KULTURA

1. Máj bude větší

28. dubna 2004, 10:53, Rejdakce
1. Máj bude větší Loni poprvé se vrátili lidé na prvního máje do ulic a nebylo jich málo. Šumperskou Hlavní třídou prošlo na deset tisíc návštěvníků, kteří se sjeli ze širokého okolí. Nejvzdálenější návštěvníci dobyli až z Olomouce a Vidnavy. Ať už je přilákali koně pod kapotami aut nebo doprovodný program, všichni si přišli na své.
  1. Máj bude větší Loni poprvé se vrátili lidé na prvního máje do ulic a nebylo jich málo. Šumperskou Hlavní třídou prošlo na deset tisíc návštěvníků, kteří se sjeli ze širokého okolí. Nejvzdálenější návštěvníci dobyli až z Olomouce a Vidnavy. Ať už je přilákali koně pod kapotami aut nebo doprovodný program, všichni si přišli na své.

"Ať jste fanda do aut, ať ráda posloucháte muziku, nebo jen ráda vyrazíte s dětmi do ulic, i letos určitě něco najdete. Nejen vášnivé řidičky si přijdou na své. Letos se vedení 3. šumperského autosalonu a Májových oslav rozhodlo připravit program i pro ženy. V parku U sovy a "na točáku" profesionálové poradí, jak se správně nalíčit, jakou kosmetiku používat a tak dále." Poodhalila kousek programu letošního 1. Máje Lenka Hrubá z organizačního týmu.

Program letošních oslav bude výrazně rozšířený. Proto zabere i náměstí Republiky. "Vzhledem k vynikající spolupráci s městem Šumperkem, kde se naše aktivita setkala se širokou podporou, jsme také navázali spolupráci s bezpečnostními složkami města, které přispějí do programu a předvedou svou činnost. S nimi se na bývalém >gotvalďáku< bude střídat desetinásobný šampión ČR a 3. jezdec ME v trialu pan Miroslav Lisý a exhibice dvoumístné helikoptéry, " komentuje akci vedoucí producent Aleš Navrátil.

Na náměstí Republiky bude také výstava autotuningů, která bude pokračovat kolem pošty expozicí amerických limuzín. Poté už plynule naváží jednotliví vystavovatelé. Jako obvykle bude na točáku postavené moderátorské stanoviště, kde program připraví taneční skupiny a mažoretky. Hlavní partner do tohoto prostoru umístí simulátor nárazu na kterém zjistíte, jaké to je narazit v třicetikilometrové rychlosti. Pod obchodním domem čeká tradiční program pro děti: kouzelníci a soutěže, který připravil pro nejmenší náš pravidelný spolupořadatel Jednota Zábřeh.

Všichni návštěvníci autosalonu se mohou zapojit do ankety a hlasovat o nejlepšího vystavovatele. Současně s hlasováním se každý návštěvník zapojí do soutěže o ceny od hlavního partnera pojišťovny Generali. V parku U sovy, kde rozbijí svůj hlavní stan pořadatelé, bude umístěna urna a každý účastník získá za vyplněný kupón dárek. V rámci festivalu ke vstupu do Evropské unie "Vítej EVROPO" budou v 17:00 vylosovány hlavní ceny. U sovy budou celý den vystupovat šermíři, taneční soubory a mažoretky.

Na náměstí před Grandem pro velký úspěch znova potěší bungee trampolína, lunapark a výstava veteránů. Náměstí Svobody bude po celý den patřit festivalu ke vstupu do Evropské unie "Vítej Evropo". "No a jako bonbónek celé akce máme připravený horkovzdušný balón, ovšem ten nejvíc je závislý na počasí. Takže nezbývá, než si přát, aby počasí 1. května ukázalo svou příjemnější tvář," uzavírá ředitel akce Daniel Čada z pořadatelské agentury RIO Čada.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.