SPORT

Nová lanová dráha na Šumpersku

22. prosince 2004, 21:23, kuk
Branná - Nová lanová dráha s kapacitou 940 lidí za hodinu vyrostla na kopcích v Branné. Pro lyžaře slouží již letošní zimu. S její stavbou začal p. Procházka z lyžařského střediska v Branné asi před rokem.
Branná - Nová lanová dráha s kapacitou 940 lidí za hodinu vyrostla na kopcích v Branné. Pro lyžaře bude sloužit již letošní zimu. S její stavbou začal Rostislav Procházka z lyžařského střediska v Branné asi před rokem.

„Stavba samotné lanovky byla hotova již v létě, nejdéle nám trvalo vyřízení všech potřebných povolení. Lidé se sem jezdili už od léta dívat, jaké to tu bude“ říká o stavbě lanové dráhy její majitel. "Mnoho lidí se divilo, proč stavíme lanovou dráhu na tak malém kopci. Je to jednoduché, lyžaři si během jízdy na lanovce, narozdíl od vleku, odpočinou. Znamená to, že si mnohem více zalyžují. Navíc cena dvanácti korun zláká snad každého lyžaře. "

Procházka provozuje lyžařský areál od roku 1997 „Vždycky mě bavilo lyžování a ztratil jsem práci, napadlo mě využít toho co tu máme – kopce, sníh“. Obliba zdejšího lyžařského střediska stoupá nejen ze strany místních lyžařů, ale jezdí sem lyžovat i lyžaři s Polska. Letos se tu konal také již druhý ročník Evropského poháru v lyžování na trávě.

V PROskilu kromě lanovky naleznete ještě dva lyžařské vleky a provázkový vlek pro ty nejmenší. „Pravidelně udržujeme i běžeckou stopu. Právě pro běžkaře máme pro letošek připravené překvapení. Lanovkou je vyvezeme zdarma nahoru. Tam mohou využít běžecké stopy v nenáročném terénu o délce 8,5 a 4,5 km. Na tuto trasu navazují stopy na Paprsek, do Starého Města, Petříkova a Ostružné „ láká návštěvníky Procházka.

„Do budoucna bychom tady chtěli vybudovat ještě letní aktivity, které by zajistili i letní provoz lanové dráhy“ plánuje p. Procházka „Uvažujeme o minikárách či koloběžkách.“


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s REJEM o pět vstupenek na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na Jiřího Kolbabu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Které území nazývá Jiří Kolbaba Ukradenou zemí?

A) jihozápad USA
B) jižní Afriku
C) střední Moravu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny KATAPULT, který se uskuteční v pátek 23. března v DK Šumperk, vyhráli Pavla Němčíková z Nového Malína, Pavel Gargulák z Loučné nad Desnou, Marta Vláčelová z Nemile, Tomáš Zbíral z Bohuslavic a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po-pá, 14-18 h).