KULTURA

Intacto (soutěž s kinem OKO)

18. února 2003, 12:00, biograf.cz
Intacto (soutěž s kinem OKO)   SOUTĚZ – Neuvěřitelné štěstí provází protagonisty španělského snímku Intacto, který uvede tento týden kino Oko v Šumperku. Pokud totiž chcete uspět v nějaké hře, riskantním podniku nebo životě vůbec, musíte vypozorovat určitý řád, na něm vybudovat co možná nejuniverzálnější strategii a minimalizovat situace, kdy jste dáni v šanc pouhopouhé náhodě.
  SOUTĚZ – Neuvěřitelné štěstí provází protagonisty španělského snímku Intacto, který uvede tento týden kino Oko v Šumperku. Pokud totiž chcete uspět v nějaké hře, riskantním podniku nebo životě vůbec, musíte vypozorovat určitý řád, na něm vybudovat co možná nejuniverzálnější strategii a minimalizovat situace, kdy jste dáni v šanc pouhopouhé náhodě.

  Nad podobně upachtěný postup jsou ovšem hrdinové thrilleru Juana Carlose Fresnadilla povzneseni a raději než na rozum, strategii, statistiku a pravděpodobnost sázejí ve vypjatých situacích pouze na jediné – na své štěstí. Jednou z ústředních postav filmu je mladý lupič Tomás Jeho samozvaným průvodcem se stává podivný človíček Federico, jenž hodlá svého chráněnce za každou cenu procpat zvláštním závodem, v němž mezi sebou „obdarovaní“ soutěží o štěstí svých protivníků. Na nejlepšího pak čeká finální test – upravená ruská ruleta s mytickým starým Židem, který v ničem neprohrál už víc jak padesát let. Tomás si svou fantastickou exkurzi nejdřív velice užívá, teprve později se však dozvídá všechny souvislosti a především fakt, že Federico dal tajně do oběhu fotografii jeho milé.

  Fresnadillo ve svém celovečerním debutu přichází s pozoruhodným námětem, který navíc dokáže v řadě scén obohatit o působivě magickou atmosféru. Některé bizarní zkoušky připomínají filmy Davida Lynche, jehož vliv sám Fresnadillo ochotně přiznává. Vedle samotného dramatického závodu jsou velmi zajímavé i úvahy o odvrácené straně tohoto skvělého daru, odsuzující svého nositele k fyzické i psychické samotě – každý dotek totiž může nechtěně přinést neštěstí nebo i smrt vašim nejbližším. Snímek získal dvě prestižní ceny Goya.

  Dvě volné vstupenky na tento film získáte když zodpovíte soutěžní otázku: Který zkušený herec hraje jednu z hlavních postav, starého Samuela Bergra? Odpověď pošlete na adresu: info@rej.cz.


Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.