KULTURA

Klasika Viva opět na radnici

10. listopadu 2004, 22:20, téma KLASIKA VIVA, rj
Klasika Viva opět na radnici Šumperk - Po delší odmlce rozezní hudba opět prostory radnice v Šumperku, konkrétně prostory obřadní síně Městského úřadu. Další z koncertů cyklu Klasika Viva uvede v úterý 16.listopadu vzácného hosta, mladou českou kytarovou virtuozku Denisu Veškrnovou – Schneebaumovou. Koncert je jako vždy plánován od 19 hodiny.
Šumperk - Po delší odmlce rozezní hudba opět prostory radnice v Šumperku, konkrétně prostory obřadní síně Městského úřadu. Další z koncertů cyklu Klasika Viva uvede v úterý 16.listopadu vzácného hosta, mladou českou kytarovou virtuozku Denisu Veškrnovou – Schneebaumovou. Koncert je jako vždy plánován od 19 hodiny.

Denisa Veškrnová - Schneebaumová v roce 1993 absolvovala Konzervatoř v Brně u prof. Vladislava Bláhy. V roce 2000 úspěšně dokončila studia na prestižní Univerzitě "Mozarteum" v Salzburgu /prof. María Isabela Siewers - Argentina/, obor koncertní klasická kytara. Svá studia si rozšiřuje na mistrovských kurzech u předních světových kytaristů a pedagogů /Pepe Romero - USA, Abel Carlevar - Uruquay, Gordon Grosskey - Anglie aj./. V roce 1995 byla finalistkou mezinárodní kytarové soutěže v Plovdivu /Bulharsko/, kde získala i zvláštní cenu poroty. V letech 1993 - 2000 pedagogicky působila na hudebním gymnáziu v Innsbrucku. Denisa Veškrnová vystoupila na koncertních pódiích ve SRN, Bulharsku, Rakousku, Egyptě a České republice. Objevuje se i jako sólistka našich předních symfonických orchestrů /Státní filharmonie Brno, Virtuosi di Praga aj./. Specializuje se na interpretaci latinsko-americké hudby. Pro svůj koncert v Šumperku si vybrala skladby S.L.Weisse, H.V.Lobose, M.Guilianiho, J.Turina, J.Rodriga, S.Bodorové a dalších.

Společně s kytaristkou vystoupí na koncertě Soubor zobcových fléten Základní umělecké školy, který vede Antonín Minář.

Vstupenky budou v prodeji v pokladně DK a Informačního centra a také před koncertem. Po zkušenostech z prostorovými problémy obřadní síně doporučují pořadatelé zakoupit omezený počet vstupenek v předprodejích.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.