SPORT

Závod EURO CUP 2004

12. května 2004, 11:10, Rejdakce
Závod EURO CUP 2004 Minulou sobotu probíhaly na 4. základní škole závody ve sportovní gymnastice. Do Šumperka se sjelo 12 klubů sportovní gymnastiky ze čtyř států Evropy.
   Minulou sobotu probíhaly na 4. základní škole závody ve sportovní gymnastice. Do Šumperka se sjelo 12 klubů sportovní gymnastiky ze čtyř států Evropy.

Přijely gymnastky ze slovenského Popradu, polských Katovic, z maďarské Budapešti a z anglického přímořského města Brightonu. „Na účasti anglických závodnic se zasloužila především Iva Kluková, bývalá závodnice TJ Šumperk, která přesvědčila anglickou manažerku, aby se na cestu do České republiky vydaly“ pochválila svou bývalou svěřenkyni trenérka Jana Pražáková. Za ČR startovala děvčata z Vítkovic, Kopřivnice, Náchodu, Rožnova pod Radhoštěm, Olomouce, Poruby, Kolína a TJ Šumperk.

Kategorie žákyň s nižší obtížností byla silně obsazena všemi kluby. V celkovém součtu čtyř nářadí zvítězila Kateřina šimonová z Náchodu před Adrianou Drozdovou z Vítkovic a Barborou Kantorovou z Popradu. Nejlepší domácí závodnicí byla Karolína Trusová (13), Iva Turková(17) a Terezie Švédová (18). Nejmladší Kateřina Kubíčková, Veronika Rounová a Andrea Posilová sbíraly zkušenosti z velkého mezinárodního závodu.

Ve finále na jednotlivých nářadích posbírala tři medaile vítězka závodu Kateřina Šimonová (přeskok, kladina, akrobacie). Na bradlech zvítězila Adriana Drozdová z Vítkovic. Nejlepší anglická závodnice Lily Sheehan získala bronz na přeskoku.

V kategorii závodnic s vyšší obtížností soupeřily pouze zahraniční s domácími TJ Šumperk. „Našim děvčatům se dařilo, závodila velice dobře“ zhodnotila výkony šumperských gymnastek jejich trenérka Jana Pražáková. V celkovém pořadí se na prvním místě umístila Anna Dejas z Katowic, na druhém místě Adéla Pukyšová a na třetím místě Kateřina Skopalová z TJ Šumperk. Dařilo se i ve finále. Přeskok byl záležitostí Katowických závodnic. Na bradlech a kladině zvítězila Adéla Pukyšová , naprostných získala stříbro. Prostná vyhrála Kateřina Skopalová a z bradel si odnesla bronz. Celkově osmá skončila Lucie Surá a Jana Trusová, která se nešťastně zranila v Praze, absolvovala jen bradla a kladinu, kde skončila šestá.

„Závod proběhl ve velice přátelském ovzduší, při společné zábavě po skončení závodu se český jazyk překládal do pěti světových jazyků. Všichni se domluvili a děti si dokonale procvičili angličtinu. Pro anglické závodnice se nezapomenutelným zážitkem stala návštěva přečerpávací elektrárny na Dlouhých Stráních. Všichni byli překvapeni, co všechno vytvořili čeští odborníci. Naše závodnice jsou zase na oplátku pozvány na 10 dní do Anglie. Všichni se moc těšíme.“ zhodnotila atmosféru na závodech Jana Pražáková a dodává poděkování i sponzorům, bez kterých by nebylo možno zajistit ubytování a stravování závodnic. Pomohli např. Obchodní korzo, Město Šumperk či ZŠ Loučná nad Desnou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru