SPORT

Bowling CUP 2004

10. února 2004, 14:18, kuk

O tomto víkendu měli v BOWLING KORZO dostaveníčko neregistrovaní hráči bowlingu, aby si zahráli

I. turnaj amatérské bowlingové ligy Bowling CUP 2004. Ve 3 kolech spolu zápasilo 11 mužů. Centrum bylo dobře připraveno, což se projevilo nejen na výkonech hráčů, ale i na celkové pohodové atmosféře turnaje. Vítězem se stal p. Zdenek Růžička. Ten nejen, že vyhrál turnaj, ale stal se i držitelem nového rekordu dráhy - 218 bodů/hod. Kromě dárkového balíčku za vítězství si tak odnesl i tričko s logem BOWLING KORZA. Na druhém místě se umístil p. Jaromír Mikulenka a na třetím místě p. Zdenek Holubec. Hráče čekají ještě další 3 turnaje, tudíž o celkovém vítězi BOWLING CUPU zdaleka není rozhodnuto. Další z turnajů se bude konat 6. 3. 2004.

Pravidla bowlingové hry

 • Bowlingová hra se skládá z deseti dvojhodů (frame). Každý frame se skládá ze dvou hodů, kromě případu, kde je prvním hodem sraženo všech dest kuželek = STRIKE.
 • Regulérně poražené kuželky Pokud v jednom frame srazíte oběma hody dohromady 0 až 9 kuželek, získáváte za každou sraženou kuželku 1 bod. Pokud v jenom frame srazíte oběma hody dohromady 10 kuželek = SPARE, získáváte 10 bodů + bonifikaci, která je rovna počtu bodů dosažených prvním hodem v následujícím frame. Srazíte-li v jenom frame prvním hodem všech deset kuželek = STRIKE, získáváte 10 bodů + bonifikaci, která je rovna počtu bodů dosažených oběma hody v následujícím frame. Dosáhnete-li SPARE v posledním desátem frame, máte nárok na jeden dodatkový hod. Dosáhnete-li v posledním desátém frame STRIKE získáváte dva dodatkové hody. Kuželky mohou být řádně poraženy přímo koulí nebo nárazem jedné kuželky do druhé.
 • Neregulérně poražené kuželky Neregulérně poražené kuželky jsou kuželky poražené koulí odraženou od zadní odrazové stěny, kuželky poražené koulí odraženou od bočního mantinelu a kuželky poražené v době, kdy automatický stavěč kuželek nebyl připraven ke hře.
 • Důvody k opakování hoduVypadne-li vracející se koule ze zásobníku na dráhu při provádění hodu hráčem, jestliže cizí těleso, které je na dráze nebo se na dráhu dostane, změní směr hozené koule, pokud koule zasáhne některou kuželku v době, kdy automatický stavěč kuželek není připraven registrovat poražené kuželky, vběhne-li některá osoba při provádění hodu do dráhy a hráč ve snaze zadržet kouli ji nemůže správně usměrnit, zhasne-li při provádění hodu světlo, nastane-li porucha automatického stavěče kuželek a v případě jiné závažné okolnosti posouzené rozhodčím jako důvod k opakování hodu.
 • Chybný hod Za chybný hod se považuje hod, kterým nebyla regulérně poražena kuželka nebo se hráč při hodu dopustil přešlapu.


 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na tříhodinovou taneční zábavu s populární dvojicí DUO JAMAHA, která se uskuteční v DK Šumperk v neděli 3. března. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na Duo Jamaha.

  Soutěžní otázka:

  Jaký příbuzenský vztah pojí členy Duo Jamaha?

  A) bratři
  B) otec a syn
  C) bratranci

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
  BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února, vyhráli Alena Voráčová ze Zábřeha, Helena Janíková ze Šumperka a Zdena Galiszová z Bludova.
  Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.