KULTURA

Pohodový festival BEST POHODA FEST?

30. června 2004, 10:35, kuk
Pohodový festival BEST POHODA FEST? Druhou prázdninovou neděli vypukne v Leštině BEST POHODA FEST. Po prvním ročníku, který překvapil své organizátory nízkou návštěvností a druhém ročníku, který svou návštěvností zase překročil všechna jejich očekávání příchází ročník třetí, co se týká kapel jistě zajímavější, než ročníky předešlé.
Druhou prázdninovou neděli vypukne v Leštině BEST POHODA FEST. Po prvním ročníku, který překvapil své organizátory nízkou návštěvností a druhém ročníku, který svou návštěvností zase překročil všechna jejich očekávání příchází ročník třetí, co se týká kapel jistě zajímavější, než ročníky předešlé.

" V předchozích letech byl program festivalu založen na regionálních kapelách. Letos je tomu jinak. Kromě regionálních VKV, Feedback a Infected vystoupí kapela Secret-Life z Prahy, Blue Sofa z Brna, Barevnej den ze Šternberka, Funková Brigáda z Valmezu a v neposlední řadě Mňága a Žďorp. Žánrově to bude různorodé. Od klasického roku, dalo by se říct art rock až po velmi taneční funky.“ láká nás jeden z organizátorů

„Z dalších novinek můžu říct, že máme nové pódium (větší a lepší), bude projekce, fronty u piva nebudou díky velkému baru, který zapůjčil pivovar Litovel, deště se nebojíme, máme velké vojenské stany, pod které se vleze spousta lidí. Takže si myslím, že je se na co těšit.“

Hlavním tahounem koncertu bude bezesporu Mňága a Žďorp, kterou zajisté není potřeba podrobně představovat. Ne všem jsou však známé ostatní neregionální skupiny.

SECRET – LIFE skupina, která vznikla poměrně nedávno – v roce 2002. Jejich repertoár se setkává s velmi dobrou kritiku. Hrají po pražských klubech, vydali na svůj náklad dvě CD a jejich největším úspěchem je postup do semifinále Coca-cola Pop star.
Protože oni sami nestojí o jakékoliv škatulkování jejich hudby,udělejte si o tom obrázek sami.

BLUE SOFA je sedmičlenné funky těleso z Brna, disponující dechovou sekcí a bohatým, původním, anglicky zpívaným repertoárem. Při poslechu jejich produkce si možná vzpomenete na klasické, „dřevní“ funky, jaké žije v podání Jamese Browna či Maceo Parkera, obohacené o jazzové, bluesové a rockové odstíny. Hudební ochutnávka

BAREVNEJ DEN je mladá folk-rocková kapela ze Šternberka. Vznikli v roce 1996. Jejich hudební styl se blíží hudbě Colorfactory, Alanis Morisette či Tracy Chapman. V repertoáru mají vlastní anglicky zpívané písně.

FUNKOVÁ BRIGÁDA Funguje už přes 3 roky, máme za sebou řadu koncertů. Brigáda je seskládá z typických prvků - klávesy, kytara, basa, bicí, zpěv, + navíc dechová selce.

VKV jsou šestičlenná kapela, která na festivalu nejen hraje, ale má i své zásluhy na jeho organizaci. V okolí už toho pojezdily hodně a patří ke stálici na okolní scéně. Letos v dubnu si dokonce zahráli i na festivalu Jazz Pramet Šumperk, kde dělali předkapelu Ilustratosféře.
Program naleznete v zábavě

Soutěžíme o vstupenky


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.