KULTURA

Letošní Blues Alive klepe na dveře

1. září 2004, 18:23, sem
Letošní Blues Alive klepe na dveře Šumperk - Další ročník oblíbeného mezinárodního bluesového festivalu, který pořádá Dům kultury Šumperk odstartuje již 18.listopadu. V pěti dnech se představí na třech hlavních koncertech i dalších doprovodných akcích na dvacet představitelů hudebního směru blues.
Šumperk - Další ročník oblíbeného mezinárodního bluesového festivalu, který pořádá Dům kultury Šumperk odstartuje již 18.listopadu. V pěti dnech se představí na třech hlavních koncertech i dalších doprovodných akcích na dvacet představitelů hudebního směru blues.

Ředitel Domu kultury v Šumperku, pan Rybička slíbil v tomto ročníku nějaké novinky: "Oproti loňskému koncertu v kostele se první bluesové vystoupení uskuteční ve velkém sále Domu kultury, kde vystoupí 18.11. v 19:30 Visegrad Blues Band s hudebníky z České republiky, Slovenska, Polka a Maďarska. I když byl loňský koncert Radůzy v kostele určitě výjimečným zážitkem, chceme vyzkoušet pro tento rok něco nového a tak jsem naplánovali i výchovný koncert pro školy, na němž zahraje Visegrád Blues Band."

První i druhý hlavní koncert Blues Alive se tento rok již tradičně konají v Domě kultury. Vystoupí na nich i taková jména jak Paul Lamb z Anglie, Juha Kartami z Finska, Howard Glazer či Corey Hartus z USA. Hlavně posledně jmenovaný je jednou z hvězd festivalu. Jeho album Downhome Sophisticate, stejně jako další alba tohoto muzikanta označovaného za deltabluesového revivalistu, jsou něčím novým. Před lety šokoval na albu Greens From The Garden se svými karibskými prvky a psychedelickými úlety; o rok později opět zahrál se starým známých pianistou Henrym Butlerem na albu Vü-Dü Menz, spolupráci však obohatil i spirituálem. Stále se vrací ke kolébce bluesu. Po zajižďkách do Chicaga, Memphisu, New Orleansu i na karibských ostrovech, je opět v Africe.

" Třetí hlavní koncert se uskuteční v Polsku, v MDK Centrum Chorzow. Mimo jiné se můžete s řadou hudebníku setkat i v oblíbené pivnici U dřevařů, kde byla podle ohlasů z loňska velice příjemná atmosféra. Samozřejmě, že program Blues tam bude pokračovat i po půlnoci." slibuje Rybička další novinku.
Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.