SPORT

Gymnastky se vrátily ze soustředění v Anglii

1. září 2004, 18:21, kuk
Šumperk - Gymnastky z TJ Šumperk odletěly na konci července do Anglie na 10-tidenní soustředění do středika sportovní gymnastiky, přímořského města Brightonu.
Šumperk - Gymnastky z TJ Šumperk odletěly na konci července do Anglie na 10-tidenní soustředění do střediska sportovní gymnastiky, přímořského města Brightonu.

Ubytování měly zajištěno v rodinách anglických gymnastek, stejně jako závodnice z irského Dublinu. "Holčičky byly moc šikovné a bylo o ně maminkovsky postaráno. Všem se nám tam moc líbilo."sdělovala zážitky z pobytu Jana Pražáková, trenérka šumperských gymnastek. Na závěr pobytu se všechny závodnice zúčastnily přátelského závodu na jednotlivém nářadí. Každá z nich si přivezla nějakou medaili.

Nejzkušenější závodnice, Adéla Pukyšová a Katka Skopalová, vybojovaly zlato. „Katka všechny přesvědčila ve svých prostných vysokou akrobacií a svým projevem. Adéla zase předvedla na bradlech pěkně provedené veletoče se závěrečným saltem“ pochválila děvčata Jana Pražáková.

Stříbrnou medaili z přeskoku si přivezly Jana a Karolína Truksovy, které se poprvé pokusily ustát skok nazvaný Cukuhára. Druhé místo si na kladině vybojovala i Terezie Švédová. Bronzovou medaili si zpátky do České republiky přivezly Vendula Pukyšová z bradel, Katka Kubíčková z prostných a Veronika Rounová s Ivou Turkovou z kladiny.

„Rodiče anglických gymnastek pozvali naše děvčata opět na prázdniny. Příští rok budou nejen pilně trénovat v tělocvičně, ale i studovat angličtinu. Pozvání obdržely i od trenérek irských závodnic.“ těší se Jana Pražáková a dodává "Pobyt byl pro děvčata obrovskou motivací, během těch deseti dní se zdokonalily v angličtině natolik, že na letišti v Anglii utrácely poslední penízky s plynulou angličtinou."

Naše gymnastky spolu s anglickými a irskými zavodnicemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

CD FLEKSIBLE ZADARMO


Hrajte s REJEM o debutové album skupiny FLEKSIBLE, které muzikanti pokřtí tento týden ve středu před šumperským divadlem. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jméno šťastlivce, který získá podepsané CD zadarmo.

Soutěžní otázka:

Podle čeho vznikl název kapely Fleksible?

A) podle hudebního stylu ze 70. let
B) podle příjmení zpěváka Radka Fleka
C) podle slavné písně Deep Purple

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na YOUSHOW s DenisemTV, Pjayem a Naty, která se uskuteční v KD Zábřeh v sobotu 16. prosince, vyhráli Filip Drozd ze Šumperka, Vendula Chlupová z Libiny, Josef Haramia ze Šumperka a Radek Vevoda z Chromče.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).