KULTURA

Mladá výtvarnice se poprvé předvedla veřejnosti

3. listopadu 2004, 21:12, mars
Mladá výtvarnice se poprvé předvedla veřejnosti Šumperk - Symbolické tři jedničky zvolili pořadatelé výstavy pro svou první vernisáž. 1.11.2004 se pro mladou malířku Petru Zámečníkovou otevřel umělecký svět. Svou prví autorskou výstavu umístila do prostor Café Korza, kde mají návštěvníci možnost shlédnout na dvacet unikátních obrazů. Až z Hradce přivezla Petra i svůj zatím největší obraz „Vlk v temnotě“ , kterého umístila na starý malířský stojan jako dominantu celé výstavy.
Mladá výtvarnice se poprvé předvedla veřejnosti Šumperk - Symbolické tři jedničky zvolili pořadatelé výstavy pro svou první vernisáž. 1.11.2004 se pro mladou malířku Petru Zámečníkovou otevřel umělecký svět. Svou prví autorskou výstavu umístila do prostor Café Korza, kde mají návštěvníci možnost shlédnout na dvacet unikátních obrazů. Až z Hradce přivezla Petra i svůj zatím největší obraz „Vlk v temnotě“ , kterého umístila na starý malířský stojan jako dominantu celé výstavy.

Petra, která v současnosti studuje již třetím rokem gymnázium, se k malířství dostala již před lety. I když tohoto svého koníčka nadevše miluje a věnuje mu nejen spoustu energie, času a financí, živit by se jím asi nechtěla. "Nikdy jsem nestudovala žádné techniky, nechodila jsem do lidovky nebo nějakého kroužku. Asi bych se ani dál malířstvím zabývat nechtěla, mám pocit, že na specializované škole by mě pohltila technika a styly a už by to nebylo o mě," říká.

Ve své současné tvorbě Petra už tak využívá různé styly. Mimo vystavené obrazy, z nichž je většina akvarel, tempera či tužka, má ve svých složkách i techniky vyškrabované tuše, matného pastelu i klovatiny. Přiznává, že ráda pracuje i s grafickými programy, v nichž pak vznikají některé návrhy kreseb. Možná právě grafika bude cílem, k němuž se bude mladá malířka časem ubírat. Jisté je, že její potenciál neupadne v zapomnění. Již dnes se chystá na malování obrazu pro Bludovskou kapli i pro dobročinnou akci výtvarných děl žáků základní školy, ale hlavně na další možnou výstavu v divadle v Jeseníku.

Práce Petry Zámečníkové můžete v kavárně shlédnout až do konce listopadu, kdy jí vystřídá žákyně základní školy, nevidomá Klárka Švábová.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.