KULTURA

Slet bubeníků byl nádhernou podívanou pro všechny věkové skupiny

29. září 2004, 17:30, sem
Šumperk - Pondělní slet bubeníků, který se na svém desetidenní turné představil svou čtvrtou zastávkou v Šumperku, byl nečekaným překvapením pro všechny návštěvníky.
   Šumperk - Pondělní slet bubeníků, který se na svém desetidenní turné představil svou čtvrtou zastávkou v Šumperku, byl nečekaným překvapením pro všechny návštěvníky.p>Přispělo k tomu i poněkud neformální sezření nástrojů a účinkujících, kteří se místo z výši pódia přesunuli přímo mezi lid. Na natažených kobercích rozestavěli své nástroje a show mohla začít.

Doposud pro mnohé neznámá jména jako Jiří Dvořáček či Teraza Petřášová se staly hlavními diváckými atrakcemi. Mladá dívka hudbu prožívala naplno a neváhala v době, když zrovna nehrála či nezpívala smyslně se vlnit do rytmu. Zajímavé bylo i využití různých nástrojů, často i podle diváků nehudebních. Že se dá hrát na ledaco, ukázal i Pavel Fajt, který jako vloni i letos přivezl své ozvučené kolo. A dělal s ním pravé divy. Diváci v prvních řadách mohli obdivovat i práci nohou, kterou předvedli ostatní famózní hráči.

V pozadí na pódiu sídlící Ivan Achel dokázal se svým PC a mixážním pultem divy. Neopomenuti ovšem zůstali i kongan Elvis Kititi, Hearn Gadbois perkusový hráč na vše Asijské, Jim Neneses z Filadelfie a Chris Cutler, američan žijící v Anglii.

Diváci vděčně přivítali svého starého známého Pavla Fajta, který se v Šumperku objevuje již s roční pravidelností. Právě Pavel je celou hlavou setkání bubeníků,které se koná již od roku 2002. Čtenáři Reje ho znají mimo jiné i z našeho posledního rozhovoru, který vyšel až po delší době od jeho vystoupení se Stepanidou. Ani další rozhovor na sebe nenechá dlouho čekat a jen co to čas a hudba vytíženému mágovi bicích dovolí, najdete ho opět na stránkách Reje.

DALŠÍ ZPRÁVY Z KULTURY


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 18.10.2004 17:19
Titulek: Kdo to napsal?
Autor: Mirka
147
121
Slet v Šumperku musel být opravdu velkolepý. Svědčí o tom i vysoká návštěvnost, ale kdo o takovéhle akci napsal takovouhle slátaninu, za kterou by se počtem chyb nemusel stydět ani leckterý negramotný a ještě to má reprezentovat Vaše stránky a náš Slet?????!!
Ten úžasný skřítek za bicí soupravou, který všechny tolik pobavil se nejmenuje Jiří, nýbrž Miloš Dvořáček, za PC a mixem seděl Ivan Acher a ne Achel, Jim není a nikdy nebyl Neneses, ale vždycky Meneses a co přesně znamená slovo "kongan" si sice můžeme domyslet, ale v pro nezasvěcené vysvětlím: pravděpodobně jde o národnost Elvise Kititiho, protože na bubny zvané Konga on určitě nehraje.... No a tak dále, je to běs, je to běs.
S pozdravem 3x zdar mateřskému jazyku se loučí Mirka Šrajerová
Reagovat
Datum: 24.10.2004 21:24
Titulek: FUJ!
Autor: Pulsar
32
130
Mirka má pravdu, ten článek je otřesný. Je to snad jediná recenze letošního Sletu bubeníků, co jsem na webu našel a taková lajdačina.
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na narozeninový koncert svébytné a originální DYING PASSION. Umí být náladoví, zahrát na city či se opřít do strun; současně jsou však hraví a uvolnění. V H-clubu na Rooseveltově ulici v Šumperku to předvedou v pátek 29. března a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kteří půjdou na koncert zadarmo, vyrozumíme sms v den konání koncertu.

Soutěžní otázka:

Kolik řadových desek vydala šumperská skupina Dying Passion a jak se jmenuje ta poslední.

a) 8 alb, Black Threads
b) 9 alb, Transient
c) 7 alb, Amplify

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na premiéru hry Mandragora v podání Divadla Václav, o které jsme soutěžili minule, vyhráli Marcela Haramiová ze Šumperka, Alice Kaplová ze Zábřeha a Marie Navrátilová z Mohelnice. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.