KULTURA

CEMBALISTKA I FLÉTNISTKA MAJÍ VZTAH K ŠUMPERKU

14. dubna 2004, 11:49, kuk
CEMBALISTKA I FLÉTNISTKA MAJÍ VZTAH K ŠUMPERKU
Cyklus Klasika Viva nabídne svým příznivcům při dalším koncertě zajímavé umělce, kteří mají dokonce něco společného se Šumperkem.

Cyklus Klasika Viva nabídne svým příznivcům při dalším koncertě zajímavé umělce, kteří mají dokonce něco společného se Šumperkem.V úterý 20.dubna 2004 se v obřadní síni MěÚ v Šumperku (na radnice) představí na společném koncertě dvě vynikající umělkyně. Cembalistka Monika Knoblochová, jedna z nejžádanějších českých umělkyň tohoto nástroje, již v minulých ročnících potěšila oko i ucho návštěvníků klasických koncertů v Šumperku. Představila se v prvním ročníku cyklu „Hudba na radnici“ a také v následujícím ročníku cyklu „Šumperská klasika“. Laureátka mezinárodní soutěže Pražské jaro, držitelka ocenění Davidoff Prix 2003, Prix Societatis Martinů 2003 a mnoha dalších ocenění se představí jako hráčka komorní. Spolu s ní se představí šumperskému publiku rodačka ze Šumperka, vynikající flétnistka Lenka Kozderková – Šimková. Lenka je absolventkou Státní konzervatoře v Ostravě, Janáčkovy Akademie Múzických Umění v Brně a École Normale de Musique Alfred Cortot v Paříži. V letech 1990-93 se aktivně zúčastnila mezinárodních interpretačních kursů v Německu /u Eugenie Zuckermann/, v Itálii/ u Severina Gazzelloniho/ a ve Francii /u Christiana Lardého/. Stipendijní pobyt na Evropské Mozartově Akademii v Praze v roce 1993 jí umožnil studium komorní hudby u Sandora Vegha, Maurice Bourgua a Zuzany Růžičkové. V letech 1995-97 vedla kurzy flétnové hry na Státní konzervatoři v Tunisu. Od roku 1995 působí v hudebně scénickém duu Goelan /flétna, el.housle/,jehož tvorba se pohybuje na hranici klasické hudby, jazzu a rocku. Duo Goelan reprezentovalo Českou republiku na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru. Lenka Kozderková – Šimková natočila několik CD pro různé nahrávací společnosti. Pro svůj společný koncert si obě umělkyně připravily velice zajímavý program z děl starých barokních mistrů Bacha, Telemanna, Couperina a dalších. Koncert v úterý 20.dubna v obřadní síni MěÚ v Šumperku začíná v 19 h. Příznivci klasiky se také již nyní mohou těšit na jedinečný koncert 7.května ve velkém sále Domu kultury. Tento mimořádný koncert pořádaný ke 100.výročí úmrtí Antonína Dvořáka bude ve znamení skladeb tohoto našeho českého velikána. Pozvání přijala Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, která pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla doprovodí našeho vynikajícího mladého sólistu. Je jím v zahraničí velice uznávaný houslista Václav Dvořák, který přednese houslový koncert a moll, padesáté třetí dílo Antonína Dvořáka.

  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.