KULTURA

O FILMU: U nás na farmě

25. srpna 2004, 14:04, Rejdakce
O FILMU: U nás na farmě Ze studia Walt Disney Feature Animation vzešel po mnoha letech úvah western naruby U nás na farmě, ve kterém namísto kovbojů jsou hrdinkami krávy. Tři krávy, kůň a mnoho dalších zvířátek brání svůj domov před zákeřným banditou Slimem.
Ze studia Walt Disney Feature Animation vzešel po mnoha letech úvah western naruby U nás na farmě, ve kterém namísto kovbojů jsou hrdinkami krávy. Tři krávy, kůň a mnoho dalších zvířátek brání svůj domov před zákeřným banditou Slimem.

Animátor filmu navštívil, před zahájením svém práce mléčnou farmu a pozoroval několik set krav, aby nastudoval jejich pohyby. Krávy ve filmu běhají, skáčou a dělají spoustu věcí, kterým však krávy ve skutečnosti příliš neholdují, a tak byl značně zklamán.

V rámci příprav mělo část kreativního týmu opravdu netradiční zážitek. Na týden se vydali do Wyominu, aby zde spolu se stádem dobytka a několika honáky podstoupili přibližně šedesátikilometrovou cestu nehostinnou krajinou. Každodenní osmihodinová projížďka na hřbetu koně, nocování pod širým nebem a nahánění dobytka pro ně bylo přiležitostí se seznámit s prostředím a okusit život kovbojů na vlastní kůži.

Ve westernovém žánru je barevná paletu filmu často laděná do hnědých tónů, aby tak zdůraznila prašný terén a atmosféru pohraničních měst. Tvůrci tohoto filmu se však rozhodli vyrazit do dosud neprozkoumané oblasti a porušit všechna nepsaná pravidla směsicí světlých barev a moderního designu, který má barevný, žertovný vzhled. Skvělou ukázkou tohoto stylu je westernové město, kde máme purpurové, žluté a modré domy. Hře s barvami je dán plný průchod v hudební sekvenci „Yodel-Adle-Eedle-Idle-Oo”, ve které Alameda Slim jódluje na pozadí a postavy v rychlém sledu mění své barvy. Cílem bylo udělat ze Slimova jódlovacího čísla jednu z nejbarevnějších scén v historii studia.

Film U nás na farmě je určitým druhem muzikálu. Dvě písně zpívají filmové postavy a ostatní pouze podbarvují děj.

PROGRAM


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 26.8.2004 09:08
Titulek: promítání filmu
Autor: RETRO Zb
61
Kino RETRO Zábřeh hraje film U nás na farmě v sobotu a v neděli 27. a 28. 11. 2004 v 10 a ve 14 hodin. Rezervace vstupenek od 23. 10. na tel. 583 414 572 nebo 583 414 539 a na www.kinoretro.cz
Na shledanou v kině RETRO v Zábřehu se těší
Milan Uhl, vedoucí kina (606 478 400)
Reagovat