KULTURA

Víte co dělají knížky v noci?

5. dubna 2004, 12:08, kuk
Víte co dělají knížky v noci?
Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?


Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?Odpověď na tyto otázky už určitě znají děti, které se v pátek 2. dubna účastnili akce šumperské městské knihovny Noc s Andersenem. Tato společná akce Klubu dětských knihoven a BMI Praha již počtvrté uzavírá kampaň Březen - měsíc Internetu a zároveň připomíná svátek dětské knihy. Ten je slaven v mnoha zemích světa na památku narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Cílem akce je dát dětem vzor a ukázat jim, že číst je velké dobrodružství. Je to jedna z akcí, kterou české knihovny bojují o dětské čtenáře. „Narozeniny pana Andersena byly hezké, plné pohádek i dobrodružství. Tentokrát jsme se z knihovny vydali na cestu nočním pohádkovým Šumperkem. Potkali jsme pohádkové bytosti a také spoustu kamarádů z Městského domu dětí, kteří spí zase ve svém Domečku. Došli jsme až na radniční věž a všem se to moc líbilo. Můžete se zeptat dětí, polovina jich ještě nespí, momentálně zpívají s kytarou a tvrdí, že vůbec nejsou unavené. Ani moc neměly čas na počítače, to ale hravě jindy doženou.“ sdělila nám ještě během noci Zdeňka Daňková.

Další fotografie z Noci s Andersenem   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.