KULTURA

Klasika Viva opět na radnici

10. listopadu 2004, 22:20, téma KLASIKA VIVA, rj
Klasika Viva opět na radnici Šumperk - Po delší odmlce rozezní hudba opět prostory radnice v Šumperku, konkrétně prostory obřadní síně Městského úřadu. Další z koncertů cyklu Klasika Viva uvede v úterý 16.listopadu vzácného hosta, mladou českou kytarovou virtuozku Denisu Veškrnovou – Schneebaumovou. Koncert je jako vždy plánován od 19 hodiny.
Šumperk - Po delší odmlce rozezní hudba opět prostory radnice v Šumperku, konkrétně prostory obřadní síně Městského úřadu. Další z koncertů cyklu Klasika Viva uvede v úterý 16.listopadu vzácného hosta, mladou českou kytarovou virtuozku Denisu Veškrnovou – Schneebaumovou. Koncert je jako vždy plánován od 19 hodiny.

Denisa Veškrnová - Schneebaumová v roce 1993 absolvovala Konzervatoř v Brně u prof. Vladislava Bláhy. V roce 2000 úspěšně dokončila studia na prestižní Univerzitě "Mozarteum" v Salzburgu /prof. María Isabela Siewers - Argentina/, obor koncertní klasická kytara. Svá studia si rozšiřuje na mistrovských kurzech u předních světových kytaristů a pedagogů /Pepe Romero - USA, Abel Carlevar - Uruquay, Gordon Grosskey - Anglie aj./. V roce 1995 byla finalistkou mezinárodní kytarové soutěže v Plovdivu /Bulharsko/, kde získala i zvláštní cenu poroty. V letech 1993 - 2000 pedagogicky působila na hudebním gymnáziu v Innsbrucku. Denisa Veškrnová vystoupila na koncertních pódiích ve SRN, Bulharsku, Rakousku, Egyptě a České republice. Objevuje se i jako sólistka našich předních symfonických orchestrů /Státní filharmonie Brno, Virtuosi di Praga aj./. Specializuje se na interpretaci latinsko-americké hudby. Pro svůj koncert v Šumperku si vybrala skladby S.L.Weisse, H.V.Lobose, M.Guilianiho, J.Turina, J.Rodriga, S.Bodorové a dalších.

Společně s kytaristkou vystoupí na koncertě Soubor zobcových fléten Základní umělecké školy, který vede Antonín Minář.

Vstupenky budou v prodeji v pokladně DK a Informačního centra a také před koncertem. Po zkušenostech z prostorovými problémy obřadní síně doporučují pořadatelé zakoupit omezený počet vstupenek v předprodejích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na animovanou komedii ASTERIX A TAJEMSTVÍ KOUZELNÉHO LEKTVARU, kterou promítá šumperské kino Oko v pátek 4. ledna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo střeží recept na výrobu kouzelného nápoje v galské vesničce?

A) Magistrix
B) Lektvarik
C) Panoramix

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince, vyhráli Pavel Kubíček z Bohuslavic a Ladislav Ondráček ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v den akce přímo u vstupu.