KULTURA

Báro styď se!

9. dubna 2004, 13:50, kuk
Báro styď se!


Herečku Báru Hrzánovou žaluje šumperská okresní organizace KSČ-ČSSP.

Herečku Báru Hrzánovou žaluje šumperská okresní organizace KSČ-ČSSP. Trestní oznámení na ni podali poté, co při přebírání ceny Thálie v přímém přenostu české televize pronesla výrok“Rusáci a komunisté jsou svině“. „Naše strana se cítí tímto výrokem dotčena a myslíme si, že je to urážka i pro celý ruský národ“ řekl mluvčí komunistů.

Bára Hrzánová dostala tuto cenu za hlavní roli ve hře "Hrdý budžes", vněmž skvěle táhne celé představení. Vy, kteří jste tuto hru prozatím neviděli, máte jedinečnou příležitost v sobotu na ČT 2 ve 20,00 hod.   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.4.2004 14:44
Titulek: Řekla jenom svůj názor
Autor: Jája
117
165
To už se nesmí? Já mám stejný. Budou mě taky žalovat?
Reagovat
Datum: 11.4.2004 20:16
Titulek: Jste svině Zlámale!
Autor: Roman
58
A vždycky jste byli.
Reagovat
Datum: 13.4.2004 16:37
Titulek: s. Zlámal
Autor: Alfonzie
154
Soudruhu Zlámale, zapomněli jste podat trestní oznámení i na autora hry a spoustu dalších, kteří se podíleli na přípravě...
Odstěhujte se do Ruska, tam vám bude líp, a nám tady bez vás taky!
Reagovat
Datum: 13.4.2004 18:12
Titulek: Trošku to přehnala
Autor: Pája
122
Komunisty taky nesnáším a myslím si přibližně to stejné, ale říct o všech Rusácích toto... To je trošku moc. Určitě se i v Rusku najdou solidní lidi.
Reagovat
Datum: 14.4.2004 15:47
Titulek: bára hrzánová
Autor: renča
81
Věta byla vytržena z kontextu. Patřila do divadelní hry, takže to byla citace.
Reagovat
Datum: 19.4.2004 08:26
Titulek: Už je to tady
Autor: Komenský
113
Vážená strano žalující!

Jak víte, jestli paní Hrzánová řekla "Rusáci" nebo "rusáci"? Podívejte se do Pravidel českého pravopisu. Zjistíte, že podobně je tu zacházeno s heslem "Žid" ve smyslu příslušníka židovského etnika a "žid" jako označnení lakomce nebo lichváře. Nebo budeme popotahovat za dramatickou tvorbu post mortem i Shakespeara kvůli jeho Kupci benátskému?

Myslím, že Vás ani tak nebolí ta urážka Ruska. Takže co kdybychom je, soudruzi, zase překádrovali a uklidili na Mírov, Bory atp.?
Reagovat

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na manželskou komedii MAGICKÁ HODINA s Vilmou Cibulkovou v hlavní roli. Pořad uvede Dům kultury Šumperk v úterý 25. září. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Kdo režíroval inscenaci Magická hodina?

A) Petr Zelenka
B) Vilma Cibulková
C) Aleš Cibulka

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na galakoncert operní divy EVY URBANOVÉ, která zazpívá v doprovodu Moravského klavírního tria ve velkém sále zábřežského kulturáku v neděli 23. září, vyhráli Jiří Pospíšil z Hostic, Eva Chovancová z Rapotína a Petr Nevěřil ze Zábřeha.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kulturního domu v Zábřeze.