KULTURA

V Zábřehu začal festival Welzlování

19. ledna 2005, 15:04, V.Bartoňová, foto: -ba-
Zábřeh - Vernisáž výstavy „Welzlovi následovníci 2005“ odstartovala ve čtvrtek 13. ledna v Zábřehu měsíc nejrůznějších akcí, věnovaných místnímu rodákovi a cestovateli Janu Eskymo Welzlovi.
Zábřeh - Vernisáž výstavy „Welzlovi následovníci 2005“ odstartovala ve čtvrtek 13. ledna v Zábřehu měsíc nejrůznějších akcí, věnovaných místnímu rodákovi a cestovateli Janu Eskymo Welzlovi.

Výstava trvá celý měsíc a kromě možnosti zhlédnout autentické fotografie z cest dalších 12 cestovatelů ze Zábřeha nabízí galerie Tunklův Dvorec také setkání s jejich autory. Každý čtvrtek od 18 hodin si tak budou o zážitcích z pořizování vystavených fotografií s návštěvníky postupně povídat: Zdeněk Mikula (20.1.– Keňa, Tanzanie), Ivo Merta (27.1. – Turecko) a Jitka Václavíková (3.2. – Indie).

Pod heslem „Prondu, prondu – neprondu, neprondu“ pokračuje program festivalu v sobotu 22. ledna druhým ročníkem krosového běhu kolem Moravské Sázavy - „Welzlův kufr“ s vloženým recesistickým závodem po kopci Humenec s kufrem v ruce a doutníkem v ústech. Po cestě čeká na závodníky nejedna zajímavá nástraha…

Po celý měsíc budou součástí Welzlování zajímavé cestovatelské přednášky.V posledním festivalovém týdnu vystoupí v kině RETRO zábřežský rodák Josef Urban s audiovizuálním pořadem o nejhlubších kaňonech světa (10.2.) a dále Karel Wolf a Richard Slaba s diashow o Maroku a Ladakhu, doprovázenou zvukovými nahrávkami (11.2.).

Víkend 12. a 13. února organizátoři věnovali soutěžní přehlídce filmů s cestovatelskou tématikou „Welzlovo filmobile“, jako zcela nové akci, těžící z odkazu Eskymo Welzla. Kvalitní filmovou podívanou ohlídá odborná porota.

Festival uzavře 13. února loni osvědčený recesistický „Závod čtyřspřeží s lidskou posádkou“. „Čekáme letos větší účast aktivních závodníků i diváků“, zve za všechny organizátory Zdeněk David, ředitel Klubu-KVDC, který nad festivalem převzal hlavní garanci. “V loňském roce jsme byli zájmem veřejnosti o tyto akce mile překvapeni, a to propagace nebyla zdaleka tak velká, jako letos“.

Podrobnosti k jednotlivým akcím letošního WELZLOVÁNÍ budou na REJ postupně zveřejňovány samostatně nebo prostřednictvím bulletinu Zábřeh. Ve zkratce se jim budou věnovat také aktuální verze Zábřežského kinozpravodaje, který se od závěru loňského roku nově promítá v kině RETRO před každým filmovým představením. Vernisáž výstavy Welzlovi následovníci 2005 se konala za přítomnosti většiny vystavujících autorů. V Zábřehu tak odstartoval měsíc nejrůznějších akcí, inspirovaných J.E. Welzlem. Zábřežané tohoto svého rodáka hodlají také přihlásit do hlasování České televize O největšího Čecha.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 12.1.2007 22:44
Titulek: Pozdrav
Autor: Ivo Velc
131
134
Zdrávím Vás,už se těším až přijedu do Zábřehu a zhlédnu celou výstavu mého předka..Jsem hrdý že jsem měl v rodině takového člověka a taky chci poděkovat všem "organizátorům"co se podílejí na této akci..
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.