SPORT

Gymnastky zvítězily v zahraničí

15. prosince 2004, 18:01, mm
Mladé svěřenkyně šumperského gymnastického klubu se v posledním měsíci roku umístily na skvělých prvních místech.
Šumperk - Mladé svěřenkyně šumperského gymnastického klubu se v posledním měsíci roku umístily na skvělých prvních místech. Již ve dnech 4.a 5.prosince proběhlo Mistrovství české republiky ve sportovní gymnastice v Brně.

Patnáctiletá Michaela Kousalová se umístila na pátém místě, její mladší kolegyně, třináctiletá Dominika Harásková na místě desátém v I.lize. Celé družstvo dívek, kde kromě úspěšný závodnic soutěžily i Vendula Žitníková a Andrea Cimlová, pak skončilo na místě bramborovém. Od vítězství je dělilo jen 1, 050 bodů. Horší již byly svěřenkyně trenérky Heleny Konopové ve druhé lize, kde uhájily jen šestnácté místo.

Mnohem lépe se dívkám dařilo o týden později, kdy odjely na soustředění do zahraničí. OŠG Kešel Košice uspořádal o víkendu 11.a 12.prosince závod o Cenu Vesuvius, kam pozval i gymnastky z Česka a Maďarska. Závod byl vypsán s obtížností FIG závod I. ve čtyřboji a finále na jednotlivých nářadích.

Nejlepší závodnicí byla domácí Katarína Andrássyová, ale na medailových místech se umístily i české a maďarské závodnice. Družstvo ze Šumperka zde uhájilo i několik prvenství. Simona Kozáková, ročník 1997, zvítězila v Poháru ředitele ZŠ v nejmladší kategorii. Ze starších svěřenkyň se výborně umístila na prvním místě i Pavlína Březinová (1994) v soutěži Malý Vesuvius, na pátém místě skončila Viktorie Harásková (1996) a osmá byla Tereza Urbanová (1994).

Úspěšnou slovenskou reprezentantku Katarínu Andrássyovou, která si odnesla prvenství ve čtyřech kategoriích, porazila ve finále na kladině šumperská Dominika Harásková na 4. místě i Kousalová Michaela, která tuto kategorii suverénně vyhrála. V nejstarší skupině ceny Vesuvius se právě Dominika Harásková umístila druhá. Obě svěřenkyně trenérky Silvie Urbanové pak v ostatních kategoriích obsadily vždy místa z prvních pěti.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).