SPORT

Gymnastky se vrátily ze soustředění v Anglii

1. září 2004, 18:21, kuk
Šumperk - Gymnastky z TJ Šumperk odletěly na konci července do Anglie na 10-tidenní soustředění do středika sportovní gymnastiky, přímořského města Brightonu.
Šumperk - Gymnastky z TJ Šumperk odletěly na konci července do Anglie na 10-tidenní soustředění do střediska sportovní gymnastiky, přímořského města Brightonu.

Ubytování měly zajištěno v rodinách anglických gymnastek, stejně jako závodnice z irského Dublinu. "Holčičky byly moc šikovné a bylo o ně maminkovsky postaráno. Všem se nám tam moc líbilo."sdělovala zážitky z pobytu Jana Pražáková, trenérka šumperských gymnastek. Na závěr pobytu se všechny závodnice zúčastnily přátelského závodu na jednotlivém nářadí. Každá z nich si přivezla nějakou medaili.

Nejzkušenější závodnice, Adéla Pukyšová a Katka Skopalová, vybojovaly zlato. „Katka všechny přesvědčila ve svých prostných vysokou akrobacií a svým projevem. Adéla zase předvedla na bradlech pěkně provedené veletoče se závěrečným saltem“ pochválila děvčata Jana Pražáková.

Stříbrnou medaili z přeskoku si přivezly Jana a Karolína Truksovy, které se poprvé pokusily ustát skok nazvaný Cukuhára. Druhé místo si na kladině vybojovala i Terezie Švédová. Bronzovou medaili si zpátky do České republiky přivezly Vendula Pukyšová z bradel, Katka Kubíčková z prostných a Veronika Rounová s Ivou Turkovou z kladiny.

„Rodiče anglických gymnastek pozvali naše děvčata opět na prázdniny. Příští rok budou nejen pilně trénovat v tělocvičně, ale i studovat angličtinu. Pozvání obdržely i od trenérek irských závodnic.“ těší se Jana Pražáková a dodává "Pobyt byl pro děvčata obrovskou motivací, během těch deseti dní se zdokonalily v angličtině natolik, že na letišti v Anglii utrácely poslední penízky s plynulou angličtinou."

Naše gymnastky spolu s anglickými a irskými zavodnicemi.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).