KULTURA

Víte co dělají knížky v noci?

5. dubna 2004, 12:08, kuk
Víte co dělají knížky v noci?
Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?


Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?Odpověď na tyto otázky už určitě znají děti, které se v pátek 2. dubna účastnili akce šumperské městské knihovny Noc s Andersenem. Tato společná akce Klubu dětských knihoven a BMI Praha již počtvrté uzavírá kampaň Březen - měsíc Internetu a zároveň připomíná svátek dětské knihy. Ten je slaven v mnoha zemích světa na památku narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Cílem akce je dát dětem vzor a ukázat jim, že číst je velké dobrodružství. Je to jedna z akcí, kterou české knihovny bojují o dětské čtenáře. „Narozeniny pana Andersena byly hezké, plné pohádek i dobrodružství. Tentokrát jsme se z knihovny vydali na cestu nočním pohádkovým Šumperkem. Potkali jsme pohádkové bytosti a také spoustu kamarádů z Městského domu dětí, kteří spí zase ve svém Domečku. Došli jsme až na radniční věž a všem se to moc líbilo. Můžete se zeptat dětí, polovina jich ještě nespí, momentálně zpívají s kytarou a tvrdí, že vůbec nejsou unavené. Ani moc neměly čas na počítače, to ale hravě jindy doženou.“ sdělila nám ještě během noci Zdeňka Daňková.

Další fotografie z Noci s Andersenem   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

Soutěžní otázka:

Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

A) bratři
B) otec a syn
C) bratranci

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.