KULTURA

Bezejmenní NO Name zabodovali v Zábřehu + FOTO

17. listopadu 2004, 17:48, sem, foto vv
Zábřeh - 26. září v roce 1996 se poprvé sešla současná sestava skupiny, která si vybrala originální jméno No Name. Bezejmenní dnes hrají v sestavě tří bratrů Igor Timko/frontman + zpěv, Roman Timko/kytara, Ivan Timko/klávesy, Dušan Timko/kytara, Viliam Gutray /baskytara a Zoltán Šallai/klávesy.
Zábřeh - 26. září v roce 1996 se poprvé sešla současná sestava skupiny, která si vybrala originální jméno No Name. Bezejmenní dnes hrají v sestavě tří bratrů Igor Timko/frontman + zpěv, Roman Timko/kytara, Ivan Timko/klávesy, Dušan Timko/kytara, Viliam Gutray /baskytara a Zoltán Šallai/klávesy.

Jako mladá studentská kapela, se přihlásili na regionální festival autorské písně - Košický zlatý poklad, z kterého si odnesli první místo. Po vítězství Košického zlatého pokladu se kapela No Name stala přímým finalistou mezinárodního festivalu Bratislavská lira 97. Možnost prezentovat svoji tvorbu na tomto festivalu skupina No Name přivítala s nadšením a s úmyslem zkvalitnit vystoupení si přizvala klávesáka Mariana Čekovského. Napříč tomu, že se neumístnila v první trojce oceněných, začalo se v hudební branži o No Name hovořit. Slovenský rozhlas poskytl kapele možnost nahrat další nahrávky. Z šesti písní si vydavatelství Universal music Slovensko vybralo skladbu "Sa". Slovenské rádia zaujali ke skladbě pozitivní postoj, co bylo pro vydavatele dostatečným podnětem k podepsání smlouvy s kapelou No Name na pět alb (rok 1998). Jako dobrý tah se později ukázala volba vydavatele doplnit album o cover-verzi skladby "Kristinka iba spí" (autor Peter Bagy). Tato píseň přinesla kapele kredit na celé slovenské hudební scéně. Zázrak se teda dostavil a po mnohých oceněních, tisících prodaných nosičích a vyprodaných koncertech se kapela začala pokoušet i o útok na česká rádia. Stalo se až písní Žily, která se stala nejhranější skladbou rádii v roce 2001.

V dnešní době se s kapelou můžete setkat na turné, v rámci kterého zahráli i minulý týden v Zábřehu. Kdo nezná žádné z alb skupiny,připomeneme: 1. CD - NO NAME - vydáno 10/1998, 2. CD - POČKÁM SI NA ZÁZRAK - vydáno 5/2000. Právě toto album s písní Žily probudilo No Game i do českých domácností. Dodnes je považováno asi za nejlepší album kapely. Je označováno za poprockové. Největším hitem je bezpochyby skladba Zily, která klukům přinesla slávu nejen na Slovensku ale i u nás v Česku. Na albu jsou písně nejen o lásce, ale také o společenské situaci, kterou zná snad každý z nás. Každá skladba má perfektní text skvěle sladěný s hudbou. NN si vytvořili svůj specifický styl, kterého se na tomto albu drží. Sami kluci o písních kdysi prohlásili: Každé album se navíc skládá z písniček a každá písnička má svůj význam. Autor dává do každého dílka něco ze sebe a vyjadřuje tím svoje názory, své pocity, zkušenosti Je to kouzelné nemyslíte? Ale přitom každý může píseň chápat jinak. Nasvědčuje to jediné každý z nás je individualitou.

"Bylo to úžasné, konečně pořádný koncert," "pochvaloval si po skončení fanoušek, který stejně jako dalších musel chtě nechtě přiznat,že i když působí jako tradiční ohraná chlapecká kapela, skrývá se v klucích z No Name něco víc. A to vás vtáhne do hudby a rytmu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.12.2004 08:00
Titulek: SESTAVA
Autor: LIBOR
68
123
NEVÍM O TOM,ŽE BY NO NAME HRÁLI BEZ BICÍCH A S DVOUMA KLÁVESAMA.CHYBIČKA SE VLOUDILA.
Reagovat
Datum: 12.7.2007 18:17
Titulek: nn
Autor: jkl
68
Ivan hraje na bycí a jesli dobře počíám tak jsou 4 bratři Timkovi Ivan , Igor , Dušan a Roman .
Ale jinak to máš dobrý
Reagovat
Datum: 12.7.2007 22:02
Titulek: Re: nn
Autor: Jimbo
27
Jezis to snad ne? Bez si lisknout sam radej.
Reagovat
Datum: 13.7.2007 07:45
Titulek: Re: nn
Autor: Kharl
40
Strc hlavu do repraku a zopakuj si vyjmenovana slova po B...ty byci.
Reagovat

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.