KULTURA

Losinské kulturní léto

14. července 2004, 16:08, kuk
Losinské kulturní léto První představení Losinského kulturního léta divadelní hra Edith a Marléne, přilákala na losinské zámecké nádvoří téměř tři stovky návštěvníků.
První představení Losinského kulturního léta divadelní hra Edith a Marléne, přilákala na losinské zámecké nádvoří téměř tři stovky návštěvníků.

"Maďarská autorka Éva Pataki vypráví příběh dvou slavných šansoniérek, které mají naprosto odlišný přístup k životu. Hlavních rolí se naprosto nezapomenutelným a okouzlujícím způsobem zhostily herečky Olga Kaštická (Edith Piaf) a Bohdana Pavlíková (Merléne Ditrich). Diváci oceňovali dlouhotrvajícím potleskem všechny písně, které tyto dvě herečky precizně interpretovaly. Vyjímkou nebyly ani výkřiky „ bravo Edith“. Závěrečný aplaus publika ukončil úchvatné představení, které uspokojilo i ty nejnáročnější diváky." řekl nám k představení Viktor Šebesta z organizačního týmu. "Přestavení mě naprosto uchvátilo, viděla jsem ho již po páté. Líbí se mi především výkon Olgy Kaštické a to jak herecký, tak pěvecký. Při jejím zpěvu mi běhá mráz po zádech" s úsměvem ohodnotila vystoupení jedna z divaček.

O den později patřil zámek příznivcům Honzy Hrubého a skupiny Kukulín. Návštěvníci měli možnost vychutnat si největší hity tohoto hudebního seskupení a zároveň se seznámit s nejnovějším repertoárem kapely a čerstvým CD Silmarillion.Příznivci kvalitní hudby jistě nepřišli zkrátka. Strhující melodie keltského rocku nenechaly nikoho z přítomných na pochybách, že se jedná o to nejlepší co je možné z tohoto žánru v České republice slyšet." kladně ohodnotil jejich vystoupení Viktor Šebesta Z divadelní hry "Edith a Marléne"

Honza Hruba hrál se skupinou Kukulín


Zatím divácky nejúspěšnějším představením bylo Otevřené manželství v podání Jany Krausové a Karla Rodena. „Jsem rád, že se lidé nenechali odradit proměnlivým počasím a v hojném počtu na nádvoří losinského zámku dorazili, protože herecký koncert, který jsme tu mohli vidět, stál opravdu zato,“ říká organizátor akce Jiří Horák.

Den po té nádvoří zámku rozezněli jazzové a svingové melodie v podání známé jazzové formace Old Time Jazz Band Velké Losiny. Koncert byl unikátní tím, že se po dvou letech sešlo původní obsazení.

Pořadatelé doufají v přízeň návštěvníků i počasí v následujícím víkendu, kdy by se ve Velkých Losinách měla objevit další exkluzivní herecká dvojice – Vilma Cibulková a Miroslav Etzler. Na programu je hra pražského divadla Viola Všechno jen do putyk a ženským! Představení začne v sobotu 17. července o půl deváté večer na nádvoří zámku ve Velkých Losinách. O den dříve na stejném místě a ve stejném čase vystoupí Sbor svatého Pluka,jedinečný gymnaziální soubor z Uherského Hradiště, jehož více než dvě desítky členů nezapomenutelným způsobem interpretují rockové písničky ze světoznámých muzikálů.

„Zpívat i hrát divadlo se ve Velkých Losinách bude o víkendu každopádně. V případě nepříznivého počasí se jen přesuneme ze zámku do sálu lázní,“dodává Horák.

Další články z kultury Z divadelní hry „Otevřené manželství“ Z divadelní hry „Otevřené manželství“

„Doufám, že to nezakřiknu, když řeknu, že s průběhem letošního Losinského kulturního léta jsme zatím jako pořadatelé spokojeni. Už podle předprodeje je zřejmé, že známá jména a kvalitní divadlo a hudba lidi lákají, jen letošní počasí s náhlými změnami je pro nás nepříjemné,“ říká Viktor Šebesta.

Vstupenky na jednotlivá představení mohou zájemci získat v šumperském informačním centru nebo v pokladně losinského zámku.V případě nepříznivého počasí se akce přesouvají do sálu lázní.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.