KULTURA

AHOY

21. července 2004, 12:29, Stanislava Marešová
V dnešním světě plném komerční hudby a show působí jako zjev z čistého nebe. Pánská vokálně taneční skupina, jak se sami označují, se skládá z pěti milých perspektivních mužů: Alda (30); Dáďa (36); Jůza (30); Hadži (34); Dejva (34).
V dnešním světě plném komerční hudby a show působí jako zjev z čistého nebe. Pánská vokálně taneční skupina, jak se sami označují, se skládá z pěti milých perspektivních mužů: Alda (30); Dáďa (36); Jůza (30); Hadži (34); Dejva (34).

Podle svých slov dlouho hledali název, který měl splňovat podmínku, aby se jednalo o jednoduché slovo, které je často využívané a všeobecně známé. Dopídili se k názvu AHOY, protože: je lepší název než AHOY? Ne! Dík tomuto slovu nás denně budou pozdravem propagovat milióny lidí: "Reklama v každém setkání", říkají svorně.

Na koncertu Radečků představili i svůj letní hit, se kterým vyrazili do éteru - Baobab. Píseň je doplněna tanečním číslem, které se může každý snadno naučit a tančit, kroky jsou totiž na internetové stránce a v přebalu singlu. Videoklip se natáčel 17.května 2004 ve Zlínském klubu 603. Režie se ujal zkušený klipový režisér David Beránek (Kabát: Dole v dole).

-Skupina Ahoy se objevila jako smršť, mnozí fanoušci, kteří přišli na koncert Radečků pak byli překvapeni, většina dokoce vyžadovala vaše vystoupení a o hudbu už ztratila zájem. Jaký to byl pocit, takové ovace?

Alda: Samozřejmě úžasný, nicméně my si najímáme k našemu vystoupení speciální roj fanynek, které se nenápadně infiltrují do publika a vyvolávají pak nadšené ovace.
Dáďa: Nicméně i tak z toho máme obrovskou radost!

-O vaší skupině se moc neví, takže by bylo nasnadě se zeptat, kdy vlastně vznikla a kdo byl strůjcem nápadu?

Alda: Skupina Ahoy vznikla letos na jaře. Myšlenka je však starší, mnohem starší. Navíc to není jen jeden nápad, je to spíš spojení více nápadů. Před dvěma lety mi Dejva popisoval nápad koncertů, které by byly zároveň divadelním představením. S Hadžim nám onehdy zase bylo líto, že mladí kluci můžou mít chlapecké skupiny, tak proč my bychom nemohli mít pánskou skupinu. A tak se skládalo jedno s druhým a letos naše nápady dostaly tuto formu.

-Nelze přehlédnout barvené nápadité kostýmy, které dotváří atmosféru celé show. Šijete a vymýšlíte si kostýmy sami, nebo na to máte lidi?

Alda: Na to jsou příliš hezké.
Dáďa: Jasně, že na to máme lidi. Ty nejlepší z nejlepších. Špičky ve svém oboru. Například zmíněné kostýmy má na svědomí uznávaný profesionál, scénograf a kostymér Jarda Milfajt. A z toho máme taky radost!

- I choreografie je dosti neobvyklá, kdo za ní stojí? Máte vlastního choreografa?

Alda: Ano je to Sylva Beláková, naše Beluška. Ta se s námi trápí dlouhé hodiny. Ona je velmi talentovaná, takže má choreografii hotovou velmi rychle, ale pak trvá velmi dlouho, než to naučí nás. Třeba já mám pořád problémy s těžkou dobu. Dáďa: Každý máme svoje problémy, ale postupně se nám je daří eliminovat. A z toho máme samozřejmě taky radost.

-Na dnešní hudební a taneční scéně působíte jako meteorit, zaplnili jste svým vystoupením mezeru, která tu byla. Nemáte ale pocit, že takováto nápadná show nebude brzo okoukaná? Jak často proto měníte vystoupení?

Alda: Je milé slyšet, že to tak působí. Jsem rád, že nevzniká potřeba nás zařazovat, škatulkovat, k někomu přirovnávat. Jinak nesouhlasím s tím, že co je nápadité, bude brzo okoukané. Myslím, že se spíš okouká, co je bez nápadu.
Dáďa: Ale my se necháme rádi okukovat, přestože jsme stydliví pánové. A čím víc lidí nás bude okukovat, tím větší budeme mít radost.

-Není o vás zatím moc slyšet. Jaké další vystoupení plánujete a kde? Jak domlouváte vystoupení, pouze jako předskokani kapel, nebo máte i ambice na vlastní hodinovou show?

Alda: Tak to jsou předčasné otázky. Prozatím jsme připravili krátké pásmo s letním hitem BAOBAB. To nám slouží jako prezentace toho, co zamýšlíme a kam míříme. Netajíme se cílem připravit vlastní delší program a vydat dlouhohrající desku, proto hledáme zkušeného vydavatele či producenta. Vstoupili jsme do jednání s masmédii, vydavateli a dalšími obchodními partnery. Až na základě těchto jednání zjistíme, zda je náš nápad opravdu životaschopný a jak pokračovat v práci dál.

-Proč jste nakonec vystoupili až po Radečcích? Avízováno bylo, že vystoupíte jako předkapela, jejíž úkol je obecenstvo nakopnout.

Alda: Čistě technické důvody. Za denního světla nemá naše vystoupení správný šmrnc.
Dáďa: A taky proto, abychom měli o dvě hodiny víc času na přípravu. Mohli jsme si naše vystoupení ještě několikrát na toaletě společně projet, vychytat drobné mušky a doučit texty. Radečci přece jen fungují o něco déle než my a tak to bez problémů rozjeli za nás a my jsme to zas na oplátku za ně uzavřeli. Čímž jim tímto za to děkujeme. A taktéž obecenstvu, které bylo naprosto skvělé a tak zpívat a tančit pro ně byla učiněná radost!


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 24.7.2004 17:35
Titulek: nazor
Autor: Meesha
185
170
Pěknej článek ;)
Reagovat
Datum: 30.8.2004 21:45
Titulek: :-)
Autor: tydytka
188
169
Už se vážně těším, až budu mít tu čest, shlédnout vaše představení...
P.s. Dáďo stále mě překvapuješ...a mile...
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.