KULTURA

Hrajete blues? Přihlaste se na Blues Aperitiv!

16. ledna 2003, 14:00, jas
Hrajete blues? Přihlaste se na Blues Aperitiv!   ŠUMPERK - Bluesové kapely se mohou již po čtvrté hlásit do výběrové soutěžní přehlídky Blues Aperitiv. Už nyní hledá pořádající Dům kultury v Šumperku zájemce. Úspěšní muzikanti, které vybere jak odborná, tak i divácká porota, vystoupí v listopadu na prestižním mezinárodním bluesovém festivalu Blues Alive.
  ŠUMPERK - Bluesové kapely se mohou již po čtvrté hlásit do výběrové soutěžní přehlídky Blues Aperitiv. Už nyní hledá pořádající Dům kultury v Šumperku zájemce. Úspěšní muzikanti, které vybere jak odborná, tak i divácká porota, vystoupí v listopadu na prestižním mezinárodním bluesovém festivalu Blues Alive.

  Bluesový předkrm se uskuteční 20. a 21. června. „Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat svoje přihlášky na adresu Domu kultury v Šumperku,“ uvedl ředitel Domu kultury v Šumperku Vladimír Rybička. K zařazení do výběru by měli hudebníci splnit několik podmínek. Přihlášky s demo nahrávkou musí zaslat nejpozději do 30.dubna. „Zaslání jakékoliv demo nahrávky na CD nebo MC je bezpodmínečně nutné pro základní výběr,“ upozornil Rybička.

  V přihlášce nesmí chybět název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, rider kapely, články, recenze, pokud mají webovou adresu a fotografii, veškeré informace o kapele a alespoň dva telefonické kontakty na členy kapely. Ze všech přihlášených skupin vybere vedení šumperského kulturáku deset až dvanáct postupujících.

„Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou porotou sestavenou z hudebních publicistů a hudebníků a před diváky, kteří hlasují pomocí hlasovacích lístečků,“ dodal Rybička.

  Samotný festival Blues Aperitiv proběhne pod širým nebem, v případě nepříznivého počasí se přesuneme do velkého sálu DK. Více informací sdělí zájemcům produkční Domu kultury Hana Písková na telefonu 777 662 727, 583 214 276 nebo přes e-mail: piskova@dksumperk.

 • Oficiální strana festivalu Blues Alive s informacemi o Blues Aperitiv


 • Doporučit tento článek přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o tomto článkuUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

  ZA KULTUROU ZADARMO

  Hrajte s REJEM o 5 krát 2 vstupenky na koncert skupiny LIVE FOYN FRIIS QUINTET v čele s vycházející skandinávskou hvězdou jazzového vokálu, zpěvačkou Live Foyn Friis. Jedinečný hudební recitál se uskuteční v neděli 25. listopadu v zábřežském kině Retro. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří získají po dvou vstupenkách na koncert.

  Soutěžní otázka:

  Odkud pochází jazzová zpěvačka a skladatelka Live Foyn Friis?

  A) z Finska
  B) z Norska
  C) z Dánska

  Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
  BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

  VYHODNOCENÍ

  Vstupenku na setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů HOROVÁNÍ, které se uskuteční v sobotu 24. listopadu v Domě kultury Šumperk, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Martin Nedbal ze Šumperka, Lenka Kubíčková z Mohelnice, Zdenka Vojtková z Bludova a Lenka Skoumalová ze Šumperka.
  Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.