KULTURA

Hanka Písková: "Hvězdou letošního ročníku i celé historie BLUES ALIVE bude Ch. T. King"

1. října 2003, 15:49, zuj
Hanka Písková: "Hvězdou letošního ročníku i celé historie BLUES ALIVE  bude Ch. T. King"    BLUES ALIVE (Šumperk)- Za přípravou šumperského bluesového festivalu je celoroční práce několika lidí, z nichž ten nejdůležitější je bezesporu dramaturg Ondřej Bezr. Na to, jaký bude letošní ročník  BLUES ALIVE, se Rej zeptal produkční Domu kultury, Hanky Pískové.
   BLUES ALIVE (Šumperk) - Za přípravou šumperského bluesového festivalu je celoroční práce několika lidí, z nichž ten nejdůležitější je bezesporu jeho dramaturg Ondřej Bezr. Na to, jaký bude letošní ročník BLUES ALIVE, jsme se zeptali produkční Domu kultury, Hanky Pískové.

Bude letošní bluesový festival obohacen něčím novým, nebo zůstává u osvědčených zaběhaných schémat?

   "Zaběhaná schémata" - to nezní zrovna nejlíp, ale pokud zaručeně fungují, pánbu zaplať za to. Ty zásadní změny pro letošní rok jsou: festival v Šumperku se prodlužuje o jeden den, v Domě kultury se tedy bude hrát i v neděli.
  Další, jak doufáme, příjemnou změnou navíc je koncertování do ranních hodin v Disco, Selské pivnici /to je oficiální název - Šumperáci ji znají spíš jako "Pivnici u dřevařů"/ v pátek, sobotu i v neděli od půlnoci. Tyto koncerty jsou určeny těm, kteří se chtějí bavit s blues až do ranních hodin nebo těm nešťastníkům, kteří se na hlavní koncerty nedostanou, protože si včas nekoupí vstupenky.
  Třetí změnou je také obrovský nárůst počtu satelitních koncertů v dalších městech. Zajímavostí letošního ročníku je také třeba to, že v Šumperku poprvé zazní maďarské blues v podání kapely Blues Fools. Co bude naopak letos chybět, to jsou záznamy ČT Ostrava, mimochodem ta odvysílá 2. část záznamu z loňského ročníku ve středu 12. listopadu na ČT 2.

V několika minulých letech byly předem v médiích za největší hvězdy festivalu označováni zahraniční bluesmani, většinou američtí, i když publikum při samotném festivalu pak často více ocenilo interprety české provenience. Kdo je favoritem letošního ročníku?

  Hvězdou letošního ročníku, ale také vůbec celé historie festivalu bude Chris Thomas King , držitel americké Grammy. /Není známý jen hudebním fanouškům, ale také příznivcům filmu, neboť od bratrů Coenů přijal roli v kultovním snímku Bratříčku, kde jsi?, jenž se v rámci letošního ročníku Blues Alive bude také promítat/. Ale je samozřejmé, že co člověk, to jiná záliba, letošní program je natolik bohatý, že si tam snad každý najde tu svoji hvězdu.

Příprava festivalu je jistě velmi náročná, nicméně - na co/koho se letos nejvíce těšíš ty sama?

  Já se opravdu těším úplně na všechny muzikanty i lidi v publiku, protože Blues Alive je často také příčinou, že se do Šumperka vracejí lidé, kteří se tu narodili, ale dnes už žijí jinde, tak je to možnost, jak se s nimi třeba po roce vidět. Ale přece jen - jsem natěšená na šansonové sobotní odpoledne, na slovenské blues nebo Žáhu.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

Soutěžní otázka:

Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

A) z Finska
B) z Norska
C) z Dánska

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.