Gymnastky zvítězily v zahraničí

15. prosince 2004, 18:01, mm
Mladé svěřenkyně šumperského gymnastického klubu se v posledním měsíci roku umístily na skvělých prvních místech.
Šumperk - Mladé svěřenkyně šumperského gymnastického klubu se v posledním měsíci roku umístily na skvělých prvních místech. Již ve dnech 4.a 5.prosince proběhlo Mistrovství české republiky ve sportovní gymnastice v Brně.

Patnáctiletá Michaela Kousalová se umístila na pátém místě, její mladší kolegyně, třináctiletá Dominika Harásková na místě desátém v I.lize. Celé družstvo dívek, kde kromě úspěšný závodnic soutěžily i Vendula Žitníková a Andrea Cimlová, pak skončilo na místě bramborovém. Od vítězství je dělilo jen 1, 050 bodů. Horší již byly svěřenkyně trenérky Heleny Konopové ve druhé lize, kde uhájily jen šestnácté místo.

Mnohem lépe se dívkám dařilo o týden později, kdy odjely na soustředění do zahraničí. OŠG Kešel Košice uspořádal o víkendu 11.a 12.prosince závod o Cenu Vesuvius, kam pozval i gymnastky z Česka a Maďarska. Závod byl vypsán s obtížností FIG závod I. ve čtyřboji a finále na jednotlivých nářadích.

Nejlepší závodnicí byla domácí Katarína Andrássyová, ale na medailových místech se umístily i české a maďarské závodnice. Družstvo ze Šumperka zde uhájilo i několik prvenství. Simona Kozáková, ročník 1997, zvítězila v Poháru ředitele ZŠ v nejmladší kategorii. Ze starších svěřenkyň se výborně umístila na prvním místě i Pavlína Březinová (1994) v soutěži Malý Vesuvius, na pátém místě skončila Viktorie Harásková (1996) a osmá byla Tereza Urbanová (1994).

Úspěšnou slovenskou reprezentantku Katarínu Andrássyovou, která si odnesla prvenství ve čtyřech kategoriích, porazila ve finále na kladině šumperská Dominika Harásková na 4. místě i Kousalová Michaela, která tuto kategorii suverénně vyhrála. V nejstarší skupině ceny Vesuvius se právě Dominika Harásková umístila druhá. Obě svěřenkyně trenérky Silvie Urbanové pak v ostatních kategoriích obsadily vždy místa z prvních pěti.

CD FLEKSIBLE ZADARMO

Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).