KULTURA

Líný kocour navštíví Šumperk

28. července 2004, 11:15, -mar-
Kdo by neznal líného tlustého kocoura, který nade vše miluje italské těstoviny, nenávidí spor a pondělky, je televizní maniak a jízlivými pohledy i průpovídkami sekýruje svého lidského velitele a jeho věrného čtyřnohého psího kamaráda.
   Kdo by neznal líného tlustého kocoura, který nade vše miluje italské těstoviny, nenávidí spor a pondělky, je televizní maniak a jízlivými pohledy i průpovídkami sekýruje svého lidského velitele a jeho věrného čtyřnohého psího kamaráda.

Kocour Garfield vznik v roce 1978 z pera kreslíře Jima Davise jako tříokénkové kreslené historky a zanedlouho se stal nejčtenějším nedělním komiksem Ameriky. Dodnes se s ním mohou setkat čtenáři deníku Právo, vychází i samostatné knížky o líném kocourovi, jeho postavička se stala výrobním artiklem téměř každého spotřebního zboží. Od plyšových hraček, přes čokoládky a bonbony, hrnečky, polštáře a další všemožné výrobky. Komiks byl přeložen do více než dvaceti jazyků, Garfield se dočkal i svých her, které provozují zejména milovníci Java her.

V posledních dnech do kin přichází novinka produkovaná jako rodinný film v českém znění. Jmenuje se výstižně Garfield, trvá pouhých 85 minut, ale za tu dobu slibuje k popukání dobrou zábavu, protože Garfield není jen tak obyčejná kočka. Jeho pán John to ovšem se svými zkreslenými představami o kočkách zjistil pozdě, oranžový kocour se už stal pánem jeho domácnosti. Zlom nastane s příchodem fenky Odie. A právě z této situace těží celý film. Hodní scenáristé totiž krátkým kresleným epizodkám přidali "seriózní zápletku", která spočívá v tom že se přesuneme o pár měsíců zpět, do doby, kdy Jon Arbuckle žil sám a Garfield mohl jen jíst, spát, jíst, spát a někde mezi tím si dopřát pár nevděčných komentářů ke způsobu páníčkova života. V hlavních rolích uvidíte Breckina Meyera jako Jona Arbuckla - majitele našeho milovaného kocoura a Jennifer Love Hewitt, která bude představovat Garfieldovu tak oblíbenou veterinářku Liz.

Světová premiéra se odbyla již v červnu a všechny fanoušky doposud jen kresleného kocoura uklidnila. Tvůrcům filmu se totiž podařilo zdařile přenést komiksovou postavičku do reálného života.

Šumperské kino OKO promítá počítačovou komedii Garfield od české premiéry v srpnu v těchto dnech: 12, 13.,14.,15.,16., a 17.srpna od 16 hodin, ve středu 18. v 18 hodin. Vstupné je 65,--.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.