KULTURA

Báro styď se!

9. dubna 2004, 13:50, kuk
Báro styď se!


Herečku Báru Hrzánovou žaluje šumperská okresní organizace KSČ-ČSSP.

Herečku Báru Hrzánovou žaluje šumperská okresní organizace KSČ-ČSSP. Trestní oznámení na ni podali poté, co při přebírání ceny Thálie v přímém přenostu české televize pronesla výrok“Rusáci a komunisté jsou svině“. „Naše strana se cítí tímto výrokem dotčena a myslíme si, že je to urážka i pro celý ruský národ“ řekl mluvčí komunistů.

Bára Hrzánová dostala tuto cenu za hlavní roli ve hře "Hrdý budžes", vněmž skvěle táhne celé představení. Vy, kteří jste tuto hru prozatím neviděli, máte jedinečnou příležitost v sobotu na ČT 2 ve 20,00 hod.   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Redakce Rej.cz není odpovědná za obsah diskuze. Každý přispěvatel nese právní odpovědnost za své zveřejněné názory.

Datum: 9.4.2004 14:44
Titulek: Řekla jenom svůj názor
Autor: Jája
114
149
To už se nesmí? Já mám stejný. Budou mě taky žalovat?
Reagovat
Datum: 11.4.2004 20:16
Titulek: Jste svině Zlámale!
Autor: Roman
53
A vždycky jste byli.
Reagovat
Datum: 13.4.2004 16:37
Titulek: s. Zlámal
Autor: Alfonzie
146
Soudruhu Zlámale, zapomněli jste podat trestní oznámení i na autora hry a spoustu dalších, kteří se podíleli na přípravě...
Odstěhujte se do Ruska, tam vám bude líp, a nám tady bez vás taky!
Reagovat
Datum: 13.4.2004 18:12
Titulek: Trošku to přehnala
Autor: Pája
121
Komunisty taky nesnáším a myslím si přibližně to stejné, ale říct o všech Rusácích toto... To je trošku moc. Určitě se i v Rusku najdou solidní lidi.
Reagovat
Datum: 14.4.2004 15:47
Titulek: bára hrzánová
Autor: renča
72
Věta byla vytržena z kontextu. Patřila do divadelní hry, takže to byla citace.
Reagovat
Datum: 19.4.2004 08:26
Titulek: Už je to tady
Autor: Komenský
101
Vážená strano žalující!

Jak víte, jestli paní Hrzánová řekla "Rusáci" nebo "rusáci"? Podívejte se do Pravidel českého pravopisu. Zjistíte, že podobně je tu zacházeno s heslem "Žid" ve smyslu příslušníka židovského etnika a "žid" jako označnení lakomce nebo lichváře. Nebo budeme popotahovat za dramatickou tvorbu post mortem i Shakespeara kvůli jeho Kupci benátskému?

Myslím, že Vás ani tak nebolí ta urážka Ruska. Takže co kdybychom je, soudruzi, zase překádrovali a uklidili na Mírov, Bory atp.?
Reagovat

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na akční thriller SICARIO 2: SOLDANO, který šumperské kino OKO promítá ve dnech 28. a 29. června. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

O čem vypráví příběh filmové série Sicario?

A) o drogových kartelech
B) o krvelačných zombies
C) o motocyklových závodnících

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert skupiny ZRNÍ, která zahraje na hradním nádvoří v Zábřeze ve čtvrtek 28. června, vyhráli Šárka Lakomá ze Šumperka, Alžběta Vévodová z Chromče, Michal Pěnička ze Šumperka, Miluška Vobořilová ze Šumperka a Tomáš Dobranský ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).