KULTURA

Na Mohelnický dostavník se usmálo sluníčko

1. září 2004, 18:23, kuk
Na Mohelnický dostavník se usmálo sluníčko Na třicetileté výročí Mohelnického dostavníku již ve čtvrtek lákala návštěvníky ostravská skupina Celtic Cross, která zdi Bouzovského nádvoří rozezněla irskou a keltskou hudbou, a skupina Nezmaři s Miki Ryvolou.
Na třicetileté výročí Mohelnického dostavníku již ve čtvrtek lákala návštěvníky ostravská skupina Celtic Cross, která zdi Bouzovského nádvoří rozezněla irskou a keltskou hudbou, a skupina Nezmaři s Miki Ryvolou.

V pátek se třináct hudebních skupin pustilo do soutěžení o přízeň diváků i odborné poroty. (PODROBNOSTI + foto ze soutěže). Mezi skupinami však panuje spíše přátelství než ostrá rivalita, což nakonec dokázali dvě vítězné skupiny Celtic Cross a Hrdza, které společně hráli v kempu až do ranních hodin. „Vydrželi jsme je poslouchat až do rána, byli strhující a vypadalo to, že nikdy neskončí.“pochvaloval si Tomáš Kamřík, který přijel na Dostavník až z Ostravy.

V sobotu a v neděli hráli Dostavníku k 30. narozeninám skupiny, které nebylo potřeba divákům představovat . Celý program se odehrával na jediné scéně (oproti dřívějším třem). „Narozeniny se mají slavit společně, proto jsme se rozhodli pro jedinou scénu. Také se již třetí ročník snažíme, aby akce byla komornější, pohodovější a myslím, že se nám to daří.“ sděloval nám své záměry Pavel Aligátor Nenkovský.

Závěrečný koncert sobotního programu přerušil velkolepý ohňostroj k oslavám narozenin. Třicet barevných ran rozzářilo oblohu. „Přiznám se, že ohňostroje nemám příliš ráda. Takový jsem však ještě nikdy nezažila. Seděli jsme přímo pod ohňostrojem a barevné hvězdy padaly přímo na nás. Seděli jsme se zakloněnou hlavou a zavřenou pusou, protože současně padal takový popílek.„ nadšeně popisovala ohňostroj Janča Hufová z Jeseníku.


Počasí Mohelnickému dostavníku vyloženě přálo. Těsně před jeho začátkem hrozivě sprchlo,aby během Dostavníku už nespadla jediná kapka. Návštěvníci si tak mohli hudbu i další doprovodné akce plně vychutnat.


Hnutí Brontosaurus připravilo pro děti i dospělé lanové dráhy


Unavený pořadatel si ustlal přímo pod kabinkou zvukaře...


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.