KULTURA

Líný kocour navštíví Šumperk

28. července 2004, 11:15, -mar-
Kdo by neznal líného tlustého kocoura, který nade vše miluje italské těstoviny, nenávidí spor a pondělky, je televizní maniak a jízlivými pohledy i průpovídkami sekýruje svého lidského velitele a jeho věrného čtyřnohého psího kamaráda.
   Kdo by neznal líného tlustého kocoura, který nade vše miluje italské těstoviny, nenávidí spor a pondělky, je televizní maniak a jízlivými pohledy i průpovídkami sekýruje svého lidského velitele a jeho věrného čtyřnohého psího kamaráda.

Kocour Garfield vznik v roce 1978 z pera kreslíře Jima Davise jako tříokénkové kreslené historky a zanedlouho se stal nejčtenějším nedělním komiksem Ameriky. Dodnes se s ním mohou setkat čtenáři deníku Právo, vychází i samostatné knížky o líném kocourovi, jeho postavička se stala výrobním artiklem téměř každého spotřebního zboží. Od plyšových hraček, přes čokoládky a bonbony, hrnečky, polštáře a další všemožné výrobky. Komiks byl přeložen do více než dvaceti jazyků, Garfield se dočkal i svých her, které provozují zejména milovníci Java her.

V posledních dnech do kin přichází novinka produkovaná jako rodinný film v českém znění. Jmenuje se výstižně Garfield, trvá pouhých 85 minut, ale za tu dobu slibuje k popukání dobrou zábavu, protože Garfield není jen tak obyčejná kočka. Jeho pán John to ovšem se svými zkreslenými představami o kočkách zjistil pozdě, oranžový kocour se už stal pánem jeho domácnosti. Zlom nastane s příchodem fenky Odie. A právě z této situace těží celý film. Hodní scenáristé totiž krátkým kresleným epizodkám přidali "seriózní zápletku", která spočívá v tom že se přesuneme o pár měsíců zpět, do doby, kdy Jon Arbuckle žil sám a Garfield mohl jen jíst, spát, jíst, spát a někde mezi tím si dopřát pár nevděčných komentářů ke způsobu páníčkova života. V hlavních rolích uvidíte Breckina Meyera jako Jona Arbuckla - majitele našeho milovaného kocoura a Jennifer Love Hewitt, která bude představovat Garfieldovu tak oblíbenou veterinářku Liz.

Světová premiéra se odbyla již v červnu a všechny fanoušky doposud jen kresleného kocoura uklidnila. Tvůrcům filmu se totiž podařilo zdařile přenést komiksovou postavičku do reálného života.

Šumperské kino OKO promítá počítačovou komedii Garfield od české premiéry v srpnu v těchto dnech: 12, 13.,14.,15.,16., a 17.srpna od 16 hodin, ve středu 18. v 18 hodin. Vstupné je 65,--.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.