KULTURA

Losinské kulturní léto

14. července 2004, 16:08, kuk
Losinské kulturní léto První představení Losinského kulturního léta divadelní hra Edith a Marléne, přilákala na losinské zámecké nádvoří téměř tři stovky návštěvníků.
První představení Losinského kulturního léta divadelní hra Edith a Marléne, přilákala na losinské zámecké nádvoří téměř tři stovky návštěvníků.

"Maďarská autorka Éva Pataki vypráví příběh dvou slavných šansoniérek, které mají naprosto odlišný přístup k životu. Hlavních rolí se naprosto nezapomenutelným a okouzlujícím způsobem zhostily herečky Olga Kaštická (Edith Piaf) a Bohdana Pavlíková (Merléne Ditrich). Diváci oceňovali dlouhotrvajícím potleskem všechny písně, které tyto dvě herečky precizně interpretovaly. Vyjímkou nebyly ani výkřiky „ bravo Edith“. Závěrečný aplaus publika ukončil úchvatné představení, které uspokojilo i ty nejnáročnější diváky." řekl nám k představení Viktor Šebesta z organizačního týmu. "Přestavení mě naprosto uchvátilo, viděla jsem ho již po páté. Líbí se mi především výkon Olgy Kaštické a to jak herecký, tak pěvecký. Při jejím zpěvu mi běhá mráz po zádech" s úsměvem ohodnotila vystoupení jedna z divaček.

O den později patřil zámek příznivcům Honzy Hrubého a skupiny Kukulín. Návštěvníci měli možnost vychutnat si největší hity tohoto hudebního seskupení a zároveň se seznámit s nejnovějším repertoárem kapely a čerstvým CD Silmarillion.Příznivci kvalitní hudby jistě nepřišli zkrátka. Strhující melodie keltského rocku nenechaly nikoho z přítomných na pochybách, že se jedná o to nejlepší co je možné z tohoto žánru v České republice slyšet." kladně ohodnotil jejich vystoupení Viktor Šebesta Z divadelní hry "Edith a Marléne"

Honza Hruba hrál se skupinou Kukulín


Zatím divácky nejúspěšnějším představením bylo Otevřené manželství v podání Jany Krausové a Karla Rodena. „Jsem rád, že se lidé nenechali odradit proměnlivým počasím a v hojném počtu na nádvoří losinského zámku dorazili, protože herecký koncert, který jsme tu mohli vidět, stál opravdu zato,“ říká organizátor akce Jiří Horák.

Den po té nádvoří zámku rozezněli jazzové a svingové melodie v podání známé jazzové formace Old Time Jazz Band Velké Losiny. Koncert byl unikátní tím, že se po dvou letech sešlo původní obsazení.

Pořadatelé doufají v přízeň návštěvníků i počasí v následujícím víkendu, kdy by se ve Velkých Losinách měla objevit další exkluzivní herecká dvojice – Vilma Cibulková a Miroslav Etzler. Na programu je hra pražského divadla Viola Všechno jen do putyk a ženským! Představení začne v sobotu 17. července o půl deváté večer na nádvoří zámku ve Velkých Losinách. O den dříve na stejném místě a ve stejném čase vystoupí Sbor svatého Pluka,jedinečný gymnaziální soubor z Uherského Hradiště, jehož více než dvě desítky členů nezapomenutelným způsobem interpretují rockové písničky ze světoznámých muzikálů.

„Zpívat i hrát divadlo se ve Velkých Losinách bude o víkendu každopádně. V případě nepříznivého počasí se jen přesuneme ze zámku do sálu lázní,“dodává Horák.

Další články z kultury Z divadelní hry „Otevřené manželství“ Z divadelní hry „Otevřené manželství“

„Doufám, že to nezakřiknu, když řeknu, že s průběhem letošního Losinského kulturního léta jsme zatím jako pořadatelé spokojeni. Už podle předprodeje je zřejmé, že známá jména a kvalitní divadlo a hudba lidi lákají, jen letošní počasí s náhlými změnami je pro nás nepříjemné,“ říká Viktor Šebesta.

Vstupenky na jednotlivá představení mohou zájemci získat v šumperském informačním centru nebo v pokladně losinského zámku.V případě nepříznivého počasí se akce přesouvají do sálu lázní.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.