl jediný cíl – získat finanční prostředky pro zničenou Asii.

Na vstupném se vybralo 15 499 Kč, částka se ještě zvedne o výtěžek z prodeje piva. Potvrdí-li zastupitelé už schválený záměr Rady, přidá Město Zábřeh Asii dalších 50 tisíc korun. Vše bude připsáno na konto SOS SRÍ LANKA společnosti Člověk v tísni při ČT.

Zahajovala místní hudební skupina TWO MEN WHOSE LOVE´S MUSIK ze zábřežské SOŠ (hraje teprve dva měsíce). „Kluci si chtěli zahrát někde veřejně a pak nám všem došlo, že bychom mohli spojit příjemné s užitečným a udělat benefiční koncert na podporu lidem postiženým katastrofou v Asii,“ vyjádřil za všechny původní záměr jeden z iniciátorů koncertu a manažer skupiny Jiří Klimeš. “Nakonec se z toho vyklubala větší akce, než bylo původně v úmyslu, což je fantastické“ .
Kluky ze SOŠ střídal JUNIOR BIG BAND ze zábřežské ZUŠ. Každoročně reprezentuje město v zahraničí a téměř nikdy nechybí v programu každé větší akce města. Kvalitou projevu docela úspěšně „šlape na paty“ svému dospělému vzoru – MORAVIA BIG BANDu Zábřeh. Zatím největší úspěch sklidil Junior v řeckém KORFU v roce 2003.
Leštinská VKV (Velmi krátké vlny) přišla v sestavě, ve které hraje teprve rok. Přesto už chystá vlastní CD. Její členové vzešli z JUNIOR BIG BANDU, kde také dosud působí. Podařilo se jim pohnout dosud poslechovou atmosférou sálu a na parket přilákat první tanečníky.
Pražská kapela FAR CRAP, vzešlá z Mohelnice a Zábřehu, už své CD vydala - u baru bylo k zakoupení za symbolickou padesátku. Poté, co publikum konečně roztancovala, přidala skupina i pár zbrusu nových skladeb a rozloučila se banánovým protestsongem. Střídal je break v podání skupiny FLASH MAD CREW při DDM Zábřeh. Na parketu přibylo lidí, zapalovaly se první svíčky a pokladničky u vchodu se začaly zaplňovat….
Kromě zábřežských kapel přispěla Asii také skupina CHORCHESTR. Přijela z Brna a za cestovné věnovala svým fanouškům třičtvrtě hodiny kvalitní muziky.
Po tanečnících D.C. FLOOR STARS se asi polovina z přítomných odebrala před KVDC rozsvítit svíčky.
Světlo pro Asii zatím „vyneslo“ patnáct tisíc korun.
Skupina SIOUX ze Šumperka, která představila i songy svého nového CD, dostala publikum do varu. Přilákala snad největší počet tanečníků - na parketu se předváděly i odvážné taneční kreace. Bylo 21,30 hod., sálem se mihl starosta města a do kola se přidalo také vedení DDM. Tanečníci si vytleskávají první přídavek….
„Čekali jsme vodu a ona přišla ničivá vlna Tsunami,“ uvedli svůj vstup bosí a spoře odění hudebníci, imitující plážovou atmosféru. „A proto jsme tu dnes s vámi my, BURANI Z NEW JERSEY (z Bludova), abychom přispěli těm, kteří nás potřebují. Bavte se, skákejte…..,“ vybídl rozparáděné publikum jejich zpěvák ze surfařského prkna poté, co na něm doplaval na jeviště. Vzduchem létaly nafukovací balóny a publikum „vařilo“. Ve 23 hodin byl parket plnější, než v první polovině večera – přidávalo se dvakrát…
„Jsme rozbuškou dnešního koncertu,“ řekli o sobě NO HONEY ze Zábřeha předtím, než pustili metalovou smršť na hlouček svých skalních příznivců. Před poloprázdným parketem hráli pro zdravé jádro koncertu a humanitární akci krátce po půlnoci ukončili.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.