KULTURA

O FILMU: U nás na farmě

25. srpna 2004, 14:04, Rejdakce
O FILMU: U nás na farmě Ze studia Walt Disney Feature Animation vzešel po mnoha letech úvah western naruby U nás na farmě, ve kterém namísto kovbojů jsou hrdinkami krávy. Tři krávy, kůň a mnoho dalších zvířátek brání svůj domov před zákeřným banditou Slimem.
Ze studia Walt Disney Feature Animation vzešel po mnoha letech úvah western naruby U nás na farmě, ve kterém namísto kovbojů jsou hrdinkami krávy. Tři krávy, kůň a mnoho dalších zvířátek brání svůj domov před zákeřným banditou Slimem.

Animátor filmu navštívil, před zahájením svém práce mléčnou farmu a pozoroval několik set krav, aby nastudoval jejich pohyby. Krávy ve filmu běhají, skáčou a dělají spoustu věcí, kterým však krávy ve skutečnosti příliš neholdují, a tak byl značně zklamán.

V rámci příprav mělo část kreativního týmu opravdu netradiční zážitek. Na týden se vydali do Wyominu, aby zde spolu se stádem dobytka a několika honáky podstoupili přibližně šedesátikilometrovou cestu nehostinnou krajinou. Každodenní osmihodinová projížďka na hřbetu koně, nocování pod širým nebem a nahánění dobytka pro ně bylo přiležitostí se seznámit s prostředím a okusit život kovbojů na vlastní kůži.

Ve westernovém žánru je barevná paletu filmu často laděná do hnědých tónů, aby tak zdůraznila prašný terén a atmosféru pohraničních měst. Tvůrci tohoto filmu se však rozhodli vyrazit do dosud neprozkoumané oblasti a porušit všechna nepsaná pravidla směsicí světlých barev a moderního designu, který má barevný, žertovný vzhled. Skvělou ukázkou tohoto stylu je westernové město, kde máme purpurové, žluté a modré domy. Hře s barvami je dán plný průchod v hudební sekvenci „Yodel-Adle-Eedle-Idle-Oo”, ve které Alameda Slim jódluje na pozadí a postavy v rychlém sledu mění své barvy. Cílem bylo udělat ze Slimova jódlovacího čísla jednu z nejbarevnějších scén v historii studia.

Film U nás na farmě je určitým druhem muzikálu. Dvě písně zpívají filmové postavy a ostatní pouze podbarvují děj.

PROGRAM


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.8.2004 09:08
Titulek: promítání filmu
Autor: RETRO Zb
133
Kino RETRO Zábřeh hraje film U nás na farmě v sobotu a v neděli 27. a 28. 11. 2004 v 10 a ve 14 hodin. Rezervace vstupenek od 23. 10. na tel. 583 414 572 nebo 583 414 539 a na www.kinoretro.cz
Na shledanou v kině RETRO v Zábřehu se těší
Milan Uhl, vedoucí kina (606 478 400)
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.