SPORT

Závod EURO CUP 2004

12. května 2004, 11:10, Rejdakce
Závod EURO CUP 2004 Minulou sobotu probíhaly na 4. základní škole závody ve sportovní gymnastice. Do Šumperka se sjelo 12 klubů sportovní gymnastiky ze čtyř států Evropy.
   Minulou sobotu probíhaly na 4. základní škole závody ve sportovní gymnastice. Do Šumperka se sjelo 12 klubů sportovní gymnastiky ze čtyř států Evropy.

Přijely gymnastky ze slovenského Popradu, polských Katovic, z maďarské Budapešti a z anglického přímořského města Brightonu. „Na účasti anglických závodnic se zasloužila především Iva Kluková, bývalá závodnice TJ Šumperk, která přesvědčila anglickou manažerku, aby se na cestu do České republiky vydaly“ pochválila svou bývalou svěřenkyni trenérka Jana Pražáková. Za ČR startovala děvčata z Vítkovic, Kopřivnice, Náchodu, Rožnova pod Radhoštěm, Olomouce, Poruby, Kolína a TJ Šumperk.

Kategorie žákyň s nižší obtížností byla silně obsazena všemi kluby. V celkovém součtu čtyř nářadí zvítězila Kateřina šimonová z Náchodu před Adrianou Drozdovou z Vítkovic a Barborou Kantorovou z Popradu. Nejlepší domácí závodnicí byla Karolína Trusová (13), Iva Turková(17) a Terezie Švédová (18). Nejmladší Kateřina Kubíčková, Veronika Rounová a Andrea Posilová sbíraly zkušenosti z velkého mezinárodního závodu.

Ve finále na jednotlivých nářadích posbírala tři medaile vítězka závodu Kateřina Šimonová (přeskok, kladina, akrobacie). Na bradlech zvítězila Adriana Drozdová z Vítkovic. Nejlepší anglická závodnice Lily Sheehan získala bronz na přeskoku.

V kategorii závodnic s vyšší obtížností soupeřily pouze zahraniční s domácími TJ Šumperk. „Našim děvčatům se dařilo, závodila velice dobře“ zhodnotila výkony šumperských gymnastek jejich trenérka Jana Pražáková. V celkovém pořadí se na prvním místě umístila Anna Dejas z Katowic, na druhém místě Adéla Pukyšová a na třetím místě Kateřina Skopalová z TJ Šumperk. Dařilo se i ve finále. Přeskok byl záležitostí Katowických závodnic. Na bradlech a kladině zvítězila Adéla Pukyšová , naprostných získala stříbro. Prostná vyhrála Kateřina Skopalová a z bradel si odnesla bronz. Celkově osmá skončila Lucie Surá a Jana Trusová, která se nešťastně zranila v Praze, absolvovala jen bradla a kladinu, kde skončila šestá.

„Závod proběhl ve velice přátelském ovzduší, při společné zábavě po skončení závodu se český jazyk překládal do pěti světových jazyků. Všichni se domluvili a děti si dokonale procvičili angličtinu. Pro anglické závodnice se nezapomenutelným zážitkem stala návštěva přečerpávací elektrárny na Dlouhých Stráních. Všichni byli překvapeni, co všechno vytvořili čeští odborníci. Naše závodnice jsou zase na oplátku pozvány na 10 dní do Anglie. Všichni se moc těšíme.“ zhodnotila atmosféru na závodech Jana Pražáková a dodává poděkování i sponzorům, bez kterých by nebylo možno zajistit ubytování a stravování závodnic. Pomohli např. Obchodní korzo, Město Šumperk či ZŠ Loučná nad Desnou.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).