KULTURA

Báro styď se!

9. dubna 2004, 13:50, kuk
Báro styď se!


Herečku Báru Hrzánovou žaluje šumperská okresní organizace KSČ-ČSSP.

Herečku Báru Hrzánovou žaluje šumperská okresní organizace KSČ-ČSSP. Trestní oznámení na ni podali poté, co při přebírání ceny Thálie v přímém přenostu české televize pronesla výrok“Rusáci a komunisté jsou svině“. „Naše strana se cítí tímto výrokem dotčena a myslíme si, že je to urážka i pro celý ruský národ“ řekl mluvčí komunistů.

Bára Hrzánová dostala tuto cenu za hlavní roli ve hře "Hrdý budžes", vněmž skvěle táhne celé představení. Vy, kteří jste tuto hru prozatím neviděli, máte jedinečnou příležitost v sobotu na ČT 2 ve 20,00 hod.   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.4.2004 14:44
Titulek: Řekla jenom svůj názor
Autor: Jája
114
124
To už se nesmí? Já mám stejný. Budou mě taky žalovat?
Reagovat
Datum: 11.4.2004 20:16
Titulek: Jste svině Zlámale!
Autor: Roman
41
A vždycky jste byli.
Reagovat
Datum: 13.4.2004 16:37
Titulek: s. Zlámal
Autor: Alfonzie
123
Soudruhu Zlámale, zapomněli jste podat trestní oznámení i na autora hry a spoustu dalších, kteří se podíleli na přípravě...
Odstěhujte se do Ruska, tam vám bude líp, a nám tady bez vás taky!
Reagovat
Datum: 13.4.2004 18:12
Titulek: Trošku to přehnala
Autor: Pája
98
Komunisty taky nesnáším a myslím si přibližně to stejné, ale říct o všech Rusácích toto... To je trošku moc. Určitě se i v Rusku najdou solidní lidi.
Reagovat
Datum: 14.4.2004 15:47
Titulek: bára hrzánová
Autor: renča
54
Věta byla vytržena z kontextu. Patřila do divadelní hry, takže to byla citace.
Reagovat
Datum: 19.4.2004 08:26
Titulek: Už je to tady
Autor: Komenský
82
Vážená strano žalující!

Jak víte, jestli paní Hrzánová řekla "Rusáci" nebo "rusáci"? Podívejte se do Pravidel českého pravopisu. Zjistíte, že podobně je tu zacházeno s heslem "Žid" ve smyslu příslušníka židovského etnika a "žid" jako označnení lakomce nebo lichváře. Nebo budeme popotahovat za dramatickou tvorbu post mortem i Shakespeara kvůli jeho Kupci benátskému?

Myslím, že Vás ani tak nebolí ta urážka Ruska. Takže co kdybychom je, soudruzi, zase překádrovali a uklidili na Mírov, Bory atp.?
Reagovat

 

ZA KULTUROU ZADARMO


Hrajte s TÝDNEM o 4 krát 2 vstupenky na pořad scénického čtení LiStOVáNí s herci Alanem Novotným a Jiřím Resslerem, který se uskuteční ve středu 28. března v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtyř čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární herec je propagátorem a hlavní tváří cyklu scénického čtení LiStOVáNí?

A) Lukáš Hejlík
B) Ondřej Sokol
C) Pavel Liška

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na diashow „Ukradená země“ JIŘÍHO KOLBABY, která se uskuteční v úterý 20. března v zábřežském kulturáku, vyhráli Tomáš Tesař ze Šumperka, Marie Maráková ze Šumperka, Helena Unzeitigová ze Zábřeha, Petr Doleček z Bludova a Zdenka Klimešová z Hrabenova.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).