KULTURA

Mladá výtvarnice se poprvé předvedla veřejnosti

3. listopadu 2004, 21:12, mars
Mladá výtvarnice se poprvé předvedla veřejnosti Šumperk - Symbolické tři jedničky zvolili pořadatelé výstavy pro svou první vernisáž. 1.11.2004 se pro mladou malířku Petru Zámečníkovou otevřel umělecký svět. Svou prví autorskou výstavu umístila do prostor Café Korza, kde mají návštěvníci možnost shlédnout na dvacet unikátních obrazů. Až z Hradce přivezla Petra i svůj zatím největší obraz „Vlk v temnotě“ , kterého umístila na starý malířský stojan jako dominantu celé výstavy.
Mladá výtvarnice se poprvé předvedla veřejnosti Šumperk - Symbolické tři jedničky zvolili pořadatelé výstavy pro svou první vernisáž. 1.11.2004 se pro mladou malířku Petru Zámečníkovou otevřel umělecký svět. Svou prví autorskou výstavu umístila do prostor Café Korza, kde mají návštěvníci možnost shlédnout na dvacet unikátních obrazů. Až z Hradce přivezla Petra i svůj zatím největší obraz „Vlk v temnotě“ , kterého umístila na starý malířský stojan jako dominantu celé výstavy.

Petra, která v současnosti studuje již třetím rokem gymnázium, se k malířství dostala již před lety. I když tohoto svého koníčka nadevše miluje a věnuje mu nejen spoustu energie, času a financí, živit by se jím asi nechtěla. "Nikdy jsem nestudovala žádné techniky, nechodila jsem do lidovky nebo nějakého kroužku. Asi bych se ani dál malířstvím zabývat nechtěla, mám pocit, že na specializované škole by mě pohltila technika a styly a už by to nebylo o mě," říká.

Ve své současné tvorbě Petra už tak využívá různé styly. Mimo vystavené obrazy, z nichž je většina akvarel, tempera či tužka, má ve svých složkách i techniky vyškrabované tuše, matného pastelu i klovatiny. Přiznává, že ráda pracuje i s grafickými programy, v nichž pak vznikají některé návrhy kreseb. Možná právě grafika bude cílem, k němuž se bude mladá malířka časem ubírat. Jisté je, že její potenciál neupadne v zapomnění. Již dnes se chystá na malování obrazu pro Bludovskou kapli i pro dobročinnou akci výtvarných děl žáků základní školy, ale hlavně na další možnou výstavu v divadle v Jeseníku.

Práce Petry Zámečníkové můžete v kavárně shlédnout až do konce listopadu, kdy jí vystřídá žákyně základní školy, nevidomá Klárka Švábová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.