KULTURA

DžemFEST 2004

27. října 2004, 21:00, kuk
Šumperk - 5. ročník podzimního kulturního festivalu v Šumperku se rozeběhne již tento pátek v Domě kultury a v Music Clubu Kotelna. Tato hudebně-filmová přehlídka začíná v pátečních večerních hodinách a končí až sobotní sedmou hodinou ranní.

Šumperk - 5. ročník podzimního kulturního festivalu v Šumperku se rozeběhne již tento pátek v Domě kultury a v Music Clubu Kotelna. Tato hudebně-filmová přehlídka začíná v pátečních večerních hodinách a končí až sobotní sedmou hodinou ranní.

Letos je hlavní scéna zaměřená na to nejlepší z české klubové scény. Jedná se hlavně o "nové" kapely, které si dokázaly za velmi krátkou dobu získat značnou oblibu veřejnosti.

Poprvé probíhá taneční scéna DžemFestu ve spolupráci s šumperským klubem Kotelna. Program v Kotelně začne již v podvečer a bude končit až slibovanou sedmou hodinou ranní. Vedle DJ´s se v rámci DžemDojezdu představí černá hvězda ze Surinamu.

Obří projekci kultovních animovaných filmů můžete sledovat ve filmovém sále SportBar.

Vstupné na celou akci: 120,- Kč.


PROGRAM Hlavní scény (velký sál 19.00 - 02.00)

 • READY KIRKEN
  Jedna z nejlepších kapel tuzemské klubové scény vydala letos na jaře třetí album Krasohled. Teď na podzim jede velké koncertní turné s jedinou festivalovou zastávkou - na šumperském DžemFestu. Ready Kirken pochází z Pardubic a mezi jejich nejznámější skladby patří "Zejtra mám" anebo "Černý brejle".

 • O5&Radeček
  Před rokem křtili na DžemFestu před domácím publikem své debutové album "Na pokraji slávy. Kapela za uplynulý rok nasbírala řadu prestižních úspěchů, hlavně díky megahitu Praha, který se stal nejhranější písní jara 2004 a videoklip k němu vysílala i celoevropská síť stanic MTV. Skupina v létě hrála na většině velkých festivalů.

 • 100C
  Vítězové prvního ročníku soutěže CocaCola PopStar, kteří se velice rychle zabydleli na české klubové i festivalové scéně. Koncerty 100C jsou nabité výstřední energií a životem.

 • BŮHVÍ s Ondřejem Brzobohatým
  Slavný moderátor úspěšné televizní soutěže přiveze do Šumperka kapelu Bůhví, jejímž je dlouholetým hráčem na piáno.

 • 2 nejlepší kapely ze soutěže DžemKap: Filip M (Ostrava) a ŠuFunky Gang (Zlín)
  Zájem amatérských kapel o účast na DžemFestu je rok od roku větší. Proto pořadatelé už na jaře vyhlásili vyhledávací soutěž DžemKap. Přes léto jim přicházely demosnímky z celé České republiky, z nichž odborná porota vybrala šest nejtalentovanějích kapel, které se zúčastnily dvou semifinálových koncertů. Tam si diváci zvolili dvě nejlepší, ty zahrají na hlavní scéně DžemFestu. Máme se na co těšit.


 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  NÁZORY K ČLÁNKU
  Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

  Datum: 27.10.2004 22:58
  Titulek: Letos nejhorsi program
  Autor: martini
  69
  120
  S Jamfestem to jde rok od roku pekne do kytek.Rok od roku je cim dal tim horsi program.Minuly rok, to zachranili Sioux.Snad aspon ti vyherci dzemkapu budou stat za neco a zachrani to letos.
  Reagovat

   

  DO DIVADLA ZADARMO


  Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

  Soutěžní otázka:

  Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

  A) Co by můj syn měl vědět o světě
  B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
  C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.