KULTURA

Slet bubeníků byl nádhernou podívanou pro všechny věkové skupiny

29. září 2004, 17:30, sem
Šumperk - Pondělní slet bubeníků, který se na svém desetidenní turné představil svou čtvrtou zastávkou v Šumperku, byl nečekaným překvapením pro všechny návštěvníky.
   Šumperk - Pondělní slet bubeníků, který se na svém desetidenní turné představil svou čtvrtou zastávkou v Šumperku, byl nečekaným překvapením pro všechny návštěvníky.p>Přispělo k tomu i poněkud neformální sezření nástrojů a účinkujících, kteří se místo z výši pódia přesunuli přímo mezi lid. Na natažených kobercích rozestavěli své nástroje a show mohla začít.

Doposud pro mnohé neznámá jména jako Jiří Dvořáček či Teraza Petřášová se staly hlavními diváckými atrakcemi. Mladá dívka hudbu prožívala naplno a neváhala v době, když zrovna nehrála či nezpívala smyslně se vlnit do rytmu. Zajímavé bylo i využití různých nástrojů, často i podle diváků nehudebních. Že se dá hrát na ledaco, ukázal i Pavel Fajt, který jako vloni i letos přivezl své ozvučené kolo. A dělal s ním pravé divy. Diváci v prvních řadách mohli obdivovat i práci nohou, kterou předvedli ostatní famózní hráči.

V pozadí na pódiu sídlící Ivan Achel dokázal se svým PC a mixážním pultem divy. Neopomenuti ovšem zůstali i kongan Elvis Kititi, Hearn Gadbois perkusový hráč na vše Asijské, Jim Neneses z Filadelfie a Chris Cutler, američan žijící v Anglii.

Diváci vděčně přivítali svého starého známého Pavla Fajta, který se v Šumperku objevuje již s roční pravidelností. Právě Pavel je celou hlavou setkání bubeníků,které se koná již od roku 2002. Čtenáři Reje ho znají mimo jiné i z našeho posledního rozhovoru, který vyšel až po delší době od jeho vystoupení se Stepanidou. Ani další rozhovor na sebe nenechá dlouho čekat a jen co to čas a hudba vytíženému mágovi bicích dovolí, najdete ho opět na stránkách Reje.

DALŠÍ ZPRÁVY Z KULTURY


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2004 17:19
Titulek: Kdo to napsal?
Autor: Mirka
120
107
Slet v Šumperku musel být opravdu velkolepý. Svědčí o tom i vysoká návštěvnost, ale kdo o takovéhle akci napsal takovouhle slátaninu, za kterou by se počtem chyb nemusel stydět ani leckterý negramotný a ještě to má reprezentovat Vaše stránky a náš Slet?????!!
Ten úžasný skřítek za bicí soupravou, který všechny tolik pobavil se nejmenuje Jiří, nýbrž Miloš Dvořáček, za PC a mixem seděl Ivan Acher a ne Achel, Jim není a nikdy nebyl Neneses, ale vždycky Meneses a co přesně znamená slovo "kongan" si sice můžeme domyslet, ale v pro nezasvěcené vysvětlím: pravděpodobně jde o národnost Elvise Kititiho, protože na bubny zvané Konga on určitě nehraje.... No a tak dále, je to běs, je to běs.
S pozdravem 3x zdar mateřskému jazyku se loučí Mirka Šrajerová
Reagovat
Datum: 24.10.2004 21:24
Titulek: FUJ!
Autor: Pulsar
19
114
Mirka má pravdu, ten článek je otřesný. Je to snad jediná recenze letošního Sletu bubeníků, co jsem na webu našel a taková lajdačina.
Reagovat