KULTURA

Víte co dělají knížky v noci?

5. dubna 2004, 12:08, kuk
Víte co dělají knížky v noci?
Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?


Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?Odpověď na tyto otázky už určitě znají děti, které se v pátek 2. dubna účastnili akce šumperské městské knihovny Noc s Andersenem. Tato společná akce Klubu dětských knihoven a BMI Praha již počtvrté uzavírá kampaň Březen - měsíc Internetu a zároveň připomíná svátek dětské knihy. Ten je slaven v mnoha zemích světa na památku narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Cílem akce je dát dětem vzor a ukázat jim, že číst je velké dobrodružství. Je to jedna z akcí, kterou české knihovny bojují o dětské čtenáře. „Narozeniny pana Andersena byly hezké, plné pohádek i dobrodružství. Tentokrát jsme se z knihovny vydali na cestu nočním pohádkovým Šumperkem. Potkali jsme pohádkové bytosti a také spoustu kamarádů z Městského domu dětí, kteří spí zase ve svém Domečku. Došli jsme až na radniční věž a všem se to moc líbilo. Můžete se zeptat dětí, polovina jich ještě nespí, momentálně zpívají s kytarou a tvrdí, že vůbec nejsou unavené. Ani moc neměly čas na počítače, to ale hravě jindy doženou.“ sdělila nám ještě během noci Zdeňka Daňková.

Další fotografie z Noci s Andersenem   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

DO KINA ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o tři vstupenky na novou českou komedii CHATA NA PRODEJ, kterou šumperské kino OKO promítá 26., 27. a 30. července. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké je původní povolání herce Davida Vávry, který ve filmu Chata na prodej ztvárnil jednu z hlavních rolí?

A) bytový designér
B) stavební projektant
C) architekt

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ

Dvě vstupenky na maratón s filmy MAMMA MIA!, které šumperské kino OKO uvede ve středu 18. července, vyhrála Jindra Vepřková z Lesnice.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina OKO v Šumperku.