KULTURA

Druhý den Losinského kulturního léta bude věnován hudbě.

30. června 2004, 10:33, kuk
Druhý den Losinského kulturního léta bude věnován hudbě. Jan Hrubý patří ke klasikům českého bigbítu a jeho jméno se nachází na řadě klíčových alb naší hudební scény sedmdesátých a osmdesátých let(namátkou první Mišíkova sólová alba, nejlepší Prokopovy desky, ale i Marsyas či Hany Hegerové). Často bývá nazýván, nutno podotknout, že k jeho nechuti, „Paganinim českého rocku“.
Jan Hrubý patří ke klasikům českého bigbítu a jeho jméno se nachází na řadě klíčových alb naší hudební scény sedmdesátých a osmdesátých let(namátkou první Mišíkova sólová alba, nejlepší Prokopovy desky, ale i Marsyas či Hany Hegerové). Často bývá nazýván, nutno podotknout, že k jeho nechuti, „Paganinim českého rocku“.

Ani v posledních letech na spolupráci s Mišíkem a Prokopem nezanevřel. Mišíkovi vypomohl na albu Nůž na hrdle a s Petrem Skoumalem se pokusili o Prokopův muzikantský comeback v rámci projektu Černý ovce. Od začátku devadesátých let je ale hlavním zájmem tohoto výjimečného instrumentalisty jeho vlastní kapela Kukulín, již se už zavedlo nazývat keltsky orientovanou. V poslední době vydává Hrubý každý rok nové album. To nejnovější se jmenuje podle čtenářsky asi nejnáročnější knihy J. R. R. Tolkiena Silmarillion. A nejen jmenuje. Honza Hrubý se na něm tolkienovskou tematikou výrazně inspiruje. Deska je tématicky zaměřena na hrdiny Tolkienova románu Silmarillion (Túrin, Beren a Lúthien, trpaslíci).

Kukulín si připravil pro koncertní sezónu 2004 nový program právě ke zmiňovanému CD , se kterým se představí návštěvníkům Losinského kulturního léta.

Program naleznete v zábavě


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru