KULTURA

Q VOX – host cyklu koncertů KLASIKA VIVA

9. června 2004, 11:07, téma KLASIKA VIVA, -red-
Q VOX – host cyklu koncertů KLASIKA VIVA Za zvláštním názvem Q vox se skrývá mužské vokální kvarteto. Soubor bude před létem posledním hostem na koncertě Klasika Viva. Koncert v úterý 15.června se uskuteční v prostorách výstavní síně Vlastivědného muzea od 19 hodin.

  Za zvláštním názvem Q vox se skrývá mužské vokální kvarteto. Soubor bude před létem posledním hostem na koncertě Klasika Viva. Koncert v úterý 15.června se uskuteční v prostorách výstavní síně Vlastivědného muzea od 19 hodin.

Soubor byl založen v roce 1997, jeho členové jsou absolventy JAMU v Brně a AMU v Praze. Jejich působení v umělecké oblasti je velmi široké (dirigentská činnost, sólová koncertní činnost, účinkování v operních představeních, hudební aranžmá, pedagogická práce aj.). Těleso je jediným profesionálním souborem v tomto složení v České republice a díky své repertoárové šíři i pódiové atraktivitě naplňuje představu moderního souboru 21. století a přivádí do koncertních síní nejen tradiční posluchače klasické hudby, ale i širší spektrum publika včetně mladé generace.

Repertoár zahrnuje skladby renesanční, barokní, klasicistní, romantické, hudbu 20. století, tvorbu soudobých autorů, umělecké zpracování lidových písní evropských národů, černošské spirituály a také úpravy písní ze zlatého fondu pop-music.

Q VOX pravidelně koncertuje v celé České republice na samostatných koncertech i v rámci hudebních festivalů, v zahraničí v poslední době vystoupil v Německu, Francii a Polsku.

V roce 2001 vydal Q VOX druhý kompaktní disk u firmy ARCO DIVA s díly L. Janáčka, A. Dvořáka, německých romantiků a dalších autorů s názvem Ach, vojna, vojna!

Na jaře letošního roku připravuje další nahrávku, dramaturgicky ojedinělý projekt, který má za cíl obohatit stávající pohledy na skladatele L. Janáčka a přispět jak k oslavám 150. výročí narození tohoto autora, tak k propagaci jeho vokálního díla v rámci celé Evropy a vzhledem k navázaným kontaktům i v USA a Japonsku.

Soubor spolupracuje s mnoha významnými osobnostmi hudebního života (L. Mátlem, P. Fialou, M. Štědroněm, A. Piňosem a dalšími). Vystupuje ve složení Petr Julíček – tenor, Tomáš Badura – tenorbaryton, Tomáš Krejčí – baryton, Aleš procházka – bas.

Pro svůj koncert v Šumperku si soubor připravil díla des Prese, Dvořáka, Křížkovského, Janáčka, Halmy, Kaňáka, spirituály, gospely, české písně 30. let, ale také skladby skupin Beatles a ABBA.Pro příznivce klasických koncertů jsme připravili do prodeje také předplatné na koncerty 2.pololetí. Na podzim bude Šumperk obohacen o krásný prostor k veřejnému provozování hudby, a to o klášterní kostel. Také sem pozveme vás, naše příznivce. Jedinečným koncertem bude vánoční provedení Rybovy České mše vánoční ve velkém sále Domu kultury.

NA KONCERT ZVLÁŠTNÍM AUTOBUSEM

Agentura J+D vypraví na koncert autobus ze Zábřeha, který bude zastavovat na trase do Šumperka v Postřelmově a v Bludově. V Zábřehu bude autobus přistaven v 17.45 hodin na parkovišti za kulturním domem a odjíždět bude v 17.55 hodin. V Postřelmově bude zastavovat u Obecního úřadu v 18.02 hodin a v Bludově na zastávce U zámku v 18.10 hodin. Zájemci ze Zábřeha, Postřelmova a Bludova si mohou vstupenky zakoupit na svých obvyklých místech, autobusová doprava bude pro návštěvníky koncertu, kteří se prokáží platnou vstupenkou, zdarma. Autobus bude po koncertě odjíždět zpět do Zábřeha ve 21 hodin a zastavovat na stejných zastávkách.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

 VYHODNOCENÍ

V minulé soutěži se o volný vstup na zábřežský Akustikfest správnou odpovědí nikdo nepřihlásil, nemá tedy žádného výherce.