KULTURA

CEMBALISTKA I FLÉTNISTKA MAJÍ VZTAH K ŠUMPERKU

14. dubna 2004, 11:49, kuk
CEMBALISTKA I FLÉTNISTKA MAJÍ VZTAH K ŠUMPERKU
Cyklus Klasika Viva nabídne svým příznivcům při dalším koncertě zajímavé umělce, kteří mají dokonce něco společného se Šumperkem.

Cyklus Klasika Viva nabídne svým příznivcům při dalším koncertě zajímavé umělce, kteří mají dokonce něco společného se Šumperkem.V úterý 20.dubna 2004 se v obřadní síni MěÚ v Šumperku (na radnice) představí na společném koncertě dvě vynikající umělkyně. Cembalistka Monika Knoblochová, jedna z nejžádanějších českých umělkyň tohoto nástroje, již v minulých ročnících potěšila oko i ucho návštěvníků klasických koncertů v Šumperku. Představila se v prvním ročníku cyklu „Hudba na radnici“ a také v následujícím ročníku cyklu „Šumperská klasika“. Laureátka mezinárodní soutěže Pražské jaro, držitelka ocenění Davidoff Prix 2003, Prix Societatis Martinů 2003 a mnoha dalších ocenění se představí jako hráčka komorní. Spolu s ní se představí šumperskému publiku rodačka ze Šumperka, vynikající flétnistka Lenka Kozderková – Šimková. Lenka je absolventkou Státní konzervatoře v Ostravě, Janáčkovy Akademie Múzických Umění v Brně a École Normale de Musique Alfred Cortot v Paříži. V letech 1990-93 se aktivně zúčastnila mezinárodních interpretačních kursů v Německu /u Eugenie Zuckermann/, v Itálii/ u Severina Gazzelloniho/ a ve Francii /u Christiana Lardého/. Stipendijní pobyt na Evropské Mozartově Akademii v Praze v roce 1993 jí umožnil studium komorní hudby u Sandora Vegha, Maurice Bourgua a Zuzany Růžičkové. V letech 1995-97 vedla kurzy flétnové hry na Státní konzervatoři v Tunisu. Od roku 1995 působí v hudebně scénickém duu Goelan /flétna, el.housle/,jehož tvorba se pohybuje na hranici klasické hudby, jazzu a rocku. Duo Goelan reprezentovalo Českou republiku na Světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru. Lenka Kozderková – Šimková natočila několik CD pro různé nahrávací společnosti. Pro svůj společný koncert si obě umělkyně připravily velice zajímavý program z děl starých barokních mistrů Bacha, Telemanna, Couperina a dalších. Koncert v úterý 20.dubna v obřadní síni MěÚ v Šumperku začíná v 19 h. Příznivci klasiky se také již nyní mohou těšit na jedinečný koncert 7.května ve velkém sále Domu kultury. Tento mimořádný koncert pořádaný ke 100.výročí úmrtí Antonína Dvořáka bude ve znamení skladeb tohoto našeho českého velikána. Pozvání přijala Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, která pod taktovkou dirigenta Marka Štryncla doprovodí našeho vynikajícího mladého sólistu. Je jím v zahraničí velice uznávaný houslista Václav Dvořák, který přednese houslový koncert a moll, padesáté třetí dílo Antonína Dvořáka.

  


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert amerického krále melodického rocku NEILA ZAZY, který vystoupí v úterý 29. ledna v Domě kultury Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Na jaký nástroj doprovázel Neil Zaza řadu legend, jako je Joe Satriani, Dweezil Zappa nebo Steve Vai?

A) na kytaru
B) na piano
C) na akordeon

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na projekci legendárního záznamu koncertu kapely The Doors z roku 1968, kterou uvede šumperské kino Oko ve čtvrtek 17. ledna, vyhráli Zbyněk Šafařík z Olšan, Jarmila Šmeráková ze Šumperka a Karel Trojek ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO Šumperk.