KULTURA

Víte co dělají knížky v noci?

5. dubna 2004, 12:08, kuk
Víte co dělají knížky v noci?
Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?


Přemýšleli jste někdy, co dělají knížky v noci?
A jaké je to asi spát v knihovně?Odpověď na tyto otázky už určitě znají děti, které se v pátek 2. dubna účastnili akce šumperské městské knihovny Noc s Andersenem. Tato společná akce Klubu dětských knihoven a BMI Praha již počtvrté uzavírá kampaň Březen - měsíc Internetu a zároveň připomíná svátek dětské knihy. Ten je slaven v mnoha zemích světa na památku narození známého dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena.

Cílem akce je dát dětem vzor a ukázat jim, že číst je velké dobrodružství. Je to jedna z akcí, kterou české knihovny bojují o dětské čtenáře. „Narozeniny pana Andersena byly hezké, plné pohádek i dobrodružství. Tentokrát jsme se z knihovny vydali na cestu nočním pohádkovým Šumperkem. Potkali jsme pohádkové bytosti a také spoustu kamarádů z Městského domu dětí, kteří spí zase ve svém Domečku. Došli jsme až na radniční věž a všem se to moc líbilo. Můžete se zeptat dětí, polovina jich ještě nespí, momentálně zpívají s kytarou a tvrdí, že vůbec nejsou unavené. Ani moc neměly čas na počítače, to ale hravě jindy doženou.“ sdělila nám ještě během noci Zdeňka Daňková.

Další fotografie z Noci s Andersenem   


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NÁZORY K ČLÁNKU
Tento článek dosud nikdo neokomentoval, přidejte svůj názor.

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).