KULTURA

Mohelnický dostavník přijede koncem prázdnin

11. srpna 2004, 09:33, kuk
Mohelnický dostavník přijede koncem prázdnin Mohelnice - Třicátý ročník Mohelnického dostavníku, festivalu trampské, folkové a country hudby odstartuje tradičně koncem prázdnin.
Mohelnice - Třicátý ročník Mohelnického dostavníku, festivalu trampské, folkové a country hudby odstartuje tradičně koncem prázdnin.

Ve čtvrtek /26.8./se na hradě Bouzov představí dvě kapely CELTIC CROSS Ostrava a NEZMAŘI spolu s Miki Ryvolou.

CELTIC CROSS Ostrava získali na letošním festivalu ZAHRADA v Náměšti na Hané to nejvyšší ocenění, které může folková kapela v této zemi dosáhnout. A to KRTEČKA. Věnují se skotským a irským tradicionálům."Používáme tradiční nástroje, které jsou pro irskou muziku typické, jako jsou irský svislý buben, irské flétny, housle, akordeon, kytara a v neposlední řadě i různá cingrlátka."

Následující den, odpoledních hodinách můžete sledovat na hlavní scéně soutěž kapel. Na tu bude ve večerních hodinách navazovat recitál známých kapel jako je Modrotisk, Folk Team, který na Mohelnickém dostavníku oslaví svých 30 let, Wabiho Daňka spolu s Milošem Dvořáčkem. Recitál uzavřou Poutníci z Brna. V průběhu večera proběhne filmový festival, tentokrát s mezinárodní účastí.

Ani letos se neporuší tradice minulých let a na Mohelnickém náměstí v sobotu ráno proběhne koncert několika kapel, jako poděkování Mohelnici.

Současně poběží i program na hlavní scéně. Zde ve dvě hodiny odpoledne začíná hlavní galapřehlídka Mohelnického dostavníku, kde se představí kapely které jsou na vrcholu pomyslného žebříčku folkové slávy.

30. Mohelnický dostavník skončí v poledne v neděli. Ještě chvíli však bude trvat, než se návštěvníci s dostavníkem rozloučí.

"V Mohelnici je vždy najednou živo, jako by to ani nebylo naše město. Už si konec prázdnin bez dostavníku neumím ani představit. Dřív to pro mne bylo znamení, že končí prázdniny. Dnes se těším především na kamarády, které často vidím jenom jednou za rok právě tady." řekl nám Martin Klouzek z Mohelnice, který je téměř stejně starý jako Mohelnický dostavník.

PROGRAM


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NAILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Nail Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.