KULTURA

Losinské kulturní léto je minulostí, pořadatelé připravují další

4. srpna 2004, 14:22, kuk
Losinské kulturní léto je minulostí, pořadatelé připravují další Za poslední červencový víkend Losinského kulturního léta se pořádající agentura všem návštěvníkům, kteří si zakoupili v předprodeji vstupenky na představení Divadla Ořechov, omlouvá.
Za poslední červencový víkend Losinského kulturního léta se pořádající agentura všem návštěvníkům, kteří si zakoupili v předprodeji vstupenky na představení Divadla Ořechov, omlouvá.

„Bohužel, den před vystoupením nám zástupce ořechovského divadla oznámil, že jeden z herců, který byl představitelem hlavní role, musel být hospitalizován v nemocnici a tudíž jsme museli sobotní představení zrušit. V časové tísni pak už nebyla šance dát návštěvníkům Losinského kulturního léta o změně vědět. Vstupenky samozřejmě mohou vrátit na místě, kde si je zakoupili,“ objasňuje situaci Jiří Horák ze Scaronu.

Až na tuto zmiňovanou nepříjemnost, která je snad omluvitelná, dopadlo letošní Losinské kulturní léto velmi příznivě. Za hudbou a divadlem se na zámek do Velkých Losin vypravilo 2650 návštěvníků. Diváci přijížděli nejen z blízkého okolí, ale také z Olomoucka a Jesenicka.

Posledním představením byl trojkoncert skupin Madalen, Rampa Music a Hořec. Večer nazvaný „Léto patří folku a country“ nabídl divákům více jak dvě hodiny vynikající hudby. Všechny tři skupiny předvedly to nejlepší ze svého repertoáru a úctyhodný počet posluchačů a fanoušků si užíval pěkného folkového večera. „Všichni účinkující byli nadšeni z prostředí, úžasné atmosféry a báječných reakcí publika. S pořádáním Losinského kulturního léta počítáme i pro příští rok. Bude to jubilejní pátý ročník. Připravujeme určité změny, které by této přehlídce měly ještě více prospět a udělat ji divácky atraktivnější, u zásadní myšlenky – nabídnout návštěvníkům losinského zámku to nejlepší nejen z regionální, ale z celé české hudební a divadelní scény, však chceme zůstat. Jsem přesvědčen, že se diváci budou mít opravdu na co těšit, již teď mohu divákům slíbit ta nejzvučnější jména české divadelní scény,“ prozradil Viktor Šebesta z pořadatelské agentury.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.