KULTURA

Čtvrtý Blues Aperitiv hledá své účinkující

31. března 2003, 10:40, jas
Čtvrtý Blues Aperitiv hledá své účinkující   ŠUMPERK – V Domě kultury v Šumperku už probíhají přípravy na další mezinárodní bluesový festival Blues Alive. Ale ještě než se doladí dramaturgie a obsazení prestižní přehlídky, čeká příznivce blues předkrm v podobě červnového Blues Aperitivu. Proběhne v Šumperku už počtvrté a stejně jako v předchozích letech tu porota i diváci rozhodnou o tom, kdo se na podzim objeví na podzimním Blues Alive.
  ŠUMPERK – V Domě kultury v Šumperku už probíhají přípravy na další mezinárodní bluesový festival Blues Alive. Ale ještě než se doladí dramaturgie a obsazení prestižní přehlídky, čeká příznivce blues předkrm v podobě červnového Blues Aperitivu. Proběhne v Šumperku už počtvrté a stejně jako v předchozích letech tu porota i diváci rozhodnou o tom, kdo se na podzim objeví na podzimním Blues Alive.

  „Protože jako pořadatelé festivalu chceme i v osmém ročníku nabídnout nejen zahraniční hvězdy, ale i to nejzajímavější a nejlepší, co se urodilo na české a slovenské bluesové scéně, vyhlašujeme už v těchto dnech soutěžní přehlídku Blues Aperitiv 2003,“ uvedl ředitel DK Šumperk Vladimír Rybička. Festival se uskuteční ve dnech 20.a 21.června. Bude se hrát, pokud možno pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí se přesune do velkého sálu DK.

  Zvuková technika a základní sada bicích nástrojů bude jako vždy zajištěna, kapely si přivezou pouze nástrojovou aparaturu. Ubytování pořadatelé zajistí pro kapely i kamarády, které si přivezou a předem ohlásí. Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat svoje přihlášky adresu DK v Šumperku.

  Podmínky zařazení do výběru: Zaslat nejpozději do 30.dubna 2003 přihlášku a demo. Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, rider kapely, články, recenze, webovou adresu (pokud existuje), fotografii, veškeré informace o kapele a alespoň dva dobré telefonické kontakty na členy kapely. Zaslání jakékoliv demonahrávky (CD nebo MC) je bezpodmínečně nutné pro základní výběr!

  Ze všech přihlášených kapel bude vybráno 10 až 12 postupujících. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou porotou sestavenou z hudebních publicistů a hudebníků a před diváky, kteří hlasují pomocí hlasovacích lístečků. Vybraní šťastlivci budou mít podle pravidel možnost hrát na podzimním festivalu Blues Alive VIII.

  Demo a přihlášku zašlete na adresu: Dům kultury Šumperk,Fialova 3,787 01 Šumperk. Hana Písková – produkce 777 65 20 73, 583 214276, piskova@dksumperk.cz

 • Oficiální strana Blues Aperitiv


 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

  Soutěžní otázka:

  Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

  A) Jaromír Hanzlík
  B) Jiří Bartoška
  C) Ondřej Vetchý

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
  BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.