SPORT

Gymnastky se vrátily ze soustředění v Anglii

1. září 2004, 18:21, kuk
Šumperk - Gymnastky z TJ Šumperk odletěly na konci července do Anglie na 10-tidenní soustředění do středika sportovní gymnastiky, přímořského města Brightonu.
Šumperk - Gymnastky z TJ Šumperk odletěly na konci července do Anglie na 10-tidenní soustředění do střediska sportovní gymnastiky, přímořského města Brightonu.

Ubytování měly zajištěno v rodinách anglických gymnastek, stejně jako závodnice z irského Dublinu. "Holčičky byly moc šikovné a bylo o ně maminkovsky postaráno. Všem se nám tam moc líbilo."sdělovala zážitky z pobytu Jana Pražáková, trenérka šumperských gymnastek. Na závěr pobytu se všechny závodnice zúčastnily přátelského závodu na jednotlivém nářadí. Každá z nich si přivezla nějakou medaili.

Nejzkušenější závodnice, Adéla Pukyšová a Katka Skopalová, vybojovaly zlato. „Katka všechny přesvědčila ve svých prostných vysokou akrobacií a svým projevem. Adéla zase předvedla na bradlech pěkně provedené veletoče se závěrečným saltem“ pochválila děvčata Jana Pražáková.

Stříbrnou medaili z přeskoku si přivezly Jana a Karolína Truksovy, které se poprvé pokusily ustát skok nazvaný Cukuhára. Druhé místo si na kladině vybojovala i Terezie Švédová. Bronzovou medaili si zpátky do České republiky přivezly Vendula Pukyšová z bradel, Katka Kubíčková z prostných a Veronika Rounová s Ivou Turkovou z kladiny.

„Rodiče anglických gymnastek pozvali naše děvčata opět na prázdniny. Příští rok budou nejen pilně trénovat v tělocvičně, ale i studovat angličtinu. Pozvání obdržely i od trenérek irských závodnic.“ těší se Jana Pražáková a dodává "Pobyt byl pro děvčata obrovskou motivací, během těch deseti dní se zdokonalily v angličtině natolik, že na letišti v Anglii utrácely poslední penízky s plynulou angličtinou."

Naše gymnastky spolu s anglickými a irskými zavodnicemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).